Как да освободя домейн, блокиран от superhosting?

aymaliev

New Member
Имах нещастието да съм клиент на суперхостинг. (Never again!)

Бях собственик на мизерен личен сайт, правен на флаш преди около 5 години. (Тук се говори за някакви неща като процесорно време, които не знаех дори какво значат)
Изтекоха ми хостинга и планът. Харесах си друг доставчик.

Но: домейнът не може да бъде подновен. Забранено е. ("Настройките са при предишния доставчик." чета в интернет)

Ето какво им пише на сайта: help.superhosting.bg/epp-key.html (sorry за куция линк. Нямам право да сложа нормален, понеже имам по-малко от 10 мнения)

Но: Достъп до тези настройки нямам. ("Бутона изчезвал 5 дни преди изтичане на периода на домейна" ми отговориха мизерниците)

Е, сега:
  1. Някой може ли да ми помогне със съвет как да си освободя домейна от блокировката им?
  2. Според вас до къде трябва да ги report-на, за да си оправят мизерията? КЗК? ICANN?
 
От: Как да освободя домейн, блокиран от superhosting?

Има си правила, домейна при тях ли е регистриран или само си го хоствал там? Ако не е регистриран при тях няма какво да направят хората, ако е при тях-имат си денонощен съпорт и телефон за връзка, звъниш им и се уточняваш с тях и решавате проблема. Не ги защитавам, аз ползвам 3 различни хостинга, един от които са те, и до сега не съм имал пробели за нищо с тях, освен като им беше спрял нета. Нямал съм проблеми и с останалите 2 хостинг компании. Ако не знаеш дали е при тях домейна, чрез някой от многото сайтове за проверка на Ху-из, си провери регистъра кой е. Желая ти успех!
 
От: От: Как да освободя домейн, блокиран от superhosting?

Да, при тях е регистриран.
Денонощният им съпорт е само на отдел "Техническа поддръжка", които ми прехвърлиха билета към "Търговски отдел", които от своя страна сега са 4 дни почивка.
 
От: Как да освободя домейн, блокиран от superhosting?

Така, значи да те разбирам, че: Като си влезеш в профила, на моите домейни ти е изчезнал домейна/или си стои там с надпис-изтекъл? Ако стои не ти дава да го подновиш ли? Ето ти телефоните за връзка 24ч. без поч.ден:

Телефони
0700 45 800 *
02 81 08 999

Мобилен
088 55 888 22
 
От: Как да освободя домейн, блокиран от superhosting?

Дава ми да го подновя. Но аз не искам да го подновявам в суперхостинг. Искам да се махна от тях, защото съм страшно недоволен от услугите им. И съответно да си го подновя/трансферирам другаде.
 
От: От: Как да освободя домейн, блокиран от superhosting?

Дава ми да го подновя. Но аз не искам да го подновявам в суперхостинг. Искам да се махна от тях, защото съм страшно недоволен от услугите им. И съответно да си го подновя/трансферирам другаде.

Закъснял си. Не знам дали става при изтекъл домейн, да изискаш EPP кода от СХ да ти го пратят на имейла. Ако става, изискай го, с този EPP код отиваш в който друг регистратор пожелаеш, заявяваш трансфер, пействаш EPP-то където ти го поискат, плащаш за 1 или повече години, и воала... Ако не става, просто си го поднови, за да не го истървеш в крайна сметка.
 
От: От: От: Как да освободя домейн, блокиран от superhosting?

Закъснял си. Не знам дали става при изтекъл домейн, да изискаш EPP кода от СХ да ти го пратят на имейла. Ако става, изискай го, с този EPP код отиваш в който друг регистратор пожелаеш, заявяваш трансфер, пействаш EPP-то където ти го поискат, плащаш за 1 или повече години, и воала... Ако не става, просто си го поднови, за да не го истървеш в крайна сметка.

Тц, 60 дена до изтичане мисля беше срока за трансефер. Станат ли по-малко от 60 дена не можеш да го местиш.
Поднови си го там и след месец го траснферирай.
 
От: Как да освободя домейн, блокиран от superhosting?

:lol: Виновни, виновни супера и накрая пак патенцето само се омотало в калчищата.
 
От: От: От: Как да освободя домейн, блокиран от superhosting?

Тц, 60 дена до изтичане мисля беше срока за трансефер. Станат ли по-малко от 60 дена не можеш да го местиш.
Поднови си го там и след месец го траснферирай.

Еми така е, автора на темата, който явно е поредния велик предприемач не знае правилата, но другите му виновни. Как да не се подиграваш на такива?
 
От: Как да освободя домейн, блокиран от superhosting?

Изтекъл домейн МОЖЕ да се трансферира, и няма никакви 60-дневни ограничения до изтичане и подобни. Единствено някои регистрари се правят на интересни с техни си вътрешни ограничения, но като ги заплашиш с оплакване в ICANN, клякат много бързо.

Godaddy: https://www.godaddy.com/help/domain-name-transfer-faq-6870
Can I transfer an expired domain name?

Yes. You can transfer an expired domain name if it is still in the registrar's renewal grace period. Grace periods differ by registrar and domain name extension. However, once the status indicates that the domain name is in registry redemption, you can no longer transfer it.

When transferring a domain name during the renewal grace period, you have two choices:

You can renew your domain name, and then initiate the transfer with your new registrar.
You can get the authorization code (if required) for the expired domain name, and then initiate the transfer with your new registrar.

Суперхостинг не съм сигурен кой регистрар ползват, вероятно Enom.

Еном понякога се правят на интересни, но ПОЗВОЛЯВАТ отключване и EPP за изтекли домейни. Ако домейнът е в Еном, няма причина да не може да се трансферира, въпреки че е изтекъл. Освен ако някой по веригага не иска да си свърши работата.
 

Горе