Как да променя usernamе и password за WP през FTP

lowriderzzz

Well-Known Member
Здрасти!

Трябваше да прехвърля един сайт на нов хостинг. От този на този.

Направих го като свалих сайта като архов, базата данни и тя и експортнах xml файла.

Получи се, сайта се зарежа, но обаче не ми дава да се логна в /wp-admin
Пробвах със всички usernames and passwords, но не ми дава.

Има ли начин да ги видя някъде от FTP-то или cPanel.


Четох по американските форуми да съм сложил във funcitions.php командата
wp_set_password( 'password', 1 );

Пробвах и това ама не се получи.

Имам достъп до FTP-то, имам достъп до phpMyAdmin и mySQL , но не знам къде да гледам и какво да пипам :)

Мерси
 
Ресетни си я през забравена парола.
Ако трябва да смениш мейла -> в таблицата wp_users -> user_email
 
в таблицата wp_users -> user_email
Като влезеш там става и по лесно. Натискаш едит на user, отиваш на парола, триеш, поставяш MD5 и пишеш новата парола или просто копираш старата и отиваш тук: http://www.md5online.org/ , няма смисъл да сменяш мейли и да чакаш писма.
 
Тук има кратко описание с картинки.

Направих го по описания начин, но пак не ми дава да вляза.

upload_2017-6-29_14-19-42.png


Иначе като го дешифрирам този hash код с линка който колегата е посочил се появява паролата, ама от wp-login не ме пуска

ПС: давам му Go, което най-долу на страницата.

upload_2017-6-29_14-23-33.png
 
Няма ли да е по-лесно просто да направиш нов акаунт, на който да зададеш администраторски правомощия? Като за целта е достатъчно само да смениш групата през phpmyadmin.
 
Няма ли да е по-лесно просто да направиш нов акаунт, на който да зададеш администраторски правомощия? Като за целта е достатъчно само да смениш групата през phpmyadmin.

Не знам, може би. От къде по-точно се сменя групата ?
 
md5 на теория е еднопосочно криптиране. Т.е обратния процес е не възможен ... има бази данни който събират пароли срещу код, но това няма значение.
Отиди на http://www.miraclesalad.com/webtools/md5.php и си ги генерай md5 hash, който ще отговаря на желаната парола и го сложи в полето user_pass. Това е !
 
няма смисъл да сменяш мейли и да чакаш писма.
Човека е от 10 години във форума и имам наблюдения относно нивото му, по-лесно е да се остави ВП-то да свърши работата :)

Направих го по описания начин, но пак не ми дава да вляза.
Освен това ми мирише, че проблема не е в паролата.
Виж в конфига за define('COOKIE_DOMAIN', ....
 
md5 на теория е еднопосочно криптиране. Т.е обратния процес е не възможен ... има бази данни който събират пароли срещу код, но това няма значение.
Отиди на http://www.miraclesalad.com/webtools/md5.php и си ги генерай md5 hash, който ще отговаря на желаната парола и го сложи в полето user_pass. Това е !
LOL-Memes-LOL.jpg
 
Ти в базата смени ли си домейна, с който работи WordPress на новия, или само през wp-config.php си го дефинирал, както казва @Torbalan Trolski ?
 
Ти в базата смени ли си домейна, с който работи WordPress на новия, или само през wp-config.php си го дефинирал, както казва @Torbalan Trolski ?

Да смени го. В смисъл реплейснах в sql файла за база данните навсякъде където имаше стария домейн с новия и после импортнах базата. Виж че зарежда сайта, просто не мога да си вляза в дашборд на WP
 
Елементарни неща и термини за толкова време ползвайки WP не си научил. Ти си уникат просто!

Получи се, сайта се зарежа, но обаче не ми дава да се логна в /wp-admin
Пробвах със всички usernames and passwords, но не ми дава.
Какво точно трябва да разбираме под 'не ми дава'?
Презарежда страницата без да си логнат, препраща те нанякъде или ти извежда съобщение за грешка (какво е)?
 
Сега виждам, че още в първия пост са ти отговорили как да се оправиш:
Ресетни си я през забравена парола.
Ако трябва да смениш мейла -> в таблицата wp_users -> user_email
 

Горе