Как да поставим продуктите в "над категории"...?

v1ppers0nn

Member
Здравейте,
не знам как да напиша заглавието на темата, защото това което искам е малко странно. Става въпрос за магазин на OpenCart 2.0.3.1

Да кажем, че зареждам продукти в магазина си от 3 източника "А", "Б", "В". Има ли начин да разделя така продуктите, че да ги сложа в нещо като категории (но никой да не ги вижда, само аз в админ панела) и да направя така, че едната категория да има продукти само от източник "А" и ако един ден спра да работя с него, да мога да изтрия категорията "А" и да се изтрият само неговите продукти?
 
От: Как да поставим продуктите в "над категории"...?

нали щеше да пишеш книга за SEO

отвори си базата данни в админа на хостинга или в админа на опен карт и си изтрии всички продукти от този доставчик .
 
От: Как да поставим продуктите в "над категории"...?

нали щеше да пишеш книга за SEO

отвори си базата данни в админа на хостинга или в админа на опен карт и си изтрии всички продукти от този доставчик .

Какво общо има книгата за SEO?

Ти прочете ли какво написах? "да мога да изтрия категорията "А" и да се изтрият само неговите продукти" това не означава да трия продуктите 1 по 1 а цялата категория от доставчика и да се изтрият самите продукти!

(или просто пишеш за да трупаш мнения и хейт?)
 
От: Как да поставим продуктите в "над категории"...?

малко научи за база данни , за релационни база данни , че да говорим на един език

няма такова нещо - като изтриеш категория , да изтриеш и артикули от категория

Успех !
 
От: Как да поставим продуктите в "над категории"...?

малко научи за база данни , за релационни база данни , че да говорим на един език

няма такова нещо - като изтриеш категория , да изтриеш и артикули от категория

Успех !

В темата да съм питал какво да уча за да го направя? Трябва ми нещо готово и автоматично ;)
 
От: Как да поставим продуктите в "над категории"...?

малко научи за база данни , за релационни база данни , че да говорим на един език
И то ако може за истински БД, а не MySQL ...

няма такова нещо - като изтриеш категория , да изтриеш и артикули от категория
Не си прав.

Ако искаш да става автоматично - има тригери за тая работа.
Иначе, ако се изпълнява на ръка е елементарен SQL.

Друг е въпроса колко е интелигентно решението с категориите.
Много по-добре е да се направи таблица със съответствие вендор -> продукт.
 

Горе