Как да конвертирам видео?

N1ck

Active Member
Имам клип записанм с телефон в mp4 формат - около час но е към 8 Г :/

Искам да го конвертирам и да го запиша на един DVD диск с капацитет 4.7Г - на диска пише че това да 120 мин. Авно трябва да пре-кодирам файла, въпроса е КАК с минимална загуба на качество.

По,звам безплатната програмка SUPER която може да конфертира фсичко. Въпроса е какво да и задам като параметри.

Не искам да правя DVD диск в смисъл с менюта и прочие. Просто файла да се смачка на 50% за да се събере.

Някой може ли да даде съвет?

Мерси!
 
От: Как да конвертирам видео?

Въпроса е какъв формат да избера?

Реално диска с файла ще се гледа само на компютър, но просо е по-голям от капацитета на DVD то...
 
От: Как да конвертирам видео?

Ако искаш качествен конвертор- Format Factory, безплатен е, според мен най-добрият.
Имаше една програма, която подробно ти показваше фремрейтовете, битрейтовете и подобни неща на видео, ама в момента не си спомням как се казваше...

Остави го mp4, просто промени битрейта, кадрите в секунда ги намали на 25, ако са повече (format factory има много богати функции). Качеството със сигурност ще се намали, но няма начин да се запази.
 
От: Как да конвертирам видео?

Имам клип записанм с телефон в mp4 формат - около час но е към 8 Г :/

Искам да го конвертирам и да го запиша на един DVD диск с капацитет 4.7Г - на диска пише че това да 120 мин. Авно трябва да пре-кодирам файла, въпроса е КАК с минимална загуба на качество.

По,звам безплатната програмка SUPER която може да конфертира фсичко. Въпроса е какво да и задам като параметри.

Не искам да правя DVD диск в смисъл с менюта и прочие. Просто файла да се смачка на 50% за да се събере.

Някой може ли да даде съвет?

Мерси!

Отваряш NERO, посочващ че ще записваш DVD-Video, посочваш му файла, даваш burn и чакаш...
 
От: Как да конвертирам видео?

а някой да знае как се прехвърля видео от VHS магнитна лента на хард диск ?
 
От: Как да конвертирам видео?

Трябва ти видеокарта, която има входове за запис. Тя си има и софт и всичко с нея. Иначе просто няма как.
а някой да знае как се прехвърля видео от VHS магнитна лента на хард диск ?
 

Горе