Как да си ускориме интернета с 20%

arsenal

Playa
Следжайте последователно нещата, нестава за БТК абонати:
RUN:GPEDIT.MSC.
COMPUTER CONFIGURATION
ADMINISTRATIVE ТEMPLATES
NETWORK: QOS PACKET SCHEDULER
LIMIT PRESERVABLE BANDWIDTH
ENABLE
BANDWIDTH LIMIT "0" APPLY.

Ако има въпроси свиркайте. Също дайте мнение дали сте усетили разликата :))))))).

Това го видиах от VBOX, мерси на пича(забравих му ника)
 
От: Как да си ускориме интернета с 20%

Така си го написал, че не буди особен интерес. Възможно е само за Win Xp Pro:

Код:
1-Open Run dialog box from Start menu.
2- Type “gpedit.msc” and press Ok.
3- When Group Policy run, go to Local Computer Policy > Computer Configuration > Administrative Templates > Network > Qos Packet Schedule
4- in right side, right click on Limit reseivable bandwidth and select Properties.
5- In Setting tab under Limit reservable bandwidth section select Enabeled .
6- instead of 20 type 0 (zero) and then click ok, and close Group Policy.
7- Now , go to Network connection and right click on your connection and select Properties.
8- Go to Networking tab and cheek Qos Packet Scheduler to be ticked.
9- Restart your PC

src: http://www.astahost.com/info.php/Speed-Connection-Windows-Xp_t3099.html
 
От: Как да си ускориме интернета с 20%

Мдам Мързеше ме по-подрбно, но в автомобилен форум, юзерите ме разбраха от първият път и сметнах, че и вие няма да имате абсолютно никакъв проблем с това, но мерси за подробната изнструкция на PESHO92. Btw работи и на виста, за Windows 07 немога да кажа защото не съм го пробвал :)
 
Последно редактирано:
От: От: Как да си ускориме интернета с 20%

Така си го написал, че не буди особен интерес. Възможно е само за Win Xp Pro:

Аз го направих на Win7, така че работи. Не че виждам някаква разлика де ...
 
От: Как да си ускориме интернета с 20%

Аз от това не виждам никакъв смисъл, освен ако нета ти не е много зле, че да се опитваш да го забързваш по този начин.
 
От: От: Как да си ускориме интернета с 20%

Аз го направих на Win7, така че работи. Не че виждам някаква разлика де ...

Имах предвид, че не става с Win Home Edition, тъй като прочетох, че под него няма възможност за достъп до gpedit.msc. Явно обаче си бачка при другите операционни системи. :)
 
От: От: Как да си ускориме интернета с 20%

аз съм с уин 7
и ми показва че не може да се намери файла ...
 
От: Как да си ускориме интернета с 20%

Добра информация обаче все ми се чини, че няма да има кой знае какъв ефект, защото все пак скоростта на интернета е доста комплексно занимание и едно от най - важните неща в това занимание е шейпъра, с който са те нагласили от интернет доставчика ти. Ако работи браво, честно да си кажа не съм го пробвал ама...някой ден може би :)
 
От: Как да си ускориме интернета с 20%

Ако не се лъжа, тези 20%, са заключени от самият уиндоус и се използват от него само за ъпдейти :))))))))
 
От: Как да си ускориме интернета с 20%

яко е да , на win 7 pro се усеща :) мерси
 
От: Как да си ускориме интернета с 20%

Аз като искам по-добра скорост - си плащам за съответната скорост/тарифа.
Под Мак и под Windows като гледам скоростта ми е еднаква (особено при теглене на торенти).
 
От: Как да си ускориме интернета с 20%

Determines the percentage of connection bandwidth that the system can reserve. This value limits the combined bandwidth reservations of all programs running on the system.

By default, the Packet Scheduler limits the system to 20 percent of the bandwidth of a connection, but you can use this setting to override the default.

If you enable this setting, you can use the "Bandwidth limit" box to adjust the amount of bandwidth the system can reserve.

If you disable this setting or do not configure it, the system uses the default value of 20 percent of the connection.

Important: If a bandwidth limit is set for a particular network adapter in the registry, this setting is ignored when configuring that network adapter.
 

Горе