Как да откажа поръчка в Ebay?

Ivo94

Well-Known Member
За да не влизам в много подробности, участвах в един търг малко импулсивно, но след края му разгледах подробно снимките на продукта и честно да Ви кажа самите снимки са доста замазани и не се вижда продукта нормално. От тези снимки не става ясно дали реално е това, което искам да купя. Малко тъпо се получава, защото имам стотици покупки и това е първият път, в който искам да откажа продукт. Дайте идея как да го направя ако вече сте се сблъсквали с подобен проблем. Да отбележа само, че продукта изчаква плащане. Не ме бърка също и да заплатя на продавача разноските по търга, само дайте идея как да го направя безболезнено и за двамата.
 
От: От: Как да откажа поръчка в Ebay?

Не върши работа тази тема. Искам в случая да откажа сделката заради кофти снимки, които не дават ясна представа за продукта. Когато снимките са малки се виждат "уж" добре, като се уголемят после се вижда, че са замазани, там е проблема, трябва продукта да се вижда перфектно.
 
От: Как да откажа поръчка в Ebay?

Има опция с която предлагаш да се откажете по взаимно съгласие. Стига да е коректен продавача ще ти я откаже. На мен ми се е случвало. Разгледай опциите, че не помня къде се кликаше точно.
 
От: Как да откажа поръчка в Ebay?

Има опция с която предлагаш да се откажете по взаимно съгласие. Стига да е коректен продавача ще ти я откаже. На мен ми се е случвало. Разгледай опциите, че не помня къде се кликаше точно.

Не я виждам тази опция
 
От: Как да откажа поръчка в Ebay?

Ebay казва следното по темата:

I won an item but no longer want to buy it. What should I do?

A bid or commitment to buy on eBay is considered a contract and you're obliged to purchase the item. However, if you feel that you have a legitimate reason for not buying the item, you can contact the seller and explain your situation.

Many sellers are willing to work with you if you communicate with them openly and honestly. If you haven't done so already, contact the seller through the listing in My eBay > Purchase history, explain the situation and see if the seller is willing to cancel the transaction.

If the seller doesn't agree to the cancel the transaction and you don't pay for the item, an unpaid item may be recorded on your account. If you get too many unpaid items recorded on your account, your account may be restricted or suspended.
 
От: Как да откажа поръчка в Ebay?

Знам какво казва :) нали за това питам тук как да процедирам, за да сме в точни отношения с продавача. Най-лесно ми е да платя продукта и това ще стане в крайна сметка ако не намеря друг вариант :)
 
От: Как да откажа поръчка в Ebay?

Знам какво казва :) нали за това питам тук как да процедирам, за да сме в точни отношения с продавача. Най-лесно ми е да платя продукта и това ще стане в крайна сметка ако не намеря друг вариант :)

Е хубаво де, попитай го директно, пък ако той ти откаже по взаимно съгласие, вече няма как да сте в "точни отношения" и тогава имаш два варианта:

- плащаш продукта (and you get a shity item)
- не плащаш продукта (and an unpaid item may be recorded on your account)

:)
 
От: От: Как да откажа поръчка в Ebay?

Е хубаво де, попитай го директно, пък ако той ти откаже по взаимно съгласие, вече няма как да сте в "точни отношения" и тогава имаш два варианта:

- плащаш продукта (and you get a shity item)
- не плащаш продукта (and an unpaid item may be recorded on your account)

:)
Това е първия вариант, който ми хрумна,ще изтъкна кофти снимките в съобщението пък да видим
 

Горе