Как да проверя диплома дали е истинска

pepo_999

Well-Known Member
Как да проверя диплома дали е истинска - издадена е от Украйна 1990 година, няма снимка, номера е 4 цифрен което ме наведе на мисълта че е фалшива, имам само копие, идеи
 
Последно редактирано:
През 1971 година Украйна е част от СССР тоест дипломата трябва да е съветска.Варианта да я провериш е да пишеш в учебното заведение и от там да ти съдействат , онлайн няма как .
 
Ако не е червена диплома ... не ти трябва
в какъв смисъл червена

образец дали мога да намеря да видя дали е същата, а за учебното заведение съм писал, но дали ще си направят труда не се знае
 
То така и пише че е отличник но на повечето има печат а тука е с думи
 
А за какво ти е да проверяваш диплома дали е истинска, съдейки по годината на завършване човека трябва да е към 70 години?
Извинявай за въпроса, просто ми е любопитно за какво човек в днешно време проверява диплома, на някой роднина ли е?
Може да не ми отговаряш разбира се:)
 
1990 година, моя грешка


Става въпрос за конкурс за работа и този кандидат е избран но ....
 
Какво значение има, какво е учил кандидата преди 30 години, и колко от това ще е останало в главата му! Не е ли по-добре да го опитате за тестов период?
 
Натискат ме за този а аз не съм очарован от него :)
 
Натискат ме за този а аз не съм очарован от него :)
Връзкар значи:)
Ако ти работиш с него е проблем иначе какво ти дреме
 
Последно редактирано:
Как по-точно може да го провери? Тази информация не е публична...
Той сам ще предостави тази информация ако иска позицията, нали има документи трудова книжка ала бала, това + тестов период е достатъчна гаранция
 
Точно връзкар и въздухар а не е работил тази работа досега
 
Брат, има само един сигурен начин - проверка в архива. Номера и датата на диплома и проверка в архива на самото учреждение или так където тя си води записите за издадените дипломи. Аз поне за това се сещам, като за най-подходящия начин за проверка. Ако номера, датата отговарят на лицето, и някой от там ти го е потвърдил, значи е така. А ако случайно имат (едва ли) онлайн архив, където да се провери, ще ти е още по лесно. Някои вузове имат такива неща, а не знам дали старите са внедрили.
 
Имат сайт на който имат специални бланки за проверка като фирма, като физ. лице и т.н. от където сме изпратили официално запитване, очаквам отговор
 
Имат сайт на който имат специални бланки за проверка като фирма, като физ. лице и т.н. от където сме изпратили официално запитване, очаквам отговор
Според мен това е достатъчно. Вече очаквате отговор. Тази проверка ще е най-добрата. Не искате някаква информация за човека, а просто проверка, което на практика би трябвало да би бъде предоставена.
 

Горе