Как да станем едни от най-добрите блогъри?

Stoyan Dimitrov

New Member
Здравейте, с колегата публикувахме статия за това как да станем най-добрите блогъри. За да не се получи дублирано съдържание, ето част от текста:

Това, че имате собствен блог не ви прави истински блогъри. Има много неща, на които трябва да обърнете внимание, за да се наречете истински „блогър“. В Интернет мрежата има стотици хиляди блогове, но хората, които ги притежават не знаят как да бъдат блогъри. Така че, ако току що сте решили да започнете „пътуването“ си като блогър, то продължавайте да четете тази статия, докато аз ви преведа през няколко точки, над които трябва да наблегнете, за да имате ефект в рамките на кратък период от време.

Цялата статия може да откриете тук. Ще се радвам на вашите коментари и критика, дали сме улучили най-важните точки и какво да коригираме (ако се налага :D) и т.н.
 
От: Как да станем едни от най-добрите блогъри?

Стояне, само като видя "истински блогър" и ми се досира, нищо лично. Забравил си да напишеш, че "блогването е начин на живот" :cry:

За да може един човек да блогва, трябва да може няколко неща - да има добра езикова култура и да може да пише. Едно от основните неща, които си пропуснал е, че блогърът, за да стане добър блогър, трябва да бъде четен, а за да бъде четен, трябва да може да се самопопуляризира. Можеш да пишеш гениални неща, но ако никой не ги чете, каква полза? Не ми се мисли, но съм сигурен, че мога да измисля и още недостатъци на статията, която между впрочем е доста кратичка.
 
От: Как да станем едни от най-добрите блогъри?

Така че, ако току що сте решили да започнете „пътуването“ си като блогър, то продължавайте да четете тази статия, докато аз ви преведа през няколко точки, над които трябва да наблегнете, за да имате ефект в рамките на кратък период от време:

Много аматьорски написано. Прилича ми на лош превод.
Даже redrum не е готов да започне "пътуването" си. :mrgreen:
 
От: Как да станем едни от най-добрите блогъри?

Че аз си блогвам, ама във форума. Тука си имам сигурни читатели :lol:
 
От: Как да станем едни от най-добрите блогъри?

И на мен не ми харесва статията, писнало ми е от такива статии, все 1 и също се казва - всъщност най-добрите блогери въобще не трябва да четат как да станат най-добрите.
 
От: Как да станем едни от най-добрите блогъри?

Всъщност, това е втората статия от този сайт, която не ми допада. Предната беше на тема фейсбук и беше просто един лош превод. Тази е от три изречения, написана доста повърхностно и не казваща нищо конкретно, т.е. пак не става за стари форумни кучета, като нас.
 
От: От: Как да станем едни от най-добрите блогъри?

Ти като я чете 2 пъти да не би да ти хареса повече?

Груб си и не съблюдаваш едно основно правило от статията - "Изграждайте връзки, бъдете приятелски настроени"

Ако се чувствате най-добрият блогър в света и избягвате контактите с други блогъри, това със сигурност е голяма грешка.
:mrgreen:
 
От: Как да станем едни от най-добрите блогъри?

:lol::lol::lol::lol::lol:

Не бъдете жестоки, започнете със създаването на връзки и контактувайте с другите хора нормално. Това е всичко, което трябва да правите, просто бъдете приятелски настроени към всички.
Алън е пълен антипод на най-добрия блогър :-o
 
От: Как да станем едни от най-добрите блогъри?

:lol::lol::lol::lol::lol:


Алън е пълен антипод на най-добрия блогър :-o

Да, той е толкова нелюбезен на моменти, че за съжаление няма как да бъде добър блогер, уви. :(
 
От: Как да станем едни от най-добрите блогъри?

Статията не е лоша, до момента, в който се сетиш, че си я чел някъде, но подредена по друг начин. Аз лично бих препоръчал човека да предаде какво мисли с негови си мисли и виждания, а не влиза в стериотипа на всеки друг. Като семинарите напоследък - едни и същи хора говорят едно и също. :)

Предайте нещо от себе си. По ще хваща трафик и интерес. Сега просто е нещо, което може и да пропуснеш. А Алън е класик и тази статия може да му помогне да преодкрие благъра в себе си. :)
 
От: Как да станем едни от най-добрите блогъри?

Всъщност, това е втората статия от този сайт, която не ми допада. Предната беше на тема фейсбук и беше просто един лош превод. Тази е от три изречения, написана доста повърхностно и не казваща нищо конкретно, т.е. пак не става за стари форумни кучета, като нас.

Предната статия (за фацето) мисля, че вече не съществува.

В интерес на истината, колегата промени малко статията, но не може да очаквате нищо специално. Както сам казваш, "не става за стари форумни кучета, като нас". Все пак вие си ги знаете тези работи, а тази статия е насочена към хората, които сега започват да се занимават. :)
 
От: Как да станем едни от най-добрите блогъри?

Не е лоша статията, за нови блогъри може да помогне с нещо, но само за начало.
 
От: Как да станем едни от най-добрите блогъри?

Това са само основните аспекти на блогването. Има още много фактори, които трябва да се имат предвид.
 
От: Как да станем едни от най-добрите блогъри?

Да си професионален блогър се изисква да си професионалист.
За да станеш професионалист в дадена област се изискват много жертви и преодоляване на редица предизвикателства, както и време.
Времето и опита придават тежест на мненията, придават и необходимия разпознаваем стил който прави случайните посетители връщащи се посетитители.
Трафика и популярността в социалните мрежи определят един автор дали е професионален блогър или не.
По този показател всички тук сме блогъри, защото форума е популярен, съдържанието четено и съответно споделяно в социалните мрежи(поне от моя страна). Последно като гледах класацията на Алекса за България, Предприемач беше дръпнал видимо нагоре.
 
От: Как да станем едни от най-добрите блогъри?

Да си проблогър?

Нужно е да знаеш какво, как и кога да публикуваш - умение, което се трупа с времето. Бонусите са много - хората те познават, имат ти доверие и се вслушват в това, което имаш да кажеш, стига винаги да спазваш висок стандарт на публикуваната от теб информация. Но може би най-важното е да бъдеш себе си. Има твърде много блогове с размита, непълна и безполезна информация, преписана от някой друг сайт. И онези със стойностните лични мнения, опит и съвети изплуват на повърността, защото съдържат нещо различно.

P.S. I'm back =)
 
От: От: Как да станем едни от най-добрите блогъри?

Аз мисля че опита е най-важен.
Ако наистина ти харесва блогването винаги ще търсиш и научаваш нова информация и така ще ставаш все по добър.

mvladimirova.blogspot.com Това е моят блог, сравнително нов е
Интересно ми е да си кажете мнението, и като един нов блогър, да понеса малко критика ...
 
От: Как да станем едни от най-добрите блогъри?

Има интересни заглавия. Ако успееш да го популяризираш и ти е приятно да блогваш ... супер. :)
 

Горе