Как да разпространя нов торрент тракер.

bestlap

Member
Здравейте.Как всеки ново отворен сайт и моят се нуждае от разпространяване http://leechbg.org/ , но не знам как да го направя.Без да спамя и т.н по сайтовете и да досаждам на хората.Който желае ще влезе който не няма :) но не знам дали има някакви системи за сайт който да предлага автоматична размяна на банери примерно или и аз не знам ако може да дадете някоя идея ?
 
От: Как да разпространя нов торрент тракер.

Размяна на банери и линкове, няма да ти свърши работа. Регистрирай го в уеб каталози, сайтове за класации, артикъл директории и т.н. направи си няколко сателитки, поддържай и тях, избери си ключови думи, по които искаш да се класира в гугъл и почвай да разпространяваш.

П.П.: Цъкни на ГДБОП, сигурна съм, че ще ударят едно рамо за бързото му разпространение, но не съм сигурна дали след това ще работи сайта ти. :D
 
От: Как да разпространя нов торрент тракер.

Пробвай се с реклама във фейса, направи си страничка и група на трекера и рекламирай...

Относно сайта ти... Още веднага ме отказа да го ползвам! Защо по дяволите трябва да се регистрирам?
Да не би в The Pirate Bay да ми иска регистрация ?

Регистрация може да искат Замунда и Арена, щото са наложени имена, ама ти като нов сайт ... къде си тръгнал?
 
От: Как да разпространя нов торрент тракер.

Здравейте.Как всеки ново отворен сайт и моят се нуждае от разпространяване http://leechbg.org/ , но не знам как да го направя.Без да спамя и т.н по сайтовете и да досаждам на хората.Който желае ще влезе който не няма :) но не знам дали има някакви системи за сайт който да предлага автоматична размяна на банери примерно или и аз не знам ако може да дадете някоя идея ?
Здравей. Стратегията при промотирането на подобен вид сайтове се крие предимно в брандинга им. Никой не е виждал кой знае какви реклами насам натам на Замундата или Арената, пък и даже да има, малко сайтове ги шерват, както и големите рекламодатели се дърпат да ги рекламират. Съдя предимно по Google, но и други големи мрежи сигурно също биха имали най-малкото специални условия за тях. Водят се все пак сайтове с определен статут.

Моята препоръка ще е да го наложиш като бранд. Направи си добро лого, името ми се вижда малко незапомнимо, но може и това да се наложи. Като начало погледни тук, в секцията пазар за тънка реклама. Има добри оферти, нещо от рода на милиони импресии за няколко десетки левове на месец по различни типове сайтове. Хубавото е, че всякаква аудитория ти е потенциален записал се и използващ сайта ти. Но е важно да заделиш бюджет, който ще отиде в различни направления.

След това, бих препоръчал силно социално присъствие в сайтове като Facebook, Twitter, Google+. Създаването на профили там ще допълни инструментариума от канали, в който ще достигнеш до различни потребители. Към социалния маркетинг може да прибавиш и постове в някой друг голям форум или просто да стартираш тема от името на потребител, който се интересува от мнения за самия сайт. Какво мислят останалите, какво има там, всичко, което може да предизвика дискусии и коментари. А и от там и интерес.

Някоя друга статия в блог, PR материал. Сайтове, на които потребителите могат да видят нещо като ревю на сайта. Всичко, което може да допринесе за доброто му представяне пред всякаква аудитория. Но едно ще ти кажа, трябва да си с нещо отличително, което да привлича по-силно. По-лесно се бори пазара с отличителна черта. И всяко едно промотиране на сайта ще успява да взима максимума от кампанията. ;)
 
От: Как да разпространя нов торрент тракер.

Пробвай се с реклама във фейса, направи си страничка и група на трекера и рекламирай...

Относно сайта ти... Още веднага ме отказа да го ползвам! Защо по дяволите трябва да се регистрирам?
Да не би в The Pirate Bay да ми иска регистрация ?

Регистрация може да искат Замунда и Арена, щото са наложени имена, ама ти като нов сайт ... къде си тръгнал?

Опростил съм на максимум регистрацията едно име парола и е-майл .Даже не иска е-майл активация направо се логваш.Това съм го направи с цел да мога да давам права само на някой да качват торенти иначе може да настане голям хаус някой може да качи една мпр3-ка или 1 картинка като торрент файл.
 
От: Как да разпространя нов торрент тракер.

Ще ти кажа как да си разпространиш торента, като за начало както Blinky подчерта името на сайта е малко,запомнящо се, смени го. Смени и дизайна на сайта. Както irgy.net ти каза , махни опцията регистирация и пусни свободен достъп като за начало. След това почваш да качваш всички най-нови филми , музики и игри за имаш посетители. Единствения начин аз да дойда и да си сваля нещо оттеб за момента никъде другаде да го няма. Примерно аз сега си влизам замунда и свалям оттам заради субтитрите, ако там няма филма отивам в The Pirate bay за да си сваля филма. При теб бих дошъл единствено ако при тях няма това което търся , затова трябва да си на крак с нещата и да качваш най-новото с най-хубаво качество. Намери си няколко човека да ти качват тези работи, намери си няква групичка доброжелатели , които ще са навити примерно да ти превеждат веднага субтитрите за някакви сериали. Колкото по бързо работиш , толкова повече хора ще имаш. След което почваш по разни форуми и където намериш постваш линк за най-новите неща които се търсят.

П.С. незнам къде ти е хостнат сайта, но гледай да е в страна където няма да имаш проблеми с полицията.
П.С. когато качваш филмите , управляваш сайта и публикуваш линкове направи го с прокси , добре си прикривай следите за нямаш проблеми. Това е като за начало.
 
От: Как да разпространя нов торрент тракер.

Трябва ти изключително голяма база от торенти, иначе нямаш шанс колкото и реклами да пускаш.
Бил съм в тази сфера и ти го казвам от опит.
Трябва ти една стабилна база от ~1000 торента и естествено добър сийдър зад тях и естествено да имаш всички нови заглавия.
Трудна мисия, но потребителите ги интересуват торентите.
Добра стратегия ще е на първо време да откриеш browse страницата, за да може публично да се разглежда какво има за да зарибиш някой.
Без стабилна база от торенти рекламата е просто безсмислена.
 
От: Как да разпространя нов торрент тракер.

Welcome to LeechBG.org!
Добре дошли в торентите на LeeshBG.org!
Добре дошли в торентите на LeechBG

поправи си секцията FAQ , а щом сам си бъркаш името , какво остава за обикновенният потребител
 
От: Как да разпространя нов торрент тракер.

Тия TBDEV системи бяха актуални преди години, ти си с адски грозна тема, искаш да се регистрираме, нямаш достатъчно торенти, няма финансова подкрепа и протекция и на всичкото отгоре питаш въпрос, който няма еднозначен отговор. Ако искаш да просперираш (докато не те лепнат) ти препоръчва да следваш споменатите минуси и да се стремиш да станат плюсове.
 
От: Как да разпространя нов торрент тракер.

само да питам ... хостването на торент сайт на сървър на ИЦН .. няма ли да го свалят бързо бързо като го засекат? 8)
 
От: Как да разпространя нов торрент тракер.

www.alltorent.blogspot.com - 3 лева на месец за банер
 
От: Как да разпространя нов торрент тракер.

Репортни се сам до гдбоп, да ти направят 1 акция, да те впишат във всички новинарски сайтове, ще те викнат на разпит и после ще си имаш трафик. А сайта го хоствай в leaseweb + домеина.
 
От: Как да разпространя нов торрент тракер.

Здравейте.Как всеки ново отворен сайт и моят се нуждае от разпространяване leechbg.org , но не знам как да го направя.Без да спамя и т.н по сайтовете и да досаждам на хората.Който желае ще влезе който не няма :) но не знам дали има някакви системи за сайт който да предлага автоматична размяна на банери примерно или и аз не знам ако може да дадете някоя идея ?
Бате, аз само да те питам - ти наистина знаеш какво правиш? Хостнал си го тук, няма прайвърси, не се логваш през VPN софтуер. Ако ще му правиш реклама, помисли малко какво ще се случи при популяризирането му добре и какво си чел последно време за точно такива сайтове и какво се случва най-вече с техните собственици. Мисля, че е редно да го помислиш преди да се пуснеш. Това не е като да имаш блога за птички и тревички с градинарска секция на него.
 
От: От: Как да разпространя нов торрент тракер.

Трябва ти изключително голяма база от торенти, иначе нямаш шанс колкото и реклами да пускаш.
Бил съм в тази сфера и ти го казвам от опит.
Трябва ти една стабилна база от ~1000 торента и естествено добър сийдър зад тях и естествено да имаш всички нови заглавия.
Трудна мисия, но потребителите ги интересуват торентите.
Добра стратегия ще е на първо време да откриеш browse страницата, за да може публично да се разглежда какво има за да зарибиш някой.
Без стабилна база от торенти рекламата е просто безсмислена.

Може да мине и без сийдър. Не знам каква система ползва, TBDEV? Но знам, че при Xbtit могат да се взимат готови торенти и да се качват като сийдърите са толкова, колкото в сайта откъдето е дръпнат торента. Например, extratorrent е тракер със свободен достъп и не е необходима регистрация, за да се теглят филми от там. Примерно, ако торента "Реджеп Иведик" има 500 сийдъра, ако се изтегли и качи в тракера с xbtit, просто се наглася инфото и торента пак ще си има 500 сийдъра. Само, че не знам този номер минава ли при други торент-тракер системи.
 
От: Как да разпространя нов торрент тракер.

Аз искам да видя за 1-2 месеца дали ще потръгне .Ако потръгне лесно ще го преместя на някой VPS в чужбина :) http://www.leaseweb.com/en << тук където ми даде колегата ReminD ако го хоста ще имам ли проблеми :)
 
От: Как да разпространя нов торрент тракер.

@fifi, всички торент системи могат всичко, само да има кой да пише кода. :D
Редактира се ъплоуда, даунлоуда, анаунса и ще могат да се качват външни.
Не знам, тва с тракерите за мене е малко загубена кауза.
Трудно потръгва, трудно носи пари и на всичкото отгоре те изкарват престъпник.
 
От: Как да разпространя нов торрент тракер.

@fifi ти още малко с Листопад да беше дала пример?? Или "Похитението над Доган" - следващият документален фарс (филм) на БееееееееТВ ...

Към човека с торента - казали са ти го вече - нито са ти скрити имената, нито сайта ти е хостнат извън България... Ти нормален ли си? Искаш утре да ти разбият вратата ли? Защо въобще се занимавате с неща, от които може да ви паднат главите?? Глупаво е!!! Рискуваш и то за какво?? За жълтите стотинки, които ще правиш от БГ рекламните компании. По-добре се насочи към нещо друго, докато е още време! Само да вметна, че преди 2 години и аз като теб мислех да се занимавам с леко легалните еротични истории - висях по разни форуми по цял ден, по цял ден рових за снимки, свалях, очите ми изкапваха да сортирам и накрая к'во?! Благоволи някой тъп чикиджия да свали един архив и аз забогатявам с невероятните 0.001 долара!! Направих 2 долара и реших, че ако се регистрирам в bux.to ще правя повече пари и то по-бързо.
Ориентирай се към нещо по-сериозно, тука има достатъчно хора, които се занимават с какво ли не, попитай и ще ти кажат нещо легално и което си заслужава времевата инвестиция и търпението, което трябва да проявиш след това, че да жънеш резултатите. От торентите правят пари замунда и арена. Колко пъти ги сваляха и съдиха?
Да не говорим, че ако вземе да ти тръгне, накрая няма да имаш пари да си поддържаш сървъра, 'щото ако направиш 1000 човека онлайн и от хостинг компанията веднага ще ти пратят мейл, че "използваш над допустимите за акаунта ресурси" (беше ми се бъгнал някъв плъгин на wordpress-a и ми бяха пратили 2 писма чак...) и ще ти дръпнат шалтера на акаунта.
Не си заслужава просто. Ще буташ китайската империя с трима монголци...
@irgy - реклама на торент тракер във фейса? the fuck, dude?? Ти да си чувал, че за рекламите си има модератори? Да го пусне в Adwords направо? Да си купи банер в сайта на 20th century fox и да си направи звезда на алеята на славата, освен?
 
  • Like
Реакции: spy
От: Как да разпространя нов торрент тракер.

@fifi, всички торент системи могат всичко, само да има кой да пише кода. :D
Редактира се ъплоуда, даунлоуда, анаунса и ще могат да се качват външни.
Не знам, тва с тракерите за мене е малко загубена кауза.
Трудно потръгва, трудно носи пари и на всичкото отгоре те изкарват престъпник.

При мен беше потръгнало тракерче преди години и то с адсенс, но се отказах точно, защото не исках да си навличам проблеми и то за жълти стотинки.
 

Горе