Как да разберем колко потребители са посетили сайта ни?

Calasedo

Member
Понеже google analytics ми показва едно, tyxo.bg - второ, хостинга - трето и афилиейт програми - четвърто,
всички показват различни посетители на сайта ми, та се питам кои от всички изброени броячи е верен?
Вие ако знаете споделете!
 
От: Как да разберем колко потребители са посетили сайта ни?

Ами по логически гледна точка мислено погледнато google е най-голямата компания от всичко изброено значи май трябва Analystics да ти покаже истината. :shock:
 
От: Как да разберем колко потребители са посетили сайта ни?

Този на хостинга. Там няма брояч, а графично представяне на логовете на сървъра. Това е най-верният източник на информация за посещаемостта на сайта. Analytics и прочие са маркетингови инструменти, не log analyzers
 
Последно редактирано:
От: Как да разберем колко потребители са посетили сайта ни?

Този на хостинга. Там няма брояч, а графично представяне на логовете на сървъра. Това е най-верният източник на информация за посещаемостта на сайта. Analytics и прочие са маркетингови инстроменти, не log analyzers

Ами не знам аз от Analystics най-точно виждам колко посещения имам.
 
От: Как да разберем колко потребители са посетили сайта ни?

Ами не знам аз от Analystics най-точно виждам колко посещения имам.

Прави си за едно, наистина не знаеш! :)
 
От: Как да разберем колко потребители са посетили сайта ни?

Логовете на хостинга не показват ли и ботове, понеже са огромни числа?

Показват абсолютно всичко. Всяка една заявка към ресурс от сайта, независимо дали е бот или човек.
 
От: Как да разберем колко потребители са посетили сайта ни?

Едва ли пита за това, щом не знае кой брояч да ползва и за какво служи. Иначе може и да забрани всички роботи и да си има данни за посещенията, ама не е яко
 
От: Как да разберем колко потребители са посетили сайта ни?

Е добре тогава защо гугъл ще прави аналистикс ако няма да показва точно. И хората влизат и си гледат от там посещенията щото знаят че са грешни нали.
Ся ще ми кажеш маркитенгови стратегии еди кво си. Колкото и грешно да показва Analystics ще изкара най-точна престава за посещенията на сайта.
 
Броячеа си е един скрипт който се зарежда в сайта и подава на гугъл параметри за посетинеля. Ами ако този скрипт не се зареди или алгопитъма за определяне на това дали някой е бот или не сбърка статистиката се извращава.

Че е най-близко вярно е, но не е 100процента точен.
 
От: Как да разберем колко потребители са посетили сайта ни?

Не е нужно да ги забранява, софтуера си показва колко хита има от бот и колко от човекоподобно.
 
От: Как да разберем колко потребители са посетили сайта ни?

Не е нужно да ги забранява, софтуера си показва колко хита има от бот и колко от човекоподобно.
Оф. Вярно че имаше. Ама то важно е колко импресии отчита рекламодателя и аз гледам там, не аналитикс или тиксо.
 
От: Как да разберем колко потребители са посетили сайта ни?

Да, но нали брои и ботовете :)
Сори докато напиша и някой ме изпреварил. :)
Този на хостинга. Там няма брояч, а графично представяне на логовете на сървъра. Това е най-верният източник на информация за посещаемостта на сайта. Analytics и прочие са маркетингови инструменти, не log analyzers
 
От: Как да разберем колко потребители са посетили сайта ни?

Е добре тогава защо гугъл ще прави аналистикс ако няма да показва точно. И хората влизат и си гледат от там посещенията щото знаят че са грешни нали.
Ся ще ми кажеш маркитенгови стратегии еди кво си. Колкото и грешно да показва Analystics ще изкара най-точна престава за посещенията на сайта.

не го вяряш това нали? Сега ще си понатегна малко настройките на браузъра и Аналитикса няма да засече нищо от това, което отварям от сайта ти, докато сървъра ще засече всяка една GET / POST заявка. Защо говорите технически неграмотни глупости, за да се намирате на приказка или да се излагате?
 
От: Как да разберем колко потребители са посетили сайта ни?

Най-точните посещения са логовете на съръвра! Ботовете също са посетители на сайта.
Виж ако искаш да знаеш точно колко човека имаш онлайн това няма как да се случи. Като си включа adblock-ера Г ще ме отчете на кукуво лято. Дори да си направиш система за логване пак може да се логват ботове :).

Хората ползват Аналитикса, защото са трета "независима" страна за доказване на импресии при продажба на реклама. Логиката е щом е на твоя сървър можеш да го манипулираш.
 
От: Как да разберем колко потребители са посетили сайта ни?

Не то е ясно, че може да се манипулира брояча от gogel, но нормалния интернет потребител няма да ръчка из настройките на браузара за да не му засекат посещенията.
 
От: Как да разберем колко потребители са посетили сайта ни?

Ама не кликат по рекламите, за туй са лоши :lol:
Най-точните посещения са логовете на съръвра! Ботовете също са посетители на сайта.
Виж ако искаш да знаеш точно колко човека имаш онлайн това няма как да се случи. Като си включа adblock-ера Г ще ме отчете на кукуво лято. Дори да си направиш система за логване пак може да се логват ботове :).

Хората ползват Аналитикса, защото са трета "независима" страна за доказване на импресии при продажба на реклама. Логиката е щом е на твоя сървър можеш да го манипулираш.
 
От: Как да разберем колко потребители са посетили сайта ни?

Демек от всичко написано тук в темата нито един брояч не отброява правилно, така ли?
 
От: Как да разберем колко потребители са посетили сайта ни?

Всички броячи показват правилно. Просто различните броячи имат различни критерии за мерене. Затова резултатите се различават.
 
От: Как да разберем колко потребители са посетили сайта ни?

И защо изобщо Ви е да следите колко посетители има един сайт?!? Следете конверсията.... никой не го интересува колко облаци е имало, а колко дъжд е валяло.
 

Горе