Как да спечелим 1 108 800 лева от Интернет

apostol

New Member
КАК ДА СПЕЧЕЛИМ ЗА ЕДНА ГОДИНА

1 108 800 ЛЕВА ОТ ИНТЕРНЕТ


Малцина са тези, които си дават сметка за това, че всеки един от нас може ежедневно да пуска между 200 и 300 безплатни малки обяви в Мрежата! Невероятно, но е факт.

Мнозина са склонни да пренебрегват възможностите, които ни предоставят малките обяви. Други пък ги мъчи мързел и те избягват да се занимават с тази пипкава работа. Жалко, жалко за тях! Защо ли?...

Защото цялата тази работа има своите измерими финансови параметри. Един ред в малката обява, публикувана от някой вестник, струва понастоящем 7, 70 лв. (по тарифите на вестник „Столична поща”). Една обява от 10 думи винаги излиза два реда, така че тази сума трябва да се удвои. Като умножите 15 лева и 40 стотинки по 200 (при положение, че пускате по 200 обяви на ден), получавате сума от 3080 български лева!!
Тези пари си икономисвате, пускайки безплатни обяви в Интернет ЕЖЕДНЕВНО! Това си е чиста печалба… Умножим ли сумата от 3080 лева по 30, получаваме една печалба от 92 400 лева на месец! Нека сега да умножим месечната печалба по 12. Какво получаваме? Печалба от цели 1 108 800 лева!!! СТРАХОТНО, нали?...
Какво излиза? Излиза, че ние В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ БИВА ДА ПОДЦЕНЯВАМЕ МАЛКИТЕ ОБЯВИ! Защото те дават невероятен резултат! Особено тогава, когато се пускат ежедневно и то в продължение на месеци.
Впрочем, повече по въпроса можете да прочетете в моята статия, която утре (8. 10. т. г.) ще публикува българското издание на “Financial Times” вестник „Класа”.


АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ
 
Мерси за статията и математическото ни пояснение на нещата. Аз ще допълня че има такова нещо което се нарича безплатна реклама в нета. А именно според мен става дума за classified ads.

Този начин на реклама е много силно застъпен сред онлайн бизнесите, аффилиате програмите и като за бранд бизнесите използващи мрежата като начин за реклама и популяризация. :) Ако някой си направи такъв, бих му препоръчал това да е един от маркетинговите му тулове.

Успехи. :wink:
 
Здравейте, тези реклами за нас ли ще са безплатни, защото са в интернет и нямаме разходи или и безплатни за потребителите :) иначе идеята не е лоша. Аз лично бих се проибвал с това предизвикателство :)
 
Безплатна реклама

Всеки средно интелигентен човек знае, че има сайтове за безплатни реклами. Но наскоро ми се обадиха от "Столична поща" и ми предложиха "много изгодна" сделка- 7, 70 лв. за един ред в техните малки обяви.

Замислих се, взех калкулатора и като пресметнах колко може да се спести (спечели) от систематичното публикуване на малки обяви в Мрежата, направо ми спря дъхът. Седнах и написах този материал, защото мнозина не си дават сметка какви НЕВЕРОЯТНИ ВЪЗМОЖНОСТИ ни дава Мрежата.
 
Първо искам да се уточни че , става въпрос не за печалба ние не печелим нищо , а за спестени разходи за реклама.
Това са две размични понятия и не трябва да ги бъркаме .
А второ замислете се колко може да е ефективна рекламата в малките безплатни обяви.
Аз не вярвам. Ако продавам бюро , стол ,маса , кола, тогава в този случеи е възможно да има даден ефект рекламата но ако продаваш даде софтоер ще пълна трягедия. И в този случай ние няма да спечелим пари а ще загубим.
Защото да не забравяме че времето струва пари .Или нашето време струва пари и ние не можем да си го губиме за неефективна реклама.
 
Нещата опират до маркетинг

Това, което пишеш е вярно, ако ти беше най- обикновен потребител. Един пример: пусках месеци наред обяви като ОБИКНОВЕН ПОТРЕБИТЕЛ (исках да ПОДАРЯ библиотеката на моя починал баща). Резултатите бяха повече от плачевни. Първо, защото хората вече не четат. И второ, защото малката обява сама по себе си е нещо евтино и слабовато.

Но! когато се съобразяваме със законите на Интернет маркетинга и малката обява стане част от цялостната рекламна стратегия, нещата тутакси се променят. Особено тогава, когато не се опитваш да реализираш сделка с малката обява. Тя трябва ЕДИНСТВЕНО И САМО да насочва посетители към комерсиалния ти сайт!

А за икономиите не си прав. Преди години си продадох и четирите коли. Парите за бензин започнах да давам за уиски и шампанско. Изведнъж се почуствах голям баровец. Всеки ден веселби и купони и никакви грижи за каско, кражби, аларми, ченгета и пр. Икономиите са си ЧИСТА ПЕЧАЛБА!
 
coolice каза:
сложил е такова загалвие за да предизвиква кликване и флеимс в обсъжданията в което лошо няма
Тук най добре се експерементира - нали всички се занимаваме с това. Ако при нас върже, представете си при останалите какво ще предизвика такова заглавие. Ей така се прави маркетинг - експериментиране и наблюдения. Всеки си има начини, въпроса е кои работят най-добре и в какви условия работят най-добре. :)
 
Донякъде г-н Апостолов е прав със заглавието, защото печеленето може да се отразява в пестене. А това невероятно количество пари често поглъща голяма част от бюджетите на фирми с разпространени услуги, които рекламират по вестниците.

Безплатната реклама по интернет е голяма сила, когато се прилага в големи количества и редовно - тя е като добавянето по директории. Колкото повече безплатни реклами в различни сайтове се добавят, толкова по-голяма е възможността да се намери подходящ клиент. Едно Google търсене на "безплатни реклами" и "безплатни обяви" показва колко такива възможности наистина има. А те въобще не са малко.

Българите тепърва трябва да осъзнаят силата на интернет рекламата. Защото повечето фирми са все още в началото на 2000-та година, където банерите бяха главен начин за реклама (и платен). Сега безплатните интернет услуги набират все повече популярност и хората трябва да се възползват от това. Дали фирма ще рекламира услуга, търси работник, или индивидуален човек ще продава дадено нещо - интернет помага. Безплатно.
 
Този вид реклама найстина е добър.
Представете си че притежавате сайт за обяви за работа, печелене на пари и тн. и ако рекламирате по този начин ще имате много посещения, а защо не и печалби от тези обяви ;)
 
На мен лично подобни изводи ми се виждат смешни. Това е все едно да кажеш, как да спечелим 250 000 лв за един ден. Отиваш и си купуваш един Опел за 50 000 лв, вместо едно Порше за 300 000 лв. Това са пълни глупости, което си написал. Не може да броиш спестени пари за изкарани, защото никога не си ги имал.

Нищо лично apostol 8)
 
nik0la каза:
На мен лично подобни изводи ми се виждат смешни. Това е все едно да кажеш, как да спечелим 250 000 лв за един ден. Отиваш и си купуваш един Опел за 50 000 лв, вместо едно Порше за 300 000 лв. Това са пълни глупости, което си написал. Не може да броиш спестени пари за изкарани, защото никога не си ги имал.

Нищо лично apostol 8)

Напълно подкрепям 8) Това са глупости, колкото за пред наивните хора :)
 
nik0la каза:
На мен лично подобни изводи ми се виждат смешни. Това е все едно да кажеш, как да спечелим 250 000 лв за един ден. Отиваш и си купуваш един Опел за 50 000 лв, вместо едно Порше за 300 000 лв. Това са пълни глупости, което си написал. Не може да броиш спестени пари за изкарани, защото никога не си ги имал.

Нищо лично apostol 8)
Той може. Той може дори да ти каже, че 18 години е бил на върха със своите книги, за които никой жив не е чувал.
 
georgimateev каза:
nik0la каза:
На мен лично подобни изводи ми се виждат смешни. Това е все едно да кажеш, как да спечелим 250 000 лв за един ден. Отиваш и си купуваш един Опел за 50 000 лв, вместо едно Порше за 300 000 лв. Това са пълни глупости, което си написал. Не може да броиш спестени пари за изкарани, защото никога не си ги имал.

Нищо лично apostol 8)
Той може. Той може дори да ти каже, че 18 години е бил на върха със своите книги, за които никой жив не е чувал.
хаха, точно ;)

Но всички му обръщаме внимание нали ? Следователно става "известен" :) (е той си е де)

Но признайте си че този начин би бил полезен в някой свери... и аз не го обичам много, но признавам :)
 
тези разсъждения на апостол ми напомнят за годишните отчети на бившето НХК
което излязло с 4 млрд. загуба за годината
но то всъщност не е загуба, защото те били планирали 18 млрд печалба
а спечелили само 14 млрд, следователно хората са на загуба с 4 млрд от предвиденото

връткане на цифри наляво и надясно
и ако апостол си няма вече идея за нови книги
нека си пуска по цял ден малки обяви в нета
и да си печели виртуални пари, които така добре е пресметнал:)
хахаха
 
fiieti каза:
връткане на цифри наляво и надясно
и ако апостол си няма вече идея за нови книги
нека си пуска по цял ден малки обяви в нета
и да си печели виртуални пари, които така добре е пресметнал:)
хахаха

Каза го! С пари от Монополи също не се прави бизнес ;)
 
CrAzY-MaST каза:
...
Но всички му обръщаме внимание нали ? Следователно става "известен" :)
...

Е то това е целта на подобни 'публикации'. Обикновено се въздържам да му коментирам постовете точно за да не му правя услуга, макар че на моменти е по-досаден и от Гойко Борисов - пуснеш си водата в тоалетната и от там изтече статия как да станем милионери в евро като не си купим Bugatti Veyron и по този начин спестяваме 1'300'000 евро, с които сме баровци и си пием шампанско до откат (най-накрая един жив човек, който съзнателно пие тази напитка ;) ).

Успех на всички.
 
Видяхте ли какво направи г-н apostol. Той ни даде пример за анти -реклама.
Пусна някаква абсурдна тема "как да спечелим повече от един милион "
Но фактически ние нищо не печелим нямаме нито активи нито пасиви.()

И сега от цялата работа господин апостол е "победлител " защото с неговата статия предизвика за няколко дена 18 поста. И предизвиква популярност измежду нас.

:lol:
 
И к'во като предизвика 18 поста? Постовете му са жалки и смешни. Ами дай да не пием 12 годишно уиски, та да спестим повече?
 

Горе