Как да разбера кой линк е nofollow и кой не?

inspektora

Active Member
Извинявам се ако темата не е за тук, но ми се стори тук най-подходящо.
Имам доста линкове из медии, сайтове и т.н. Не съм така да се каже компетентен в тази област и ме интересува как да разбера кой линк е nofollow и кой не?
Имам платени изтичащи линкове и искам да знам кои да подновя и кои не.
Кои линкове реално са полезни и кои не са...

Моля Ви за помощ за невежеството ми в тази област :)
 
Има плъгини, които ти ги подчертават/оцветяват, иначе в кода може да се види (ctrl+u)
Благодаря за бързият отговор.
Не разбирам от кодове...
Виждам един мой линк в даден сайт, как да разбера дали е nofollow или не?
Е това ме интересува...
Кажи ми някой такъв плъгин ако може?
 
Благодаря за бързият отговор.
Не разбирам от кодове...
Виждам един мой линк в даден сайт, как да разбера дали е nofollow или не?
Е това ме интересува...
Кажи ми някой такъв плъгин ако може?

Отвори пейдж сорса и търси думата "nofollow"... примерно. :D не съм експерт просто ми е логично да става така.
 
Можеш да провериш с инспектора на всеки браузър. Комбинацията, с която се отваря на Google Chrome е Ctrl+Shift+I. Едно уточнение - една връзка не се определя като качествена или некачествена само по това дали е nofollow или dofollow.
 
Извинявам се ако темата не е за тук, но ми се стори тук най-подходящо.
Имам доста линкове из медии, сайтове и т.н. Не съм така да се каже компетентен в тази област и ме интересува как да разбера кой линк е nofollow и кой не?
Имам платени изтичащи линкове и искам да знам кои да подновя и кои не.
Кои линкове реално са полезни и кои не са...

Моля Ви за помощ за невежеството ми в тази област :)

Има качествени nofollow линкове и некачествени dofollow. Гледай качеството на линка, а не nofollow ли са или не.
 
Имам платени изтичащи линкове и искам да знам кои да подновя и кои не.
Кои линкове реално са полезни и кои не са...
Ако си избил разходите от даден линк и си излязъл на кяр, значи е полезен. ;)
 
Има качествени nofollow линкове и некачествени dofollow. Гледай качеството на линка, а не nofollow ли са или не.
Не губи времето, не може да разбере кое е качествено, та то се вижда като влезеш в сайта, който те линква, ако не си пълен лаик - веднага може да кажеш дали сайта е читав, а не да търсиш някви метрикси какъв тръст има, те булшит сайтовете се познават от далече...
 
Не губи времето, не може да разбере кое е качествено, та то се вижда като влезеш в сайта, който те линква, ако не си пълен лаик - веднага може да кажеш дали сайта е читав, а не да търсиш някви метрикси какъв тръст има, те булшит сайтовете се познават от далече...

Съгласен съм, колкото и да е лаик автора на темата, не може да е толкова прост, за да не разбере кой сайт е читав и кой не. Никога не съм се интересувал от разните измислени метрики, но винаги с кеф гледам как когато пожелая и минавам "големите" сайтове.
 
Един линк, може да е полезен за теб, ако е от добър източник (авторитетен сайт), както и да е пряко/непряко свързана тематиката на сайта, в който имаш линк, с тематиката на твоя сайт, но не във всички случаи. Примерно, ако имаш линк във forbes.com, не е задължително да е същата тематика. Представи си нещата така - автор на най-продаваните книги, както и много почитан човек препоръча твоя книга, ето това е полезна препоръка (в твоя случай полезен линк). Има доста изписано по темата, ползвай Google.
 
Един линк, може да е полезен за теб, ако е от добър източник (авторитетен сайт), както и да е пряко/непряко свързана тематиката на сайта, в който имаш линк, с тематиката на твоя сайт, но не във всички случаи. Примерно, ако имаш линк във forbes.com, не е задължително да е същата тематика. Представи си нещата така - автор на най-продаваните книги, както и много почитан човек препоръча твоя книга, ето това е полезна препоръка (в твоя случай полезен линк). Има доста изписано по темата, ползвай Google.

Forbes може да ви даде тласък дори само ако ви спомене, без да постави връзка.
 
Сайтовете имат 4 показателя за сила - Domain Authority, Page Authority, който може да ги проверите тук: http://webdir.bg/domain-authority-checked и Trust Flow, Citation Flow, който може да ги проверите тук: https://majestic.com/ - безплатния акаунт има някаква рестрикция на 24 часа. Ако показателите на даден сайт или страница са високи, значи линка в тази страница си заслужава. Ако пък този сайт е релевантен на вашата тематика - това е идеалния вариант.
 
Сайтовете имат 4 показателя за сила - Domain Authority, Page Authority, който може да ги проверите тук: http://webdir.bg/domain-authority-checked и Trust Flow, Citation Flow, който може да ги проверите тук: https://majestic.com/ - безплатния акаунт има някаква рестрикция на 24 часа. Ако показателите на даден сайт или страница са високи, значи линка в тази страница си заслужава. Ако пък този сайт е релевантен на вашата тематика - това е идеалния вариант.

Какво прави дадена връзка качествена, е субективно и всеки SEO специалист има различно мнение по темата. Повечето биха се съгласили, че показателите имат водеща роля, но нека стане ясно, че тя не е определяща. Както и че не може да очаквате всички връзки да бъдат съвършени. Само защото дадена връзка не отговаря на всички критерии, зададени по-горе, невинаги означава, че е лоша или с ниско качество.

Всъщност, първоначалното предназначение на връзките, преди използването им като фактор в алгоритмите на търсещите машини, било за добавяне на стойност на страниците, насочвайки посетителите към ресурси, свързани със съдържанието. Оттогава насам някои неща не са се променили и посетителите все още следват връзките толкова, колкото и поначало. Когато дадена връзка е поставена на видно място в посещавана страница и генерира непрекъснат поток от целеви посетители, това също може да я определи като качествена.
 
https://addons.mozilla.org/bg/firefox/addon/nodofollow
Аз не знам кой нормален човек гледа follow и nofollow, но инспекторе, разбирай от кодове, чети и кодове, тези които почват с твоите въпроси, не стигат до никъде, в нета е пълно с инфо за начинаещи, по-лесно чети от нета от колкото да пускаш тема, с 10-20 коментара колко ще научиш, прочети 100-200 и намери истината, защото тя е някъде там...
 
Аз не знам кой нормален човек гледа follow и nofollow, но инспекторе, разбирай от кодове, чети и кодове, тези които почват с твоите въпроси, не стигат до никъде, в нета е пълно с инфо за начинаещи, по-лесно чети от нета от колкото да пускаш тема, с 10-20 коментара колко ще научиш, прочети 100-200 и намери истината, защото тя е някъде там...
Благодаря!
Чета, интересувам се, но ми е трудно...
За някои неща в интернет мненията се различават значително.
Знам, че тук има хора занимаващи се от години с тази материя. Исках да чуя тяхното мнение.
 

Горе