Как да се справим с проблема 'Warning: Missing required field "updated" при blogger

toniintro

Active Member
Предполагам, че доста от вас са се сблъсквали с този проблем. Когато сте се опитвали да потвърдите авторството на блога си. При проверка с Rich Snippet testing tool виждате това съобщение: 'Warning: Missing required field "updated". След като дълго време се чудих как да се справя с този проблем, днес попаднах на решение. Изпробвах го и искам да го споделя с вас. Написал съм подробна статия по този въпрос с обяснение. Можете да я прочетете в блога ми.
Надявам се да ви е полезна!
 
От: Как да се справим с проблема 'Warning: Missing required field "updated" при blogg

За Wordpress решението подобно ли е, т.е. трябва да търсим съответните атрибути из файловете на темата или плъгин, който използваме за подобна цел и да заместим с едно тире в случая? Интересно защо тези работи не ги ъпдейтват лицата, занимаващи се и поддържащи ги..
Авторството работи за тази уеб страница.
Авторството за тази уеб страница се установи успешно чрез маркирането „rel=author“. , а същевременно
Грешка: Missing required field "entry-title".
Грешка: Missing required field "updated".
Грешка: Missing required hCard "author".
 
От: Как да се справим с проблема 'Warning: Missing required field "updated" при blogg

За WP също има решение. Четох някъде едно написано от български колега в блога му и оттам реших да потърся за blogger. Проблемът е, че не мога да го намеря в момента. Ще го потърся и ще го постна тук.
 
От: Как да се справим с проблема 'Warning: Missing required field "updated" при blogg

Благодаря ти, грешките се изчистиха като приложих и двата варианта, но изникна нов проблем с HCARD. Проверих в кода на блога си, но такова чудо нямаше. Написах само card и ми се показа vcard която промених на hcard, след което проблема окончателно беше решен!
 
От: Как да се справим с проблема 'Warning: Missing required field "updated" при blogg

И на мен тези дни ми се получи това, на един блог на WP, реши да се ъпдейтне нещо до последната версия и сега има 200 такива грешки.
 

Горе