Как да накарам хората да разглеждат ?

Valentinn

Active Member
Здравейте,
скоро пуснах сайт, подобен на 9gag, проблема е че докарвам 100 човека(примерно) на 1 снимка(от фейсбук, социалки и т.н), потребителя разглежда снимката и напуска сайта - почти никаква активност. Направих няколко неща които се сетих, но от 100 човека, 1-2-ма максимум да се престрашат да разгледат нещо друго. Дизайна на сайта аз съм го правил, смятам че е приличен, въпреки че не съм дизайнер. Ако можете да ми дадете съвет как да ги накарам да са поне малко активни :)

Имам и друг проблем: от както съм пуснал сайта имам около 1200 импресии, но нито един клик на рекламите. Ако можете и да ми дадете съвети за мястото на им. Пробвах по няколко начина, но нищо не се получава. Сега имам още една идея къде да седи рекламата, и ще вида какъв е ефекта.
Рекламите са от гугъл и са текстови и графични.

Ако имате желание да помогнете, пишете ще ви дам сайта на ЛС, тъй като не искам да го казвам публично.
 
От: Как да накарам хората да разглеждат ?

По тея сайтов ходят само window shopppers. Трудно ще ти е да изкараш повече пари, ако не направиш нещо ново или твърде уникално.
 
От: Как да накарам хората да разглеждат ?

Недей да търсиш как да направиш рекламите на Гугъл кликаеми. Даже гледай по-малко да кликват на тях и спазвай правилата, за да не те баннат. Тук имаш два начина как да сложиш реклами - да ги направиш да се отличават и да изпъкват от съдържанието на сайта или обратното - да се вписват. Но във всички случаи недей бърка двете неща - да се вписват в съдържанието на сайта не означава да заблуждаваш хората, че рекламата е част от сайта.

Същевременно направи си сайта хубав, харесван, търсен. Нека да има и натурални посещения - от търсачките, не само от фейсбук или други социални мрежи. Също така се постарай да ти спадне отпадането от сайта, колкото по-нисък е - толкова по-добре. И всичко ще си дойде на място.

В този случай да споделя, че много ми е смешно как някой, който има около 100-200-500 посещения в сайта се оплаква, че не се кликва на рекламите му или че има малко приходи, това е абсурдно, какво очаквате от един сайт който не се посещава и няма трафик?
 
Re: От: Как да накарам хората да разглеждат ?

Недей да търсиш как да направиш рекламите на Гугъл кликаеми. Даже гледай по-малко да кликват на тях и спазвай правилата, за да не те баннат. Тук имаш два начина как да сложиш реклами - да ги направиш да се отличават и да изпъкват от съдържанието на сайта или обратното - да се вписват. Но във всички случаи недей бърка двете неща - да се вписват в съдържанието на сайта не означава да заблуждаваш хората, че рекламата е част от сайта.

Аз нямах предвид как да излъжа хората да кликат, а как да са по-забележими :)

В този случай да споделя, че много ми е смешно как някой, който има около 100-200-500 посещения в сайта се оплаква, че не се кликва на рекламите му или че има малко приходи, това е абсурдно, какво очаквате от един сайт който не се посещава и няма трафик?

Просто имам сайтове които имат малко посещения, но имат някаква кликаемост, а тук 1200 импресии 0 кликания, и реших да се допитам до вас. Но щом викаш, че е нормално, ще ти се доверя и ще се постарая повече :)

Мерси на всички за отговорите, ще се радвам ако някои има нещо да допълни :)
 
От: Re: От: Как да накарам хората да разглеждат ?

Просто имам сайтове които имат малко посещения, но имат някаква кликаемост, а тук 1200 импресии 0 кликания, и реших да се допитам до вас. Но щом викаш, че е нормално, ще ти се доверя и ще се постарая повече :)

Не търси зависимост в това отношение, няма такава. И аз понякога имам такива случаи като твоя, не можем да накараме посетителите да кликват на рекламите, ако те харесат рекламата, само тогава ще го направят.
 
От: Как да накарам хората да разглеждат ?

Покажи си сайта. Сигурно навигацията му е кофти.
 
Re: От: Как да накарам хората да разглеждат ?

@redrum имаш лс със сайта.

Въпрос е на таргетиране, рекламите не са привликателни за трафика ти .

Възможно е, но главното е че след като са влезли и разгледали дадената картинка, излизат директно, а не ходят да разглеждат сайта. И това не са 1-2-ма, а са 99%.
 
От: Как да накарам хората да разглеждат ?

Анонсираи по добре съдаржанието слпжи наоколо Най-гледани, Най-харесвани.
Прегледай малко руски сайтове, те са майстори в това. Обичат да слагат подмамващи заглавия, като например: "След като видя тази снимка и се наложи да закрие фейсбук профила си.."
и тнт.
Говоря тъка защото не съм видял сайта, дай да погледна и може да помогна с нещо .
 
Re: От: Как да накарам хората да разглеждат ?

Анонсираи по добре съдаржанието слпжи наоколо Най-гледани, Най-харесвани.
Прегледай малко руски сайтове, те са майстори в това. Обичат да слагат подмамващи заглавия, като например: "След като видя тази снимка и се наложи да закрие фейсбук профила си.."
и тнт.
Говоря тъка защото не съм видял сайта, дай да погледна и може да помогна с нещо .

Имаш лс със сайта .
 

Горе