Как да регистрирам фирма за 2 лева

valery11

Member
Здравейте на всички отново.Наскоро разбрах че всеки може да си регистрира фирма за 2 лева.Аз съм с висше образование и съм завършил 2 специалности Туризъм и счетоводство и контрол,но съм трайно безработен.Владея три езика англкиййски немски и руски.Въпросът ми е какъв да ми бъде предмета на дейност на фирмата (например преводи от английски на български или нещо друго) тъй като владея английски мн добре.Ще имам ли повече шанс да си намеря работа по този начини ако да къде трябва да е ргистрирам тач фирма(дали може по интернет)
 
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

Здравейте на всички отново.Наскоро разбрах че всеки може да си регистрира фирма за 2 лева.Аз съм с висше образование и съм завършил 2 специалности Туризъм и счетоводство и контрол,но съм трайно безработен.Владея три езика англкиййски немски и руски.Въпросът ми е какъв да ми бъде предмета на дейност на фирмата (например преводи от английски на български или нещо друго) тъй като владея английски мн добре.Ще имам ли повече шанс да си намеря работа по този начини ако да къде трябва да е ргистрирам тач фирма(дали може по интернет)

Ти пиян ли си :)

"Ivo Apostolov" каза:
Здр, ето как стоят нещата. Необходими документи:
Заявление за запазване име на фирма - пуска се по образец в Търговския регистър (Агенция по вписванията) и струва 50 лева. НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, а ако правиш регистрацията с електронен подпис е направо ненужно.
Учредителен протокол - http://www.account-bg.info/e107/proceduri/regood/protokolood.doc
Дружествен договор (ако е ООД, ако е ЕООД, не е необходим) - http://www.account-bg.info/e107/proceduri/regood/drujestvendogovor.doc
Декларация по член 142 от търговския закон - http://www.account-bg.info/e107/proceduri/regood/decl142ood.doc
Заявление А4 (за ООД, има почти същото с друго име за ЕООД). Ако подаваш документите с електронен подпис, въпросното се попълва онлайн - http://www.account-bg.info/formulari/tr/A4_OOD.pdf
Декларация по член 13 от Закона за търговския регистър - http://www.account-bg.info/files/TR-chl13al4.pdf
Съгласие да бъде избран за управител и образец от подписа на управител - http://www.account-bg.info/e107/proceduri/regood/podpisood.doc - ВНИМАНИЕ: ТОВА Е ЕДИНСТВЕНИЯ ДОКУМЕНТ, КОЙТО Е НОТАРИАЛНО ЗАВЕРЕН (трябва да идеш при нотариус) и подписите се поставят пред него. Заверката е около 6-7 лева.
Документ за внесен капитал - издава се от банката след като си открил набирателна сметка и целият капитал е внесен (откриването на банкова сметка ми струва 5 лева, самото удостоверение още 15 лева). Аз работих с Първа Инвестиционна.
Документ за внесена държавна такса за регистрация на ООД - 160.00 лв. (платежното нареждане). Ако регистрираш онлайн с електронен подпис цената е 110 лева, има опция за плащането и онлайн през ebg.bg. ВНИМАВАЙ: Ако правиш регистрацията онлайн и искаш да платиш онлайн, бъди сигурен,че си регистриран и логнат в сайта на търговския регистър преди да започнеш да попълваш документите. Иначе няма да можеш да направиш плащането.
Електронния подпис от ЦКБ или ПИБ струва около 60-70 лева за първата година (около 20-30 за всяка следваща).
Аз лично предпочетох регистрацията с електронен подпис, защото като сметнеш по-ниската такса за регистрация и спестеното време и нерви (както и факта, че запазването на име на фирма се обезсмисля) е просто по-удобно и бързо (вярно даваш 60-70 лева за подписа, но спестяваш 50 от таксата и имаш подпис). Решенията за вписване излизат за 1 ден ако са с електронен подпис (ние ги подадохме в неделя и в понеделник следобед имахме дружество).
 
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

Ох всички тези такси ли трябва да платя наистина за да си създам фирма.А аз мислих че трябва да имам само 2 лева
 
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

Аз съм с висше образование и съм завършил 2 специалности Туризъм и счетоводство и контрол,но съм трайно безработен.

Ако само правиш преводи и не наемаш персонал (т.е. нямаш разходи) може да се регистрираш като самоосигуряващ (свободна професия "преводач" - ако има такава свободна професия) - по този начин ще си спестиш много от счетоводството и бюрокрацията. По мое мнение в твоя случай не е изгодно да имаш фирма (ако приходите са до 1000 лв на месец).

* Аз не съм завършил счетоводство, нямам висше образование и не съм счетоводител. Мнението ми може и да е погрешно. Написаното по-горе (по мое скромно мнение) показва, че образованието в университетите явно не е качествено и не съм загубил нищо като не съм учил в университет...
 
Последно редактирано:
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

Добре, какви заявлвния трябва да попълня за да се регистрирам като самоосигуряващ се.Има ли много формалности?
 
Последно редактирано:
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

В тази статия пише: Регистрация на самоосигуряващо се лице или трудният път на блогъра

Накратко: има два варианта. Първия е да покажеш някакъв граждански договор, а втория - диплома (ако е възможно). На мен ми отказаха варианта с дипломата, защото първо нямало такава професия "реклама" и второ дипломата ми е за съвсем друго нещо.

Ако някой твой приятел има фирма може да ти подпише и подпечата един фиктивен договор, който да прекратиш веднага след регистрацията.

Разбира се има и вариант да си намериш някой, който да ти плаща "в брой", "в кеш" или "на ръка" и да не декларираш нищо (обаче за целта и другата страна не трябва да декларира, защото иначе ще те спипат). Ако се научиш да слагаш интервали след запетайките и точките (а не преди тях) може да си намериш такъв "работодател" и да си живееш щастливо и безданъчно (измислих нова дума) ;)

За предпочитане е последния вариант, ако нямаш нужда да правиш големи покупки (напр. ако спечелиш за скромно хотелче до морето* и си купиш такова ще трябва да доказваш от къде имаш тези пари и да плащаш данъци върху тях принудително, ако те хванат).

* За да спечелиш толкова пари ще трябва да прилагаш правилата за поставяне на интервали в текст както и други правила. Това с интервалите съм забелязал, че не го пише в учебниците, обаче е много важно!
 
Последно редактирано:
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

Аз немога да разбера ... МАМКА МУ
ЧЕТА ВИ ЦЯЛ ДЕН ПИСАНИЦИТЕ

ТО НЕ СА ЕДНА И ДВЕ ТЕМИ ДЕВА...

искам да азнам просто
ЩО СЕ ВРЕТЕ САМИ МЕЖДУ ШАМАРИТЕ?

мислите си че като се регнете като самоосигуряващо се лице
или че като си направите фирма и приходите ви ще се умножат ли ?

ИЗКАРВАТЕ ПО НЯКОЛКО ДЕСЕТАЧКИ / СТОТАЧКИ ОТ НЕТА И ? КАКВО ? КЪДЕ БЪРЗАТЕ?
ДА НЕ МИСЛИТЕ ЧЕ НЯКОЙ ЩЕ ЗАПОЧНЕ ДА ХАБИ РЕСУРС ЗАРАДИ ВАС ДА ТЪРСИ ДА ПЛАЩАТЕ ДАНЪЦИ ЗА ДРЕБНИ СУМИ ?
И ДА ИМАТ ЖЕЛАНИЕ ДА ГО НАПРАВЯТ НЯМАТ ВЪЗМОЖНОСТ БРЕ
и поне още пет години ще е така !
къде бързате какви фирми
ти като те гледам как питаш
ти да не си мислиш че хоп отваряш фирма и си готов ? щтракаш с пръсти и си шеф?
или парите ще потекат
или повече работа ще имаш ?
немогада рабера защо сами се врете?

и.. п.п. може ли един личен въпрос - защо си си сложил тази снимка за аватар ? мислиш че изглеждаш добре на нея или по друга причина?
 
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

ЩО СЕ ВРЕТЕ САМИ МЕЖДУ ШАМАРИТЕ?

И аз усетих, че много си го нарвях с мойта регистрация, ама късно :) Нали щяха да лепят 500-1000лв глоба за тия дето не се осигурявали и разни такива, обаче в последния ден от срока го отмениха :)
 
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

Абе ти като имаш толкова висши и т.н. защо не хвана да прочетеш правилата.. там кодекси и т.н. ?
И като си регистрираш фирма какво ще се случи според теб? Освен, че ще дължиш пари - нищо друго.
Като си преводач не вярвам да изкарваш 782364лв на месец (дано някой ден успеем да изкарваме всички по толкова) че си тръгнал и фирма да регистрираш. Ще ти спрат тока с тая фирма. Както са те посъветвали колегите - регистрирай се като самоосигуряващ се. А моя съвет е - ако изкарваш по-малко от 500лв месечно хич не се занимавай с глупости ами си карай работата. Ако някой ти поиска фактура за работата или го отсвири или направете един граждански договор и ще си платиш данъците само за него.
Успех с бизнеса!
 
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

И аз усетих, че много си го нарвях с мойта регистрация, ама късно :) Нали щяха да лепят 500-1000лв глоба за тия дето не се осигурявали и разни такива, обаче в последния ден от срока го отмениха :)

Кое по-точно са отменили???? Може ли източник :)
 
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

Кое по-точно са отменили???? Може ли източник :)

Ами ставаше въпрос за тая декларация 7 дето уж трябваше да се подава до 1ви март, иначе трескат 500-100лв глоба. И ако не се лъжа (ама немога да намеря статията) на 1ви март срока го удължиха с 3-4 месеца. Аз така и не разбрах трябва ли да я подавам тая декларация, та отидох в НАП, там ми казаха - не и да ходя да се регистрирам като самоосигуряващ се.
 
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

Към човека от първия пост дето пита за фирмата: Ако с висше образование, две специалности и три-четири езика си я докарал до там, че да си трайно безработен е време да се замислиш не за фирма, ами за себе си - определено нещо не в ред - или не ти се работи, или си от тези дето някакси са се изучили, но не е ясно защо. При това, което имаш да стоиш без работа просто не е нормално. Някъде в тебе е проблемът, не е в това, че още нямаш фирма.
 
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

Как ще е в мен проблема като съм се скъсал да ходя по интервюта за работа и нищо не става.Все обещават че ще ми се обадят но въобще не се обаждат.А на повечето места където ходя ми дават тестове за да разберат на какво ниво владея езика и се представям отлично(лично съм се убедил в това на един тест защото поисках да видя какви ми са резултатите сравнени с другите участници и бях на първо място).Значи проблема е в "уж" големите ни работодатели които само вземат хора с връзки или свои роднини а не ги е грижа дали човека има истински способности.
 
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

ПРОБЛЕМЪТ Е В ТОВА ЧЕ ИСТИНСКИ СПОСОБНИТЕ ХОРА НЕ СЕ ЦЕНЯТ В БЪЛГАРИЯ.Затова толкова ИЗБЯГАХА В ЧУЖБИНА където са истински ценени за техните способности.доакто тук всичко е на връзкарска основа.Account-бг дано никога да не стигнеш до моето положение за да разбереш какво е да си без работа и да те разкарват постоянно по интервюта като ненормален
 
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

Тия дето взимат хора с връзки не правят интервюта. Слушай account-bg, друг е проблема. Може би трябва да направиш по-добро впечатление на самото интервю, уменията не винаги са всичко.
 
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

Добре да предположим че си прав.Предлагам тогава да се обади някой(бих бил много доволен)който си е намерил работа по официалния начин-с обява в вестника или по интернет,да се е явил на интервю и да са му казали че става за тази работа от първия път или да му се обадят по късно за да му кажат че става.Под работа имам предвид работа по специалността му а не като хамалин например и да не ползвал никакви препоръки или някой да му е ходотайствал например да го вземат(приятел или роднина)
 
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

Е аз съм така :) Тоест бях, вече съм фрийлансър. И нямам една връзка, никога никой не ми е ходатайствал и все хубави работи съм си хващал. А даже висше нямам.
Но освен, че си разбирам от сферата, гледам и винаги да прява добро впечатление, там усмихвам се, ала бала :) Много е важно това. Най-важно е естествено уменията, но ако на тая част нещо се издъниш, няма и с 5 висши да те вземат.
 
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

Като какво си работил?И кажи какво си говорил на интервюто за да те вземат.Защото аз се усмихвам но нищо не става.Не знам може би очакват от мен да им изиграя един кючек:)) или да се съблека гол за да ме вземат:))))
 
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

Ще ти дам даже един пример, щото сега се сетих. Един авер - беше кракерче, ала бала, много ги чаткаше компютърните работи ама мега зле като имидж, мене като ме видеха с него и ме псуваха после :) Значи едни паднали зъби, брадясал, некъпан и така ми ходи по интервюта. Ама пълен прошляк :D И сети се дали го взимат, а наистина много ги чатка, още от 14 годишен пишеше на assembler, сисадминства, такива работи. Та тъпака сега бачка по строежи :)

Той е трагичен случай де, но мисълта ми е че е бая важно впечатлението.
 
От: Как да регистрирам фирма за 2 лева

Е аз не мисля че изглеждам толкова зле...А това твойто работа ли е -Freelancer ,не ти върви никакъв стаж.Каква пенсия ще вземаш един ден като се пенсионираш?
 

Горе