Как да променя езика в уордпрес тема

bgtifo

Well-Known Member
Инсталирах една тема на Wordpress и в началото (хоум пейджа), където статиите са съкратени ми пише continue reading --> искам да му сменя езика и да напиша продължение на статията или нещо от сорта... Как става това? Някъде по кода нещо се прави, но не знам точно къде. Не знам дали въпроса ми не звучи объркващо, но ще се радвам на всякакви мнения, които могат да ми бъдат от полза. Предварително благодаря.
 
От: Как да променя езика в уордпрес тема

Пробвай това в Гугъл:
"Как да преведа Wordpress тема."
 
От: Как да променя езика в уордпрес тема

... И прескочи ламерската статия дето излиза на 1-во място.
 
От: Как да променя езика в уордпрес тема

Здравей,
доколкото разбрах от написаното... лесeн и бърз превод на WP теми/плъгини може да направиш от .po/.pot/ файловете. В самата тема би трябвало да има папка languages.
WP теми обикновено имат папка languages, където са има defult.pot или en_US.po и en_US.mo, които се превеждат съответно като bg_BG.po и bg_BG.mo и се качват през ftp или файл мениджър на хостинга в папка wp-content/themes/моята тема/languages/.

Лесно и бързо:
Инсталираш Poedit на компютъра.
Отваряш папка моята тема\languages - defult.pot // en_US.po и en_US.mo //.
Стартираш Poedit - Create new translation//Създаване на нов превод//, избираш defult.pot или en_US.po съответно задаваш превод на български.
Можеш да преведеш цялата тема или отделни фразите/низовете/, които искаш.
Валидираш превода и запомняш вече файлове bg_BG.po и bg_BG.mo.
Качваш през ftp в wp-content/themes/моята тема/languages/ - и двата нови файла bg_BG.po и bg_BG.mo.

Ако не се визуализира превода, обърни внимание как са надписани преди .po//.pot може файловете да са моятатема.po
или в wp-config.php да се добави - define ('WPLANG', 'bg_BG');

Успех!
 
От: Как да променя езика в уордпрес тема

Да благодаря много за съветите. Някои от тях ги прочетох предварително, но лошото е, че аз нямам достъп до файловете в хостигна, а само до сайта като администратор. Исках да попитам дали има някакъв начин да променя само това continue reading, без да редактирам файлове в хоста . Но явно няма как да стане. Ще поговоря със собственика на сайта и ако иска да си го прави сам :)

Ако все пак има някакъв друг вариант за промяна ще съм благодарен да го науча.
 
От: Как да променя езика в уордпрес тема

Здравей,
доколкото разбрах от написаното... лесeн и бърз превод на WP теми/плъгини може да направиш от .po/.pot/ файловете. В самата тема би трябвало да има папка languages.
WP теми обикновено имат папка languages, където са има defult.pot или en_US.po и en_US.mo, които се превеждат съответно като bg_BG.po и bg_BG.mo и се качват през ftp или файл мениджър на хостинга в папка wp-content/themes/моята тема/languages/.

Лесно и бързо:
Инсталираш Poedit на компютъра.
Отваряш папка моята тема\languages - defult.pot // en_US.po и en_US.mo //.
Стартираш Poedit - Create new translation//Създаване на нов превод//, избираш defult.pot или en_US.po съответно задаваш превод на български.
Можеш да преведеш цялата тема или отделни фразите/низовете/, които искаш.
Валидираш превода и запомняш вече файлове bg_BG.po и bg_BG.mo.
Качваш през ftp в wp-content/themes/моята тема/languages/ - и двата нови файла bg_BG.po и bg_BG.mo.

Ако не се визуализира превода, обърни внимание как са надписани преди .po//.pot може файловете да са моятатема.po
или в wp-config.php да се добави - define ('WPLANG', 'bg_BG');

Успех!

Ето това истинският отговор на въпроса, заслужаваш репче
 
От: Как да променя езика в уордпрес тема

Ето това истинският отговор на въпроса, заслужаваш репче

Ама и ти си един капацитет, че да оцениш кое правилно кое не ...
 
От: Как да променя езика в уордпрес тема

Ама и ти си един капацитет, че да оцениш кое правилно кое не ...

Язе си раздавам моите репове га реша, па на теви не са бъркам,,, а ти оти ми са бъркаш ве
С Поедит може да се преведат теми на много сайтове, не само на ВП, така, че ебавам ти плъгините,,, ясно
 
От: Как да променя езика в уордпрес тема

Язе си раздавам моите репове га реша, па на теви не са бъркам,,, а ти оти ми са бъркаш ве
С Поедит може да се преведат теми на много сайтове, не само на ВП, така, че ебавам ти плъгините,,, ясно
По някое време изтрезняваш ли?
 
От: Как да променя езика в уордпрес тема

По някое време изтрезняваш ли?

Бате бллъскай си сайтовете с ненужни плъгини и неса занимавай с мени, претеглил съм ти грамажа отдавна,,, и язе съм от село, ама ти от ква махала си нема казвам
 
От: Как да променя езика в уордпрес тема

Файловете с превода се слагат в 'wp-content/themes/моята тема/languages' само ако ви се превежда наново след всеки ъпдейт на темата.
По-принцип по-добро място е 'wp-content/languages/themes/'.

define ('WPLANG', 'bg_BG'); от известно време няма нужда да се слага.
 
От: Как да променя езика в уордпрес тема

Файловете с превода се слагат в 'wp-content/themes/моята тема/languages' само ако ви се превежда наново след всеки ъпдейт на темата.
По-принцип по-добро място е 'wp-content/languages/themes/'.

define ('WPLANG', 'bg_BG'); от известно време няма нужда да се слага.

Калиста обясни как се превежда по принцип, не само ВП темн
 
От: Как да променя езика в уордпрес тема

Калиста обясни как се превежда по принцип, не само ВП темн
Нищо не е обяснила, просто си е поразсъждавала в писмена форма.

За нов превод от нулата (без пот/по файл) трябва да се зададе и списък на keywords, демек имена на функции за локализация от типа:
__

esc_attr__
_x

и т.н.

... За да може ПоЕдит да сканира сорса и да извлече стринговете за превод.
 
От: Как да променя езика в уордпрес тема

Няма лошо да разсъждава, поне каза нещо, за разлика от теви
 
От: Как да променя езика в уордпрес тема

Ти пък сега да не й стана форумен хроникьор на юзърката? :rolleyes:
 
От: Как да променя езика в уордпрес тема

Не е за сички системи тъй че ти ше трябва да клекнеш ако държиш да си последния писал у темата... :)
 

Горе