Как да настроя Гугъл анализ в Престашоп

9876

Active Member
Имам проблем с настройката на Гугъл Анализ в Престашоп.Използвам следните модули Google Analytics - тука съм въвел Google Analytics Tracking ID. Ползвам и Google Analytics API - въвеждам имейл,парола и profile ID, но се получава неуспешна идентификация. Какво да правя за да тръгне Гъгъл анализ в престашоп?
 
в коя страница директно се вкарва кода през редактора
 
Предполагам иде реч за PrestaShop 1.6.x ?
Аз имам същия проблем и несъм намерил решение до момента. Всичко изчетох и изпробвах във форума ( на Преста ), но явно е конфликт на ниво хостинг компания.
 
Ако няма заделено поле в администрацията, моята препоръка е в head tag-а. Много хора решават проблема с това да сложат кода вър футъра., но не мисля, че е най-подходящото място. Има си файл, който си е header.php, предполагам, и там. За мен лично е най-чистият начин да се интегрира кода, но вече е въпрос на предпочитания. Opencart от слагането на кода в администрацията си го изстрелва в head tag-а. ;)
 
Инсталираш стоковия модул или този: https://dh42.com/prestashop-modules/google-analytics-optimized/ (който между другото е стоковия, но е пипнат да зарежда асинхронно) и си свиркаш. Не слагай API модула, не ти трябва. Със стоковия можеш да гледаш всичко. Не товари, защото само добавя кода където трябва и както трябва.
 
Чета за Magento Community Edition. Инсталирал съм го, но съм в кампания и времето е кът :)
Бях на един семинар в Русе миналата седмица и там лектора го изтъкна като много препоръчителен вариант. Спомена и друга платформа, но трябва да си погледна записките.
Аз лично съм доволен от Prestashop. Това, което ме кара да търся вариант "Б" е, че дизайна ( уеб дизайна ) не ми харесва.
 
Купуваш си тема и си ти. Ти да не мислиш, че в магентото няма да дадеш пари за тема? Ще дадеш тройно дори...
 
Купуваш си тема и си ти. Ти да не мислиш, че в магентото няма да дадеш пари за тема? Ще дадеш тройно дори...
Далеч съм от мисълта да минавам "тънко". Magento ми се струва с повече възможности в тази насока, но все още несъм се ровил за да имам категорична оценка
 
Чета за Magento Community Edition. Инсталирал съм го, но съм в кампания и времето е кът :)
Бях на един семинар в Русе миналата седмица и там лектора го изтъкна като много препоръчителен вариант. Спомена и друга платформа, но трябва да си погледна записките.
Аз лично съм доволен от Prestashop. Това, което ме кара да търся вариант "Б" е, че дизайна ( уеб дизайна ) не ми харесва.
Не е нужно да разчиташ на дефолтния дизайн или тези, които са фри. Според мен има много опции, отделно винаги може да се къстамизират нещата на фронта, както и на бека, но вече е въпрос на виждания и знания.

Колкото до Маджентото, да, добре са акцентирали върху него. Едно 80% мога да се обзаложа, че може би Стефан от Стеник е говорил на тези лекции в Русе, но не следя толкова всичките IT ивенти, за да кажа на 100%.

Един приятел сега има магазин на Opencart и искал да мине на Magento, защото големите били използвали тази и-комерс платформа. Това е грешно мислене според мен, защото всеки трябва да си избира системата и ресурсите си според нуждите си, а не според това кой какво ползва, защото големите са и с голям бюджет, респективно - възможности.
 
Далеч съм от мисълта да минавам "тънко". Magento ми се струва с повече възможности в тази насока, но все още несъм се ровил за да имам категорична оценка
В коя насока има повече възможности? Не отричам, че е солидна платформа на learning curve е доста стръмна при него, отделно явно е и по-тегава за разработчиците - взимат повече парички за модулите. А от към функционалности не е светлинни години напред със сигурност от другите платформи.
 

Горе