Как да теглим пари от продажби в AMAZON.COM

smanager07

New Member
Здравейте...не съм пуснал нищо за продажба точно по тази причина. Притеснява ме факта че няма как да си пусна средствата за теглене, защото нямам сметка в посочените от тях банки :( Има ли някакъв друг начин ? Онлайн регистрация в чуждестранна банка (колкото за получаване на средствата и пускане на превод към българска) ?
 
От: Как да теглим пари от продажби в AMAZON.COM

Е вече продадох.... това май означава че имам сериозен проблем ! Който може да помага ще съм изключително благодарен.
 
От: Как да теглим пари от продажби в AMAZON.COM

Е вече продадох.... това май означава че имам сериозен проблем ! Който може да помага ще съм изключително благодарен.
Чек? Или намери някой приятел, който има американска карта :)
 
От: Как да теглим пари от продажби в AMAZON.COM

Не е проблема за картата, имам вече регистрирана карта ВИЗА с която мога да пазарувам, но не могат да бъдат превеждани пари по нея. Не знам за какво е тази история ?

What information do I need to provide?

In order to use "Checking Account" as a payment option, you will be asked to supply:
the bank routing number (also known as the ABA code)
the account number (the account must be an ACH-enabled checking account at a bank branch located in the U.S.; if you're unsure whether your account is ACH-enabled, please contact your bank)
the name and the address of the principal account holder
the principal account holder's valid U.S. driver's license number (or state-issued ID number) and the issuing state
 
От: Как да теглим пари от продажби в AMAZON.COM

Може да ти пратят плащането с чек или гифт кард, не само с банков превод:

8. Advertising Fee Payment
We will pay you advertising fees on a monthly basis for Qualifying Purchases shipped, streamed, or downloaded (as applicable) in a given month, subject to any applicable withholding or deduction described below. We will pay you approximately 60 days following the end of each calendar month using the payment method you choose from the following available options. If you have not selected one of the payment methods below, we will withhold any unpaid accrued advertising fees until you have done so.

(a) Payment by Direct Deposit. If you select payment by direct deposit, we will directly deposit the advertising fees you earn into the bank account you designate, but may accrue and withhold advertising fees until the total amount due to you is at least $10. If you select this method of payment, you must provide us with the name of your bank, the bank account type, the 9-digit routing number/ABA number, the account number, and the name of the primary account holder as it appears on the account.

(b) Payment by Amazon.com Gift Card. If you select payment by amazon.com gift card, we will send you a gift card in the amount of the advertising fees you earn, redeemable for products on amazon.com, but we may accrue and withhold advertising fees until the total amount due to you is at least $10. All amazon.com gift cards will be subject to our then-current standard gift card terms and conditions.

(c) Payment by Check. If you select payment by check, we will send you a check in the amount of the advertising fees you earn, but we may accrue and withhold advertising fees until the total amount due to you is at least $100. We will deduct a processing fee in the amount of $15 from the advertising fees payable to you for each check we send to you.

If you have not earned any advertising fees in the 3 years prior to any given calendar month, then on the first day of that calendar month we may charge you an account maintenance fee that will be deducted from your unpaid accrued advertising fees. That account maintenance fee will be the lesser of $10 or the amount of unpaid accrued advertising fees in your account. Further, any unpaid accrued advertising fees in your account may be subject to escheatment under state law. We may be obligated by law to obtain tax information from you if you are a U.S. citizen, U.S. resident, or U.S. corporation, or if your business is otherwise taxable in the U.S. If we request tax information from you and you do not provide it to us, we may (in addition to any other rights or remedies available to us) withhold your advertising fees until you provide this information or otherwise satisfy us that you are not a person from whom we are required to obtain tax information.
https://affiliate-program.amazon.co...ssoc-right-1&pf_rd_r=&pf_rd_i=assoc_join_menu

Между другото това, което си цитирал не е ли при плащане от теб към тях?
 
От: Как да теглим пари от продажби в AMAZON.COM

Много ти благодаря, но това което си посочил не е ли само за афилейт програмата на амазон или аз се бъркам? А това което съм копирал мисля че е за плащането от тяхна страна, което се прави на две седмици.
 
От: Как да теглим пари от продажби в AMAZON.COM

Обаждах се до амазон...Единственият начин за превод на парите е като се добави банка от САЩ, Германия, Франция, Австрия или Англия, която да поддържа ACH трасфер (Automated Clearing House). Има ли начин да се направи регистрация в някоя от тези страни без да си гражданин ? Някой по-запознат с тази процедура да каже дали е възможно това. Аз съм в търсене на вариант за сега, но без успех. Единственото което намерих е отваряне на банкова сметка за хора които не са жители на САЩ за 750$ ? Малко съмнително ми изглежда! Четох че може да се отвори акаунт в САЩ, но се попълва бланка за "non US resident" ако не се лъжа се казваше W-8BEN. Някой ако има мнение по въпроса нека пише как можем да си отворим сметка в посочените страни.
 
От: Как да теглим пари от продажби в AMAZON.COM

Да се отвори сметка в щатите е трудоемко и бавно / скъпо удоволствие. Да я направиш дистанционно там пък е вече почти невъзможно. Бланката W-8BEN няма нищо общо с отваряне на сметка там.

Проучи как стои въпроса с Европейските страни - обади се до няколко банки и питай какви са им условията. Поразчети и из форумите на амазон как са решили другите въпроса. Едва ли си единственият с този проблем ;)
 
От: Как да теглим пари от продажби в AMAZON.COM

Приключих и поредния разговор с Американска банка просто не искат да отварят сметки за хора които не са жители на САЩ.... като говорих с Bank of America ми казаха че мога да си отворя сметка, но трябва да отида лично там (което поне сега няма как да стане) Другата алтернатива беше "ACCENT Commerce" това е институция която работи с амазон. Точно когато се зарадвах че е за NON US RESIDENT при попълването на формуляра имаше много страни, но България не фигурираше в списъка. Това е за сега продължавам да се мъча в търсене на решението ;)
 
От: Как да теглим пари от продажби в AMAZON.COM

Не става ли с английския Амазон? Там няма ли да хванеш по-добра цена на твоята стока и доставката ти е по-изгодна и по-бърза(хората няма да се нервират при забавяне)?
А също така работят с пей-пал,както и и-бей. Разбира се не зная какво искаш да продаваш и дали от тук го пращаш.
 
От: Как да теглим пари от продажби в AMAZON.COM

Amazon does not accept a traditional Pay Pal payment
 
От: Как да теглим пари от продажби в AMAZON.COM

А с тия виртуалните карти не става ли? С нещо от Epassporte и т.н ? Те нали отварят сметка де факто?
 
От: Как да теглим пари от продажби в AMAZON.COM

Най добре си намери приятел с банкова сметка там, и той да ти ги праща към бг, инче бая ще се озориш. Незнам какво очакваш от амазон , продавал ли си нещо там до сега но имай в предвид че комисионните така добри че някои стоки просто не могат да се продават има оферти под доставните, 8 процента на електроника а на някои 15%. Инче с плащанията са много точни и също така нищо общо с обирджииницата ebay. Малко е кофти че търговците се самоизяждат в системата но пак е по добре от ebay.
 
От: Как да теглим пари от продажби в AMAZON.COM

Ами наистина е много трудно какво ли не опитах... бая зор виждам все още парите са е запор. Не знам как плащат защото не съм имал плащане. Това че комисионните са големи е вярно, но от ибей е много по-добре. 3400$ имам до момента които не мога да взема ще си го ползвам като спестовна касичка докато намеря начин да ги взема.
 
От: От: Как да теглим пари от продажби в AMAZON.COM

Ами наистина е много трудно какво ли не опитах... бая зор виждам все още парите са е запор. Не знам как плащат защото не съм имал плащане. Това че комисионните са големи е вярно, но от ибей е много по-добре. 3400$ имам до момента които не мога да взема ще си го ползвам като спестовна касичка докато намеря начин да ги взема.
Получавал съм няколко чека от Амазон... не виждам какъв е проблема? Да си го беше осребрил вече :)
 
От: Как да теглим пари от продажби в AMAZON.COM

Току що се регистрирах в амазон и се оказа,че нашенските карти не ги приема.....

Цитат от емайла:



Amazon Payments [email protected] до мен, payments-mail

показване на подробностите 15:01 (отпреди 5 минути)

Greetings from Amazon Payments.

Credit card information has not been entered for your account, or we were unable to verify the credit card information you provided.

For billing and security purposes, all sellers on our Amazon Merchant platforms must provide a valid credit card issued by a U.S. bank. There are no exceptions to this policy.

Please update your credit card information at your earliest convenience, following these steps:

1. Log in to your selling account.

2. You will see a message prompting you to update your credit card. Click "Update."

3. Update your credit card information, taking care to enter all information exactly as it appears on your credit card. Click "Continue."

4. Enter the billing address associated with the credit card, and click "Continue," or click "Use this address" to select an existing billing address.

Thank you for your interest in selling at Amazon.com.


Amazon Payments


Нямам си и на идея как да я извадя тази УСА карта.Има ли някакво решение с тези карти,що се отнася до продаване в амазон?

Само да допълня ,че си сложих електронката на ПИБ в регистрацията.По другите аукциони ми я приемат...
 
От: От: Как да теглим пари от продажби в AMAZON.COM

Получавал съм няколко чека от Амазон... не виждам какъв е проблема? Да си го беше осребрил вече :)
С пощата ли ги получаваш ?
 
От: От: Как да теглим пари от продажби в AMAZON.COM

Обаждах се до амазон...Единственият начин за превод на парите е като се добави банка от САЩ, Германия, Франция, Австрия или Англия, която да поддържа ACH трасфер (Automated Clearing House). Има ли начин да се направи регистрация в някоя от тези страни без да си гражданин ? Някой по-запознат с тази процедура да каже дали е възможно това. Аз съм в търсене на вариант за сега, но без успех. Единственото което намерих е отваряне на банкова сметка за хора които не са жители на САЩ за 750$ ?

А как системата ти е позволила да листнеш итеми за продажба,след като на мен ми иска bank acount information от някоя от тези страни,които си посочил?
 
От: Как да теглим пари от продажби в AMAZON.COM

Последно, от продажби в Амазон, изплащат ли парите с чек? Как става това? Имам една продажба, но не знам как да си взема парите, и не знам има ли смисъл да продавам още, като не мога да си тегля парите... Искат Visa, аз им дадох данните на моята Visa electron :)))))) ( което няма нищо общо ), и парите от акаунта, до колкото разбирам са изчезнали, най много да са ги превели в нечия друга сметка ( добре че са малко ) :) Притесняваме и това че искат кредитна карта на чуждестранна Visa, че не става ли дебитна :shock: или нещо май аз не съм в час :)
 

Горе