Как да се предпазим от Рекет ?

Svetliooo

Well-Known Member
Интересно ми е какво мислите по този въпрос ? Ако на вас ви се случи, как бихте процедирали ?
Повод за тези размисли стана един коментар в една група във ФБ, където обясняваха как във фирмата на човека дошли някакви мутри и трябвало да им вади по една торба с пари за да продължи да работи. А сега почнаха и една серия от репортажи за Рекет от НАП.
https://gospodari.com/служители-на-нап-рекетират-търговци-с-безмилостни-схеми-video145003.html
https://gospodari.com/рекетьори-в-нап-2---&quotте-имат-180-имат-ддс-за-периода-10-са-за-нас-ако-щеш!&quot-(скрита-камера)-video145068.html
https://gospodari.com/рекетьори-в-нап-3---според-нап-скандалните-ни-разкрития-за-рекет-не-са-практика-а-изключение-video145104.html
Какво ще направите ако сте в тази ситуация ? Ами ако са мутри и не можете да се оплачите на Господари на ефира ?
 
Раздухваш максимално нещата. Тази измет вирее само на тъмно. Трябва и да събереш доказателства, за да не може просто да се покрие / игнорира. Звучи смешно, но това е положението.

Добре е да имаш приятели, на които може да се разчита, трудно се борят тези проблеми когато си сам. Определено не става да си плащаш, просто продължават да те доят докато не остане какво. Даже не знам защо човека изобщо си е правил труда. Това с СМСите е меко казано смешно.
 
О да, бях забравил за тази тема.
@dreambench да, и аз си мислех върху този вариант. Обаче понякога медиите отказват да ти съдействат.
Например водният цикъл в Добрич - ние сме от 10 години с режим на водата. Най-мръсната, най-скъпата и най-липсващата вода имаме в България. Въпреки това абсолютно нищо не се прави по въпроса. В седмицата има около 3-4 дни вода. Писахме на Нова, на господари на ефира и още няколко такива. Никакъв отговор. Уж щяха да правят някакъв воден цикъл, събраха 12 млн, изчезнаха едни пари и още нищо не е почнато. Шефа на ВиК пие по половин бутилка уиски преди 9 часа.
Да, това не е рекет. Но е "заглушаване" от страна на медиите. Което предполагам и ще се случи, ако те рекетира някой, който е близко до властта, без да бъда някакъв краен песимист.
 
Камери, записващи и прочие устройства + Фейсбук > каквито и да било опити за рекет, лощ подбор на думи, повишаване на тона, гледане накриво, звучно пръцкане и т.н.
 
Последно редактирано:
Според мен няма смисъл от раздухване, просто показваш на дадения данъчен примерно, че го имаш на запис как му даваш пари и той вече е в ръцете ти, сега няма той да те рекетира, а ти ще го караш да ти върши услуги и то без пари, защото в противен случай ще изгърми.
 
О да, бях забравил за тази тема.
@dreambench да, и аз си мислех върху този вариант. Обаче понякога медиите отказват да ти съдействат.
Например водният цикъл в Добрич - ние сме от 10 години с режим на водата. Най-мръсната, най-скъпата и най-липсващата вода имаме в България. Въпреки това абсолютно нищо не се прави по въпроса. В седмицата има около 3-4 дни вода. Писахме на Нова, на господари на ефира и още няколко такива. Никакъв отговор. Уж щяха да правят някакъв воден цикъл, събраха 12 млн, изчезнаха едни пари и още нищо не е почнато. Шефа на ВиК пие по половин бутилка уиски преди 9 часа.
Да, това не е рекет. Но е "заглушаване" от страна на медиите. Което предполагам и ще се случи, ако те рекетира някой, който е близко до властта, без да бъда някакъв краен песимист.

вчера гледам бутилка цедена* вода, гледам произведена в Добрич, WTF?!

някъде наблизо май беше, ?Ямбол?, последно там имаха най-значително увеличение на цените на водата, са изписали 25 милиона лева за воден цикъл, а никъде в града не е копано...


*-трапезна
 
Специално за НАП и данъчните важи едно правило за да се предпазиш :

Когато си в грешка си плащаш санкциите. Винаги.
Да, обжалвай, бори се, но не и с рушвети и врътки.

Ако искаш да минеш тънко с рушвет, да ок, но оттам се влиза в порочния кръг. Данъчните си говорят и често пая се дели. А щом един път си дал, ще дадеш пак и почват да те ровят, ровят докато не фалираш или започнеш да въртиш схеми със скрита камера, които уличават и теб за подкуп.

За мутрите не знам. Освен да ги очистиш първи ти, за друго не се сещам.
 
Не можете ли просто да сте агресивни… или искате всичко Господарите да ви решават…
 

Горе