Как да разбера от кой сайт идват посетителите?

Attacker

Well-Known Member
Здравейте. Получавам посетители от сайтове, които бих искал да идентифицирам. Проблемът е, че между мен и сайтовете, от които идват посетителите, има посредник. Получава се нещо такова:

Сайт източник -> Посредник -> Моят сайт

Как да разбера кои са сайтовете източници? В посредническия сайт потребителите посещават няколко страници, след което биват пренасочени към моя сайт. HTTP_REFERER не върши работа.

Благодаря предварително!
 
Аз лично бих използвал similarweb.com, за по-големи сайтове работи доста точно като статистики и там ще проверя откъде идва трафика на посредника, и ориентировъчно ще знам откъде си набавят този трафик, който в последствие идва при теб. Друго не мога да се сетя.

Или се свържи със сайта посредник за съдействие с тази информация, да измислите начин да го измерите това, но се съмнявам, че ще съдействат.
 
Аз лично бих използвал similarweb.com, за по-големи сайтове работи доста точно като статистики и там ще проверя откъде идва трафика на посредника, и ориентировъчно ще знам откъде си набавят този трафик, който в последствие идва при теб. Друго не мога да се сетя.

Или се свържи със сайта посредник за съдействие с тази информация, да измислите начин да го измерите това, но се съмнявам, че ще съдействат.

Благодаря! Този сайт ми показа информацията, която ми трябваше. Проверих и един от сайтовете ми, за който знам откъде идва и накъде отива трафикът, за да видя доколко са точни статистиките - доста са точни, дори е плашещо, като се има предвид, че тази информация е нещо като фирмена тайна в моята индустрия. Явно не е чак такава тайна. :)
 
Ами на мен за моите по-големи сайтове ми показва на 99% точни посещения, тъй че му имам доверие.
 

Горе