Как да структурирам и оптимизирам сайт с много странна тематика?

Frik

Active Member
Здравейте!

Правя едно сайтче, което в общи линии ще представлява 1 начална страница и към нея ще има вързани няколко подстраници, като всяка от тях ще е на различна тематика.

Пример:

Основена страница:
домейн.ком
Подстраници:
домейн.ком/хамали
домейн.ком/почистване
домейн.ком/ремонт-на-покрив
домейн.ком/коледна-украса
домейн.ком/коли-под-наем
домейн.ком/земеделска-техника

За всяка под страница ми е ясно, че ще оптимизирам за съответната ниша, но въпроса ми е как точно и за какво да оптимизирам основната страница? И как да я структурирам за да имам по-голям успех в оптимизацията. За сега съм замислил на началната да има малко инфо и връзки към всички услуги, но ако има някакъв друг модел, моля ви да ми помогнете?

Благодаря предварително!
 
От: Как да структурирам и оптимизирам сайт с много странна тематика?

Откриваш общия знаменател на темите. Тъй като може само да се гадае за какво е сайта, да импровизирам:

Основена страница:
домейн.ком - вип оферта
Подстраници:
домейн.ком/хамали - оптимизираш хамали + вип оферта хамали
домейн.ком/почистване оптимизираш почистване + вип оферта почистване
и т.н.
 
От: Как да структурирам и оптимизирам сайт с много странна тематика?

Това е няй-добрия начн според мен

Просто по-добре би било да се концентрираш на под нишите на твоите ниши.Примерно да се опиташ да намериш и още фрази под хамали да речем, примерно хамали цени, хамали софия и т.н...
 
От: Как да структурирам и оптимизирам сайт с много странна тематика?

Здравейте!

...За сега съм замислил на началната да има малко инфо и връзки към всички услуги, но ако има някакъв друг модел, моля ви да ми помогнете?

Така както го обясняваш става въпрос за сайт, който предлага различни услуги. Това е и ключовата дума според мен. Би могъл да комбинираш - примерно: услуги за домакинството, изгодни услуги, услуги в София (ако се отнася само за определен град)... не знам, ти си преценяваш.

dentalargirova => гледам, че пишеш подред в темите, като че ли имаш норматив за бройка постове. Но тук съвета ти е неправилен, човека му е ясно какво да прави, пита за основната си страница!
 
От: Как да структурирам и оптимизирам сайт с много странна тематика?

dentalargirova => гледам, че пишеш подред в темите, като че ли имаш норматив за бройка постове.
в грешка си с детски неща не се занимавам... имам си и друга работа

по отношение на въпроса, естествено че съвета ми е правилен, защото по този начин пича ще излезе на повече думички...
 
А може и да се оптимизира началната страница по думите на подстраниците - статия на тема какво се предлага на сайта и 3-4 реда за всяка услуга, като на (под)страницата на всяка услуга, естествено, ще има повече и по-подробна информация.

Не знам дали ще стане лесно това, което предлагам, но давам някаква алтернатива на предложенията отгоре
 
От: Как да структурирам и оптимизирам сайт с много странна тематика?

в грешка си с детски неща не се занимавам... имам си и друга работа
Признавам правото и смисъла на бизнес агресията, но не и на грубостта.
Червено! :twisted:
 

Горе