Как да си максимизирате приходите от адсенс

gunshot

Active Member
Много хора гледам ползваме адсенс и ще ви кажа как да си вдигнете приходите с няколко прости трика и да печелите без да ви банват:

1. Гугъл иска да имате повече кликания на рекламите, защото от това и те ще вземат повече пари. Съобразявайте се с техните съвети, но винаги имайте предвид, че интересът не винаги е взаимен. Ако профилът ви е нов внимавайте, защото за най-малкото ще ви баннат. Не си кликайте на рекламите и не карайте някой друг да го прави.

2. Външен вид на рекламите
Никога не слагайте рамки или фон на рекламите, защото ще приличат на реклами и никой не ги клика
Линковете трябва да изглеждат естествено (стандартно сини или като цвета на останалите ви линкове), или пък да бъдат крещящо контрастни (примерно червени)
Никога не слагайте заглавие, например "реклами", не слагайте разделители около тях и т.н.
Ползвайте шрифта от сайта и в рекламите.
Експериментирайте с по-голеям размер текст в рекламите.

3. Интегрирайте рекламите по нечестен начин! (Но не забранен!)
Слагайте ги във видимата област (без скролване)
Ако имате текстови статии сложете реклама 300x250 като илюстрация към статията
Слагайте ги до снимка със същия размер
Слагайте ги в сайдбара над менюто си, потребителите ще мислят, че рекламата е меню и ще кликат
Слагайте ги в хедъра, потребителите ще ги мислят за лого и ще кликат
Ако имате статия за продукт, ги сложете под Call-to-action, например купете именно този продукт и следва рекламата, която показва негова банер (но без да пишете кликни на рекламата, защото ще ви баннат).
Ако имате статия, сложете реклама под нея, имитираща бредкръмбс, или 2 квадрата един до друг
Използвайте размерите, които имат най-много кликове - квадрат 300x250, 728x90, 160x600
Най-често трябва да изберете реклама текстова + снимки, но понякога само единия вид работи по-добре. Например в хедъра снимка, покрай текстова статия - снимка, в сайдбара до менюто - линкове.

4. Тествайте
Ако имате късмет, ще откриете, че ако в някои страници вкарате X пари PPC, ще изкарате 2X пари адсенс, т.е. може да откриете източник на неизчерпаем приход. (тук няма да издавам тайната докрай)
 
От: Как да си максимизирате приходите от адсенс

За мен най-висок ефект има следното:
1. Реклама след статията в голям квадрат, хората кликат защото мислят, че има и други статии по темите.
2. Лента с ключови думи вместо топ меню - хората си мислят, че са бутони на меню ...
3. Примерно ако имате хороскоп в една летна поставени всички зодии и леко над тях реклама на адсенс ... кликаемоста също е се повиши.

Ако рекламите са свързани със сайта е добре да има контраст, по-голям шрифт на ркеламата, стандартен син цвят ... защото хората, просто ще са заинтересовани от рекламата и ще кликнат.

Експериментирайте с приятели, които не разбират нищо, да разберете как им влияе на тях рекламата без да кликат. Лично аз вече съм професионални изкривен и всички реклами ги забелязвам и оставам сляп за тях, дори знам коя рекламна мрежа ги бълва .....
 
От: Как да си максимизирате приходите от адсенс

За мен най-висок ефект има следното:
1. Реклама след статията в голям квадрат, хората кликат защото мислят, че има и други статии по темите.
2. Лента с ключови думи вместо топ меню - хората си мислят, че са бутони на меню ...
3. Примерно ако имате хороскоп в една летна поставени всички зодии и леко над тях реклама на адсенс ... кликаемоста също е се повиши.

Ако рекламите са свързани със сайта е добре да има контраст, по-голям шрифт на ркеламата, стандартен син цвят ... защото хората, просто ще са заинтересовани от рекламата и ще кликнат.

Експериментирайте с приятели, които не разбират нищо, да разберете как им влияе на тях рекламата без да кликат. Лично аз вече съм професионални изкривен и всички реклами ги забелязвам и оставам сляп за тях, дори знам коя рекламна мрежа ги бълва .....

Подобни неща съм тествал и имаха ефект и при мен. Само номер 2 с лентата с ключовите думи не работеше при мен, тъй като изисква 2 клика и не го препоръчвам.
 
От: Как да си максимизирате приходите от адсенс

3. Интегрирайте рекламите по нечестен начин!

Може да съм идеалист, не знам, но това не ми харесва и не препоръчвам на никого да прави такова нещо. Привърженик съм на другия начин, честния, макар и да знам, че понякога малко по-трудно се печели. Смятам, че нечестен ли си - съдбата го връща рано или късно. Просто философия... .

От практиката си мога да препоръчам - ползвайте честни методи и ще спечелите.
 
Последно редактирано:
От: Как да си максимизирате приходите от адсенс

Може да съм идеалист, не знам, но това не ми харесва и не препоръчвам на никого да прави такова нещо. Привърженик съм на другия начин, честния, макар и да знам, че понякога малко по-трудно се печели. Смятам, че нечестен ли си - съдбата го връща рано или късно. Просто философия... .

От практиката си мога да препоръчам - ползвайте честни методи и ще спечелите.
Когато казвам нечестен нямам предвид негативен смисъл на думата, а по-скоро хитър начин, който не нарушава правилата. И съм твърдо против опити за измама, които не са устойчива стратегия в никакъв случай. От 6 години ползвал адсенс, ползвал съм различни незабранени трикове и не са ме баннали до сега, а ефект има.

Триковете които съм дал всъщност са полезни за гугъл, защото те печелят процент от вашата печалба! Те всъщност са полезни и за потребителите, защото сливат рекламата по-добре със съдържанието. Изключение са само 1-2 трика, които малко дразнят, но имат и ефект :)
 
От: Как да си максимизирате приходите от адсенс

Триковете които съм дал всъщност са полезни за гугъл, защото те печелят процент от вашата печалба! Те всъщност са полезни и за потребителите, защото сливат рекламата по-добре със съдържанието.

За това съм съгласен, всъщност се оказва, че самият Гугъл понякога съветва да практикуваме такива методи. Просто трябва да се четат правилата на Гугъл, неговия блог, както и редовните известия в пощата - там има достатъчно материали и съвети и съм на мнение, че ако ги спазваме можем само да спечелим.
 

Горе