Как да поръчам от Amazon ?

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Здравейте,

до сега винаги съм поръчвал от ebay и не съм имал никакви проблеми, но сега продукта от ebay няма моя размер, и намерих в АМАЗОН , но не мога да видя от къде да отбележа че е за България , дали изобщо има доставка до тука, за колко време и колко ще струва.. http://www.amazon.com/dp/B007WQS1RY...S1RY&tag=wwwshopstylec-20&ascsubtag=619374962

това е продукта, ако има някакви фирми които може да ми препоръчате съответно да поръчам при тях и да ми направят доставката тука. Благодаря.
 
От: Как да поръчам от Amazon ?

по добре виж същия продукт дали го има в амазон.ко.ук
 
От: Как да поръчам от Amazon ?

Просто го добави в кошницата* и давай нататък (правиш си акаунт, ако нямаш и т.н.). Когато стигнеш до адреса ще ти изведе съобщение за грешка, че не може да се достави в България (или пък няма да се изведе такова съобщение). Няма друг начин да разбереш (в същност може и да има - ако се обадиш по телефона и питаш, но ползването на тази примитивна технология е изключително неудобно - по-добре го прави като хората - вкарвай продукта в кошницата и давай нататък).

Може да купиш продукта през моя афилиейт линк (може да спечеля комисионна, ако го направиш):
Guess Men's Jarold Oxford
ir


*Кошница наричам пазарската количка (shopping cart) на сайта. Някой да не си помисли, че имам предвид материална кошница.
 
От: Как да поръчам от Amazon ?

Излагаш се!
аз бих отишъл на място да си ги купя
boast.gif
 
От: Как да поръчам от Amazon ?

Може да не съм се изразил правилно. Кошница аз наричам shopping cart-а на сайта.

Продуктът го няма на Amazon.co.uk, преди малко проверих да го търся по име и по ASIN - няма го.

Не разбирам защо хората пазаруват от американски сайтове продукти, които могат да се купят и в България без разправии с митници и ДДС (ДДС-то го плащаш директно на търговеца). Ако някой смята, че пазаруването от Amazon.com е изгодно - може да го направи през моя aStore - може да изкарам комисионна от продажбите през този aStore.
 
От: Как да поръчам от Amazon ?

Добре,ако ми намериш същия продукт от тука ще си го купя няма проблеми? А от къде да разбера колко ще е митото и ДДС-то на този продукт и ще има ли ако е като gift.. Също не пише до колко време се доставя , колко е обикновенно.

Може да не съм се изразил правилно. Кошница аз наричам shopping cart-а на сайта.

Продуктът го няма на Amazon.co.uk, преди малко проверих да го търся по име и по ASIN - няма го.

Не разбирам защо хората пазаруват от американски сайтове продукти, които могат да се купят и в България без разправии с митници и ДДС (ДДС-то го плащаш директно на търговеца).
 
От: Как да поръчам от Amazon ?

Хм, как беше... "За повече информация , плащай си" :) Уж си "умно" момче, единствено по рода си в света, с гениална идея откъдето да вадиш няколко хилядарки на месец, па твоя грандиозен мозък да не може да се оправи в Амазон, тц, тц не така.
 
От: Как да поръчам от Amazon ?

Ако е gift пак се плаща ДДС (според стойността обявена от търговеца в митническата декларация). Мито не се плаща, ако е под определена стойност. С ДДС се облага и транспорта. Тоест ако транспорта и стоката струват общо над 15 евро - ДДС. Ако надвишат 150 евро - има и мито. Прагове за необлагаеми пратки:

2. Пратки от юридически до физически лица и от физически лица до юридически лица

Необлагаем минимум: 150 EUR
Мито – в случаите, когато стойността на пратката е равна или по-малка от необлагаемия минимум, пратката не се облага с мито. Това правило не важи за пратки, съдържащи алкохолни напитки, тютюн и парфюми.
ДДС – границата, до която не се прилага ДДС е 15 EUR.

В България има много магазини за обувки. Може точно тази марка да я няма, но какво значение има? Обувките ли са се свършили в България, че ще ги внасяш от САЩ?

Ти до сега получавал ли си пратка от САЩ, за която се налага плащане на ДДС? Ако не си - направи си регистрация на EORI номер - безплатно е (но се ходи два пъти - един път за да си поискаш номера и втори път за да си го вземеш на лист хартия (няма да ти го пратят по електронната поща, да не сме в 21 век). Да не се объркаш да си направиш временна регистрация - после пак ще трябва да правиш.
 
От: Как да поръчам от Amazon ?

Добре,ако ми намериш същия продукт от тука ще си го купя няма проблеми? А от къде да разбера колко ще е митото и ДДС-то на този продукт и ще има ли ако е като gift.. Също не пише до колко време се доставя , колко е обикновенно.

Мито се плаща на стоки над 150 евро. Ако не ти ги спрат на митницата няма да плащаш и ДДС. На митницата спират стоки, на които се дължи мито, сиреч над 150 евро, следователно най-вероятно няма да ти ги спрат. Това ти го казвам от личния ми опит, а вече какви са им критериите за задържане на стоките на митницата, не мога да кажа.
 
От: Как да поръчам от Amazon ?

Значи ако не го спрат на митницата - може да нарушиш Закона за ДДС без да те хванат?
 
От: Как да поръчам от Amazon ?

Значи ако не го спрат на митницата - може да нарушиш Закона за ДДС без да те хванат?

Да. Просто си взимаш колета от пощалъона. Ако някой е искал да не нарушавам закона е можел да ми прати известие с колета, че дължа ДДС, как и къде трябва да го платя. Няма как да платиш нещо, което не знаеш, че дължиш нали? А дори и да знаеш няма как да го платиш като не знаеш как точно да го платиш - на ръка ли, по банката ли, в коя банка, на коя сметка...?
 
От: Как да поръчам от Amazon ?

Значи ако се направя, че не съм чел закона може да не плащам данъци върху парите, които влизат в банковата ми сметка? Та аз дори не знам как да го платя този данък - на ръка ли, по банка ли, в коя банка, на коя сметка...

Ако не знам, че е забранено да се краде - даже мога да отида в магазина, да напълня джобовете и да изляза (ако не ме хванат). Та аз дори не знам как да си платя за тези стоки - на ръка ли, по банка ли, в коя банка, на коя сметка... Даже не знам, че е забранено да се краде и какво е това кражба и право на собственост - хич не ми е ясно. В училище ни говориха някакви неща за Конституцията, правото на частна собственост, било неприкосновено и т.н. Ама аз не бях добър ученик, преписвах. И затова не ги разбирам тези неща. Или то май не беше в училище, а по телевизията в един филм, в който имаше ученици...
 
От: Как да поръчам от Amazon ?

В училище ни говориха някакви неща за Конституцията, правото на частна собственост, било неприкосновено и т.н. Ама аз не бях добър ученик, преписвах. И затова не ги разбирам тези неща. Или то май не беше в училище, а по телевизията в един филм, в който имаше ученици...

Ето ти го отговора на въпроса (или по-скоро на въпросителния ти отговор). Училището, обществото, родителите и дори филмите са се погрижили да знаеш най-важните закони и престъпления. Работа на институциите е да те информират за останалите (некомерсиални) задължения, в случай, че си физическо лице. Парите ти в банката не знам от къде/какво са, но ако да речем са от депозит, банката със сигурност ще ти разясни какви данъци трябва да плащаш. Като се абонираш за мобилен оператор те ти разясняват какво, колко, къде и кога трябва да го плащаш. Даже ти пращат и смс-и, за да те информират колко им дължиш и до кога трябва да го платиш.

Митницата ако иска да й плащаш ДДС ще пусне едно известие с колета.
 
От: Как да поръчам от Amazon ?

И от НАП също ти разясняват много подробно какви документи да им предоставиш във връзка с проверката или ревизията. И после много подробно ти обясняват как да си платиш дължимите глоби. А ако си попрекалил - ще ти осигурят възможността да се запознаеш чрез личен опит с живота в затвора.

Мисля, че обръщаш нещата с краката нагоре. В действителност ти си длъжен да контролираш държавата какви закони приема. Не държавата трябва да учи теб как да спазваш законите, ти трябва да налагаш на държавата своето виждане за законите.

Тъй като множеството от гражданите се отказват от правото си да контролират законодателите - се получава този абсурд гражданите да не им са ясни законите, с които те мълчаливо са се съгласили.
 
От: Как да поръчам от Amazon ?

И от НАП също ти разясняват много подробно какви документи да им предоставиш във връзка с проверката или ревизията. И после много подробно ти обясняват как да си платиш дължимите глоби. А ако си попрекалил - ще ти осигурят възможността да се запознаеш чрез личен опит с живота в затвора.

Ревизия на какво - на личния ми гардероб?
 
От: Как да поръчам от Amazon ?

В крайна сметка какво ми препоръчвате? да поръчам директно от Амазон.ком , продукта е 45$ само.. като за доставка май-че е безплатна.
 
От: Как да поръчам от Amazon ?

Мисля, че обръщаш нещата с краката нагоре. В действителност ти си длъжен да контролираш държавата какви закони приема. Не държавата трябва да учи теб как да спазваш законите, ти трябва да налагаш на държавата своето виждане за законите.

Тъй като множеството от гражданите се отказват от правото си да контролират законодателите - се получава този абсурд гражданите да не им са ясни законите, с които те мълчаливо са се съгласили.

Тук вече споделяш моето виждане на нещата. Точно защото гледам през моите очи, а не се съгласявам безусловно с всеки глупав закон, стигам до извода, че е ок да не платя ДДС-то. В случая дори не толкова за закона, а за самите условия около спазването му. Как може в белите страни да си получиш колета на вратата и да платиш всички такси с едно пъхане на кредитната ти карта, а тук трябва да минеш през деветте кръга на ада, за да си вземеш една проста пратка?

Ти обаче гледаш прекалено буквално на всеки закон. Това според мен не се дължи на това, че си буквалист, а на възмущението ти от законите и стремежа ти да предадеш това възмущение на останалите, като им показваш какви големи престъпници са. Това, разбира се, ти го казвам с цялото ми уважение към теб и не целя да те засегна по някакъв начин. Просто по тоя начин плашиш излишно хората.
 
От: Как да поръчам от Amazon ?

В крайна сметка какво ми препоръчвате? да поръчам директно от Амазон.ком , продукта е 45$ само.. като за доставка май-че е безплатна.

Препоръката също струва 45 $. Виж си подписа, ако питаш защо.
 
От: Как да поръчам от Amazon ?

Ревизия на какво - на личния ми гардероб?


Има едно такова понятие ревизия на физическо лице. Гледат ти разходите, банковите сметки, приходите и дали всичко това съответства. Примерно е незаконно да си получавал 100 лв на месец и да не си пукнал от глад - значи си абсолютен престъпник, защото си крил доходи.

Тук вече споделяш моето виждане на нещата. Точно защото гледам през моите очи, а не се съгласявам безусловно с всеки глупав закон, стигам до извода, че е ок да не платя ДДС-то. В случая дори не толкова за закона, а за самите условия около спазването му. Как може в белите страни да си получиш колета на вратата и да платиш всички такси с едно пъхане на кредитната ти карта, а тук трябва да минеш през деветте кръга на ада, за да си вземеш една проста пратка?

Значи твоята позиция е, че е твой граждански дълг да нарушаваш законите, които не ти харесват?

Това по принцип е правилна и морална позиция, но не винаги. В някои случаи е по-морална една друга позиция - да изразиш протеста си директно пред законодателите. В тази тема обсъждах различни варианти как това да стане. Проблемът е, че каквото и да направиш, действията ти няма по никакъв начин да навредят на личностите (депутатите), които са отговорни за гласуването на законите. Смяташ ли, че им пука, че има разни идиоти-социалисти пред парламента, които искат държавата да им вдигне доходите, защото вярват, че държавата е бог и може всичко?

Срещу някои закони не е много разумно (от егоистична, рационална и т.н. гледна точка) да се протестира като се нарушават. Примерно не става да протестираш срещу войната срещу наркотиците като размахваш пликчета с бял прашец и трева, защото ще те тикнат в затвора много лесно. Или пък да сложиш една табелка на касата "не издавам касови бонове, защото протестирам срещу несправедливото данъчно законодателство". Веднага ще те глобят.

Ти обаче гледаш прекалено буквално на всеки закон. Това според мен не се дължи на това, че си буквалист, а на възмущението ти от законите и стремежа ти да предадеш това възмущение на останалите, като им показваш какви големи престъпници са. Това, разбира се, ти го казвам с цялото ми уважение към теб и не целя да те засегна по някакъв начин. Просто по тоя начин плашиш излишно хората.

Първо, не считам, че да си престъпник е нещо лошо. Нарушаването на някакъв закон (или една камара закони) не е нещо лошо само по себе си. Както и не всичко лошо е незаконно (и не би трябвало да бъде). Не може със закон да се регулират всички лоши неща, защото законите ще нараснат до размери, което ще доведе до това, че самото законодателство ще нанася повече вреди, отколкото лошите неща, които забранява или регулира.

Това, че съм възмутен от законите е вярно. Но не всеки го разбира, особено сарказма ми в някои случаи по темата. В много случаи читателите си мислят, че аз критикуват тях за това, че нарушават закона. А това не е така.

1gsis5.png


Аз ги критикувам за това, че са се съгласили мълчаливо с приетите закони. Критикувам ги за това, че даже не знаят, че има купища закони, които правят техния живот, както и живота на другите, изключително сложен.

И после реват, че това било скъпо, онова било скъпо. А как няма да се скъпо, след като за да отвориш един обикновен магазин са ти нужни купища бумаги, за справянето с които трябва да плащаш на съответните консултанти. Държавата изкуствено поставя малките фирми в неравностойно положение спрямо големите. При липса на прекомерна регулация, малките фирми се конкурират с големите - големите имат предимство заради ефекта на мащаба, а малките имат предимство, защото са бързи и гъвкави. Обаче когато се намеси държавата и създаде купища законни и незаконни разрешителни и лицензионни режими, баланса се нарушава и големите фирми получават несправедливо предимство пред малките - защото за големите е по-лесно да имат голям правен отдел, който да се занимава с всичките глупости, измислени от законодателите. За голямата фирма 10 000 лв на месец няма да е проблем да отделя за правния отдел. А малката фирма едвам смогва да плаща няколкостотин лева на счетоводител... И в крайна сметка конкуренцията намалява и няма нужда да обяснявам какво става на пазара когато няма достатъчно конкуренция.

Освен това, огромното и нарастващо законодателство, възпрепятства хората да се занимават с реално производство и услуги, от които някой има полза. Вместо това те са принудени да се борят със сложното законодателство, "създават се работни места" за правни консултанти и счетоводители... вместо за инженери, лекари и т.н.
 

Горе