Как да се предпазя от невалиден клик в AdSense?

HavVvoC

New Member
Здравейте :) Това ми е първото мнение тук, но това не значи че отскоро следя форума. Въпреки, че съм прочел 90% от написаното из форумните страници, още се считам за доста начинаещ и незнаещ. Та въпроса ми сега е конкретен. Развивам един проект за уебсайт, на който смятам да сложа гугъл реклами (AdSense) но се притеснявам. Предвид съдържанието на сайта, очаквам той да има доста врагове и зложелатели, които да нащракат невалидни кликове и да получа бан от гугъл. То не е казано, че това е единственият начин за печелене на някой лев, но все пак е по-удобно предвид това, че сайта няма да има внушителен трафик... Та дайте някое съветче как мога да се предпазя превантивно.
 
Първо добре дошъл във форума :) Ще ти е полесен ;)

А по конкретния въпрос - никак, неможеш да се предлазиш от невалидни кликове. Единствения вариант е като забележиш "необикновенна активност" на кликовете да уведомиш Google и да им предоставиш повече информация ако разполагаш с такава - ип-та и т.н.
В повечето случаи ще те разберат :)


Аз преди няколко дни им докладвах за ~50 невалидни клика и не ми направиха проблем

Късмет
 
Мерси. Наистина ми е полезен форума :) А освен да информирам гугъл мога ли просто да филтрирам тези ип-та, които създават проблеми. Да ги банна от сайта си... сигурно въпроса е тъпичък но все пак не съм сигурен :oops: :lol: Иначе ако информирам гугъл за всеки път когато забележа някакви аномалии би трябвало да разберат проблема и да не ги вземат предвид... дано е така :)
 
тои гугъл като види че са от едно и също ип няма да ги отчете, а на тебе би ти направил нещо /някаква санкция/ ако от това ИП си влизал в акаунта ти, пощата ти /гмаил/ или нещо друго свързано с Г
 
Не можеш да се опазиш - ако тоя дето иска да ти ги нацъка и знае как да го направи, пиши се баннат......Ако не си сайт с хиляди посещения, и доста кликове, попадаш в графата на тия дето са на милоста на Г.......ся верно че можеш да им пишеш и да им казваш че си имал някаква активност дето може да е от зложелатели, но пък и мошенниците пишат същото на Г, така че за тях няма голяма разлика, независимо колко любезни изглеждат шаблонните им писма.....
Иначе нищо не ти пречи да опиташ......няма да загубиш нищо, пък каквото стане....
 
Еми да, така си мисля и да направя. Защото като се замисля, повече от стотина уникални дневно не могат да се докарат за този сайт специално, което не предразполага някой да даде пари за рекламни банери. Еми мерси пичове, когато се доразвие случаят пак ще пиша, че сега още проектчето ми е в процес на създаване :)
 
еми при всички положения трябва да внимавам, тъй като ще правя фенсайт на отбор, което предполага доста висока цифра на зложелатели... Надявам се да не се стига до банани щото имам идеи за още два проекта...
 

Горе