Как да накарам потребителите да се регистрират и да са активни?

Valentinn

Active Member
Здравейте,
скоро пуснах сайт и потърсих вашата помощ са СЕО и ми казахте да си закупя PPC реклама. Купих ваучер за Facebook и посещенията ми се увеличиха.
До тук-добре. Проблемът е там ,че малко от тях се регистрират, а още по- малко използват сайта.
Предназначението на сайта е: тук.
Можете ли да ми дадете идея, как да накарам хората да се регистрират и да извикат своите приятели, т.е. да бъдат активни потребители на сайта.
Задачата е доста трудна(поне за мен) и доста се мъчих, но нищо освен да кажа на моите приятели и познати не ми хрумна.
Ако имате идеи, ще съм ви доста благодарен.
Поздрави.
 
От: Как да накарам потребителите да се регистрират и да са активни?

Сайта ти ми напомня за "Бългаския фейсбук". След масираната реклама, която му приложиха телевизиите сайта пак е в 9-та глуха. Това ме навежда на мисълта, че каквото и да правиш, колкото и ваучери да купиш пак няма да се получат нещата. Тука се конкурираш дирекно с фейсбук. Просто не виждам какво по-добро можеш да предложиш за да предпочетат хората твоя сайт.
Всъщност, за да не качеш, че съм голословен, даже се сегистрирах и не намерих причина да не затворя след 3 секунди, въпреки че имах желание да разгледам.
 
От: От: Как да накарам потребителите да се регистрират и да са активни?

Сайта ти ми напомня за "Бългаския фейсбук". След масираната реклама, която му приложиха телевизиите сайта пак е в 9-та глуха. Това ме навежда на мисълта, че каквото и да правиш, колкото и ваучери да купиш пак няма да се получат нещата. Тука се конкурираш дирекно с фейсбук. Просто не виждам какво по-добро можеш да предложиш за да предпочетат хората твоя сайт.
Всъщност, за да не качеш, че съм голословен, даже се сегистрирах и не намерих причина да не затворя след 3 секунди, въпреки че имах желание да разгледам.

Нашата идея въобще не се доближава до facebook.Прочети в темата каква е точно.Причнина да не затвориш след 3 секунди ще намериш ако имаш приятели.
 
От: От: От: Как да накарам потребителите да се регистрират и да са активни?

Нашата идея въобще не се доближава до facebook.Прочети в темата каква е точно.Причнина да не затвориш след 3 секунди ще намериш ако имаш приятели.
Стабилен не се обиждаи, ама колегата е прав.Невярвам да можеш да подбиеш на фБ афторитета, и да накараш хората да дойдат при тебе.Има 1 български сайт people.bg май беше, се опитаха да направят нещо такпова, но май не им се получи нещо нещо.Te май май предлагат бая работи като играене на игри, четене на списание, и какви ли не екстри, но май недръпнаха трафика.
ПС:За пеоплето го четох във 1 списание.. :)
 
От: Как да накарам потребителите да се регистрират и да са активни?

Няма да влизам в дискусии, но мога да се обзаложа на един фейсбук ваучер, че сайта няма да го бъде.


п.п
Не искам да си мислиш, че целя да те обезсърчавам. Просто нещата нестават толкова лесно. В тая ниша дето си се набутал се изисква много повече от това, което предлагаш.
 
От: Как да накарам потребителите да се регистрират и да са активни?

Не, аз не се обиждам. Радвам се ,че критикувате,но наистина ме обезсъчихте :D Добре ще мисля какво да правя ..
 
От: Как да накарам потребителите да се регистрират и да са активни?

Не, аз не се обиждам. Радвам се ,че критикувате,но наистина ме обезсъчихте :D Добре ще мисля какво да правя ..
Ами аз мисля, че е по-добре така, да му мислиш на време, а не да те лъжем и да ти даваме напразни надежди..Ти прецени сам за себе си.. :)
 
От: Как да накарам потребителите да се регистрират и да са активни?

Хубав дизайн, нелоша идея, но и аз смятам, че си закъснял с някоя друга година :( за съжаление. И все пак нищо не се знае.
 
От: Как да накарам потребителите да се регистрират и да са активни?

Мене ме мързи да го разглеждам подробно, ама ако не предлагаш нещо хипер интересно и да го няма във фейсбука - направо се отказвай :) Пък и домейн различен от .com за сериозни проекти не си е работа. Като ти вземат .com-а и после колкото и да се пънеш, сайта отива на кино.

Иначе от главната страница мернах това: "Имате тонове случки за разказване и искате лесен достъп до голям брой слушатели?"
Е тука може да има шанс да се развие нещо - напълни сайта с такива интересни писания, пусни да може да се четат и от нерегистрирани и може да пробваш да ги популяризираш тях.
Съответно хората ако им се зарибят може да искат да пуснат свои и покрай това да се регистрират.

Но при всички положения информацията отначало ти трябва да я напълниш, щото никой няма да се регистрира е така, без да има някаква много основателна причина.
 
От: Как да накарам потребителите да се регистрират и да са активни?

Няма какво да се лъжем разгледах сайта,регистрирах се и няма нищо по-различно от Фейса (Като Замисъл)...

Да ти го кажа директно , едва ли ще имаш прогрес ;)
 

Горе