Как да напишем статия за 7 минути?

anri

New Member
Забелязвам че голяма част от българските блогъри са се активирали :D. Това може само да ме радва, но [FONT=&quot]„ Ако докторът ми каже, че имам 7 минути живот, щях да пиша по-бързо…” Айзък Азимов. [/FONT] Можете да напишете една статия в рамките на 7 минути, или 7 статии в рамките на 1 час, ако следвате посочена схема:

-Избягвате креативността! За нейна сметка наблегнете на заглавието на статията и опорните й точки.
-Пресметнете времето си за писане така, че да можете да посрещнете супер кратки крайни срокове в рамките на 2 минути.
-Въведете система, която да обобщава статията за максимално разбиране и мотивация, с допълнителен линк за „ научете повече „
Първата стъпка е избор на заглавие!
Заглавието не е необходимо да е нещо специално, защото винаги може да бъде сменено в последствие. По-вероятно е да не го смените, защото един въпрос е винаги перфектно заглавие. Едно е сигурно, че всичко написано под това заглавие, е директен отговор на поставения въпрос. Това е само началото. Изберете три опорни точки, които искате да включите в статията, и ги напишете като три въпроса, непосредствено под заглавието. Веднъж щом имате вашето заглавие и трите опорни точки, сте готови да започнете статията. Ако вече сте направили проучване за статията, писането ще е лесно. Засечете 1 минута и започнете писането така : в рамките на 30 секунди отговорете кратко на поставените три подвъпроса. Това ще е възможно като ще дадете отговор за всеки въпрос от 5 до 15 думи, за време от няколко секунди. Когато времето за тази задача изтече, нагласете нов брояч за 2 минути. В това време трябва да напишете отговор на първия зададен въпрос, възможно най-бързо. Ако това е първият ви опит, може да отнеме от 5 до 10 минути да завършите параграфа, но не се отчайвайте! Това е нещо, което се учи с практиката. Повторете същата процедура с въпрос 2 и 3 , като за всеки отделете по 2 минути. Не препускайте напред в желанието си да отговорите на много въпроси, съсредоточете се върху един по един. Веднъж обобщена, статията се препрочита и дооформя. При тази проверка можете са дадете допълнителни детайли, които да обобщават трите поставени въпроса, на които вече е отговорено. Завършете с кратко заключение, какво може да бъде постигнато от читателя след прочитането на статията. Това е!:D Вече притежавате чисто нова статия от 250 до 500 думи, която може да използвате в сайтове, да предоставите на клиенти или за собствена употреба.

Формуляр за писане на статия


  • Изберете си заглавие и го поставете като въпрос
  • Изберете си три подзаглавия и ги поставете като въпроси
  • Определете си 30 секунди за отговор на поставения главен въпрос
  • Определете си 2 минути за отговор на всеки от поставените подвъпроси
  • Определете 30 секунди, за да обобщите най-важните неща от статията като заключение
Ще очаквам коментари относно оптимизиране на процеса :arrow:
 
От: Как да напишем статия за 7 минути?

"Избягвате креативността!" и "да предоставите на клиенти" не ми се връзват много
ако предоставям на клиенти статии писани за 7 минути, ще остана просто без клиенти.


Ще очаквам коментари относно оптимизиране на процеса

тоест да съкратиш още времето за писане ли?

еми... просто
1. не мислиш заглавия а си ги преписваш от някъде
2. надолу джаста праста
3. не я прочиташ и каквато е станала
4. искаш на клиента парите, даваш статиите и после бягаш

_________________
изработка на сайт
 
От: Как да напишем статия за 7 минути?

Айзък Азимов не е имал в предвид да се пишат глупости.
 
От: Как да напишем статия за 7 минути?

Мисля, че стратегията е добра с някои малки подробности и с една голяма с които не съм съгласен. Обобщено - може да се ползва този начин на писане, но определено времето е решаващо за една добра статия а тук става въпрос за 7 минути :) - според мен поне 30-40 минути е минимумът
 
От: Как да напишем статия за 7 минути?

"Избягвате креативността!" и "да предоставите на клиенти" не ми се връзват много
ако предоставям на клиенти статии писани за 7 минути, ще остана просто без клиенти.




тоест да съкратиш още времето за писане ли?

еми... просто
1. не мислиш заглавия а си ги преписваш от някъде
2. надолу джаста праста
3. не я прочиташ и каквато е станала
4. искаш на клиента парите, даваш статиите и после бягаш

Напълно съм съгласен с теб! Предпочитам 1 час да пиша статията, обаче така да я напиша, че на читателя не само да му е интересно да я прочете, но и да асимилира прочетеното, да го запомни и да го използва! Аз съм върл привърженик на креативността и уникалността в писането! Когато човек не копира и пише сам статиите си е най-добре!
 
От: Как да напишем статия за 7 минути?

Еми ако наистина можеше човек да пише смислена статия за 7 мин то доста големи успехи може да има в ИМ. Аз гледам професионалисти дето само това правят за час пишат 400 думи.

Но саветите са доби. Който не може да ги използва си е негов проблема. За какво ти е креативност когато очакваш от клиенкта да кликне на адсенс-а
 
От: Как да напишем статия за 7 минути?

Аз очаквам клиентът да прочете и да ми повярва и да си купи продукт или да пробва продукт, или нещо такова... AdSense sux!! Доказано от БАН
 
От: Как да напишем статия за 7 минути?

Всички знаем, че за да издигнем сайта си малко по-нагоре трябва и свеж контент, но когато имаш повече от 200 сайта определено ти трябва speed. Сега като я погледна пак статията има още какво да се пипне, но за 10 мин. с форматирането толкова. Времето е пари. Потренирайте малко и ще видите, че работи. Успех !!!
 
От: Как да напишем статия за 7 минути?

На мен писането на статия на английски ми отнема около 1-2 часа, което включва създаване и писане на самата статия, като се черпи информация от 1-2 източника, проверка на правописа, линкване и постване на снимки, внимателно подбиране на ключови думи, тагове, категории и комбинация от изречения :D Статия за 7 минути не мисля, че е нещо удачно и качествено. Нали знаете - "Бързата работа - срам за майстора" :D
 
От: Как да напишем статия за 7 минути?

И аз ги пиша за около час и половина-два. Според мен например ако пишеш за страни от Европа, най-лесно е да си представиш, че си там днес и сега и просто да излееш онова, което усещаш - така е и най-бързо или да се опиташ да влезеш в обувките на читателя - какво го вълнува, защо, какви са му изгодите, ще прочете ли повече от 2 изречения от така написана статия и тн. Рецепти няма принципно де :)
 
От: Как да напишем статия за 7 минути?

Аз мога още да оптимизирам списъка на Radev:

1. всичко - джаста праста...

:mrgreen::twisted:
 
Последно редактирано:

Горе