Как да оправя червените грешки в Pingdom ?

Дискусията в 'Webmaster Help - Секцията на Експертите' стартирана от Scanolions, Февру 10, 2019.

1. Scanolions

Scanolions Member

Рег.:
    Септ 26, 2011
    Съобщения:
    169
    Харесвания:
    18
    Точки:
    18
    Някой може ли да ми даде някакви идеи как мога да си оправя тези червените ? Ползвам cloudflare и там на записите съм задал на TTL 5 min и w3 total cache, но нищо не се промени стои си на 0-ла. Също така съм включил gzip, но си седи оранжево.

Прикачени файлове:

2. userca

userca Member

Рег.:
    Март 2, 2015
    Съобщения:
    48
    Харесвания:
    10
    Точки:
    8
    Здравей!
    Трябва ми адрес на сайта.

Но ето за питанията ти на кратко:

1.Dns Lookups като цяло ще е зор да направиш 100% дори няма смисъл да го правиш :) това са външни ресурси. Един сериозен сайт няма как да направи 100% просто защото се ползват неща като google, faceboo, affiliates platforms.

2.Use cookie-free domains това разпределяне на static ресурсите на сайта, тоест всичко като снимки, js, css е на друг хостинг или просто даваш под домейн с бърз cdn, идеята е тука по-бързо и мигновено да се зарежда съдържанието защото сървъра ще е зает примерно с големи заявки.
    Пример: assets.website.com

3.Add expiries headers се оправя чрез .htaccess, идеята на всичко това е да се зададе дълго време на кеширане към клиента и неговият браузър.

Пример за добра настройка в .htaccess

<IfModule mod_expires.c>
    ExpiresActive on

# Your document html
    ExpiresByType text/html "access plus 0 seconds"

# Media: images, video, audio
    ExpiresByType audio/ogg "access plus 1 month"
    ExpiresByType image/gif "access plus 1 month"
    ExpiresByType image/jpeg "access plus 1 month"
    ExpiresByType image/png "access plus 1 month"
    ExpiresByType video/mp4 "access plus 1 month"
    ExpiresByType video/ogg "access plus 1 month"
    ExpiresByType video/webm "access plus 1 month"

# CSS and JavaScript
    ExpiresByType application/javascript "access plus 1 year"
    ExpiresByType text/css "access plus 1 year"
    </IfModule>

Чрез access plus 1 month, access plus 1 year направиш настройка за времетраене.

Това е на бързо, успех!

3. KISS

KISS Active Member

Рег.:
    Ноем 8, 2009
    Съобщения:
    863
    Харесвания:
    120
    Точки:
    43
    Здравей. Еми като цъкнеш на стрелкичката отдясно ще ти се покажа повече информация да видиш кое точно е проблема. И вече се разследва там кое от къде идва и как може да се подобри. Сега аз видях по логото на сайта ти, кой е сайта и като гледам проблема ти до голяма степен е от рекламите. Те са на друг сървър и ти не можеш да им променяш някои неща.

4. Scanolions

Scanolions Member

Рег.:
    Септ 26, 2011
    Съобщения:
    169
    Харесвания:
    18
    Точки:
    18
    То плъгина w3 total cache не добавя ли тези неща в .htaccess и няма ли да има конфликт после ?

5. userca

userca Member

Рег.:
    Март 2, 2015
    Съобщения:
    48
    Харесвания:
    10
    Точки:
    8
    Не знам за този модул като цяло не работя много с WP ако за него става на въпрос.
    Но сигурно има настройка и не е направена добре, трябва да се пита поддръжката :)

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice