Как да продължиш да се занимаваш с нещо, което не ти носи пари?

OrigiRal

Member
Как да продължиш да се занимаваш с нещо, което обичаш и можеш да правиш само него, ако то не ти носи пари?

Това не е тема, в която ще дам отговор на този въпрос, а тема, в която го търся!

Моля всеки, който желае, да сподели мнение, ще съм благодарна!
 
От: Как да продължиш да се занимаваш с нещо, което не ти носи пари?

Не всичк ое пари,може да го прехвърлиш в графата хоби що не се печелят пари
Как да продължиш да се занимаваш с нещо, което обичаш и можеш да правиш само него, ако то не ти носи пари?

Това не е тема, в която ще дам отговор на този въпрос, а тема, в която го търся!

Моля всеки, който желае, да сподели мнение, ще съм благодарна!
 
От: Как да продължиш да се занимаваш с нещо, което не ти носи пари?

Е да де, ама остава въпросът С какво да се занимаваш, за да печелиш пари, когато уменията ти се ограничават до въпросното хоби?
 
От: Как да продължиш да се занимаваш с нещо, което не ти носи пари?

Това вече е втори въпрос :) Иначе първият наистина е въпрос без отговор :wink:
 
От: Как да продължиш да се занимаваш с нещо, което не ти носи пари?

Е да де, ама остава въпросът С какво да се занимаваш, за да печелиш пари, когато уменията ти се ограничават до въпросното хоби?

Ще си изградиш нови умения. Както се казва "Човек се учи докато е жив".
 
От: Как да продължиш да се занимаваш с нещо, което не ти носи пари?

Е, нови умения... Просто много искаш да правиш едно нещо и това е. Например си художник и искаш да рисуваш, а не да строиш сгради, примерно.
 
От: Как да продължиш да се занимаваш с нещо, което не ти носи пари?

Е, нови умения... Просто много искаш да правиш едно нещо и това е. Например си художник и искаш да рисуваш, а не да строиш сгради, примерно.

Примера не е състоятелеин, не ти пречи да рисуваш и пак да си богат.
Ако не можеш да печелиш пари от хобито си, намираш човек, който да го монетаризира, печелите пари и ти му даваш 50% от сумата. Разбира се, това е само пример, може да му дадеш и 40 % или десятъка - 10%. А може също така и да си гадна и когато разбереш как става печеленето на парите, просто да го изгониш и да си вземаш всичките пари за себе си.
 
От: Как да продължиш да се занимаваш с нещо, което не ти носи пари?

Щом не става с това което можеш търсиш нещо близко дето да използваш уменията си и там има пари. И вече ако в това което правиш има пари, но ти нямаш късмет или нещо друго е друга работа.
 
От: От: Как да продължиш да се занимаваш с нещо, което не ти носи пари?

Примера не е състоятелеин, не ти пречи да рисуваш и пак да си богат.
Ако не можеш да печелиш пари от хобито си, намираш човек, който да го монетаризира, печелите пари и ти му даваш 50% от сумата. Разбира се, това е само пример, може да му дадеш и 40 % или десятъка - 10%. А може също така и да си гадна и когато разбереш как става печеленето на парите, просто да го изгониш и да си вземаш всичките пари за себе си.

Да, мислила съм го, признавам (става въпрос само за първата част от примера ти хахаха), но като че ли и да намериш правилния човек не е толкова лесно...
 
От: Как да продължиш да се занимаваш с нещо, което не ти носи пари?

Аз не знам сфера, в която не могат да се правят пари... просто няма такава... ако обичаш да правиш клечки за зъби значи ще продаваш клечки за зъби... ако хобито ти е да киснеш във фб.. ще продаваш статусите си... не е достатъчно просто да обичаш да правиш нещо ... трябва да го правиш професионално.. дори и да ти е хоби щом започнеш да печелиш от хобито си .. то се превръща в работа - която води след себе си до ангажименти и отговорности..

1. Проучи конкуренцията.
2. Дай по - качествена услуга от конкуренцията
3. Дай по - евтина услуга от конкуренцията
4. Дай нещо което конкуренцията няма и не предлага
5. Рекламирай ..
6. Създай марка (бранд, име както искаш го наречи), които да означават качество, индивидуалност, неповторимост..
.. Мисли комерсиално .. ти би ли си купила това, което предлагаш? Защо? Кой е клиента ти? Какви са потребностите му? Защо да купи от теб?... И т. н..
 
От: Как да продължиш да се занимаваш с нещо, което не ти носи пари?

Ако говориш за дизайн сферата, контактите са най-важното нещо.
Ако работиш качествено и имаш контакти ще те препоръчват навсякъде и ще си изградиш име.

Дизайна е хоби и на мен. Закрих преди време дизайн студиото и започнах да работя само по мои проекти
и ги монетизирам с уменията си които вече разширих в 20 сфери отвъд дизайна.
От време на време правя и отделни неща за познати или интересни проекти които с радост създавам.
Така времето минава и си печелиш от хобито :)
 
От: Как да продължиш да се занимаваш с нещо, което не ти носи пари?

Благодаря на тези от вас, които ми обърнаха внимание!

Пускайки тази тема, аз визирах себе си! Нещата, с които обичам да се занимавам, най-общо са Да творя!

Най-много удоволствие ми доставя да правя Лого, Инфографики и Визитни картички. Бих правила и илюстрации, но просто не мога да рисувам добре...

Другото ми хоби е да правя бижута.
Отначало реших да правя бижута от скука, но после си казах "защо да не ги продам, а да трупат прахоляк по шкафовете"... Признавам си аз не бих носила повечето от бижутата, които тогава правех :) Както и да е, явно все пак някой ги харесваше, защото благодарение на братовчедка ми, която работи в едно курортно селище, успях да продам половината от тях.

Сега съм решила да правя отново бижута, но този път друг вид, които аз самата бих носила. Изработката на бижутата ще е свързана и с графичния дизайн, какво по-хубаво от това. Но ме е страх... че пак няма да мога да ги продам.
Признавам си, не съм от най-добрите търговци!
 
От: Как да продължиш да се занимаваш с нещо, което не ти носи пари?

Човек се ориентира към това, което има търсене. Не пазара се нагажда към теб, а ти се нагаждаш към пазара. Ако нямаш нужните умения, за да печелиш пари - започваш да учиш и да разширяваш уменията си. Ако в това няма хляб, учиш нещо друго. И аз имам няколко популярни сайта, които стоят за хоби, защото не мога да печеля от тях и се занимавам с друго.
 
От: Как да продължиш да се занимаваш с нещо, което не ти носи пари?

Лесно е да кажеш - учиш друго. Хубаво е да се учат нови неща цял живот, ама не е зле и да си постоянен в заниманията си, така мисля аз.
Да, професии като Техник на телевизори Юность замряха, те трябва да продължат да учат (нещо като лекарите).
Ама като се занимаваш с графичен дизайн и творческа дейност, защо трябва да учиш front-end примерно, след като не те кефи, ама пък е търсено?
 
Re: От: Как да продължиш да се занимаваш с нещо, което не ти носи пари?

Благодаря на тези от вас, които ми обърнаха внимание!

Пускайки тази тема, аз визирах себе си! Нещата, с които обичам да се занимавам, най-общо са Да творя!

Най-много удоволствие ми доставя да правя Лого, Инфографики и Визитни картички. Бих правила и илюстрации, но просто не мога да рисувам добре...

Другото ми хоби е да правя бижута.
Отначало реших да правя бижута от скука, но после си казах "защо да не ги продам, а да трупат прахоляк по шкафовете"... Признавам си аз не бих носила повечето от бижутата, които тогава правех :) Както и да е, явно все пак някой ги харесваше, защото благодарение на братовчедка ми, която работи в едно курортно селище, успях да продам половината от тях.

Сега съм решила да правя отново бижута, но този път друг вид, които аз самата бих носила. Изработката на бижутата ще е свързана и с графичния дизайн, какво по-хубаво от това. Но ме е страх... че пак няма да мога да ги продам.
Признавам си, не съм от най-добрите търговци!

може пак някой да ги продава вместо теб бижутата или да прочетеш някоя друга книжка в тази област... и да търсиш къде да ги оставиш при търговци...

А иначе цялата икономика е в лека стагнация и това се отразява навсякъде дори и въ форума :(
 
От: Как да продължиш да се занимаваш с нещо, което не ти носи пари?

... ако хобито ти е да киснеш във фб.. ще продаваш статусите си....

А как става това?
Не че вися във ФБ, не че съм способна да чета безумни статуси от сутрин до мрак, но...винаги ми е било любопитно защо някои влагат такава енергия в писането им.
 

Горе