Как да скрия статиите от определена категория от хоума?

toniintro

Active Member
Здравейте,
Понеже WP изобщо не ми е сила често ми се налага да търся помощ. Въпросът ми е: Мога ли да забраня на статиите от определена категория ( примерно Uncategorized ) да излизат на първата страница на блога?

Edit:
Намерих бързо решение с WP Hide Post, но ми се искаше, ако е възможно да е без плъгин. Иначе този върши чудесна работа.
 
Последно редактирано:
От: Как да скрия статиите от определена категория от хоума?

PHP:
function front_page_filter( $query ) {
	$category_ids = array( 1, 2); // тук са ти ID-та на категориите, които да не се показват
		
	if ( $query->is_home AND $query->get('post_type') != 'nav_menu_item' ) {
		$query->set('category__not_in ', $category_ids );
	}
		
	return $query;		
}

add_action('pre_get_posts', 'front_page_filter', 1);
 
От: Как да скрия статиите от определена категория от хоума?

За повече възможности - Advanced Category Excluder.
 
От: Как да скрия статиите от определена категория от хоума?

Много благодаря за бързите отговорни! Торбалане, винаги съм ти се възхищавал за решенията с PHP кодове. Кажи ми само къде трябва да го сложа?
 
От: Как да скрия статиите от определена категория от хоума?

Много благодаря за бързите отговорни! Торбалане, винаги съм ти се възхищавал за решенията с PHP кодове. Кажи ми само къде трябва да го сложа?
Най добре си направи плъгин, където да си слагаш такива дреболии от по няколко реда, вместо да точиш плъгини. Потърси във форума съм давал доста примери.
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=46769&p=487806&viewfull=1#post487806

Иначе може и във functions.php на темата, ама ако решиш да я смениш или ъпдейтнеш ще трябва да го правиш пак.
 
От: Как да скрия статиите от определена категория от хоума?

Благодаря ти отново за отговора! Ще прочета примерите и идеите.
 

Горе