Как да увеличим малко Bounce Rate!

uni-web

Well-Known Member
Или поне да опитаме. Днес се заиграх да тествам да си направя едно скриптче с което да засичам, ако потребителя се опита да затвори прекалено бързо страницата да го предупреждава.

Повечето сигурно ползват нещо подобно, но ето и моя вариант.

PHP:
$(document).ready(function(){
    var timer = 60;
    var auto_refresh= setInterval(function(){
        if(timer>=0){
            $(window).bind('beforeunload', function(){
              return 'Наистина ли искате да напуснете страницата?';
            });
        timer--;
        }else{
            $(window).unbind('beforeunload');
        }
    },1000);
});

Какво прави кода? Когато някой влезне в сайта ни започваме да засичаме с променливата (timer ) времето което е прекарал на дадената страница на сайта ни, ако то е по-малко от желаното от нас време ние го известяваме дали наистина желае да напусне страницата, а ако времето вече е преминало указаното от нас време в променливата (timer ) спираме известяването и потребителя може да си затвори страницата или да отиде на друга. В общи линии е това, времето се наглася в секунди.

Дано да е полезно на някой. :)

Само да допълня скрипта работи с jquery.

Ако може и някой админ да оправи заглавието от "увеличим" на "намалим", че съм объркал малко двата щата. :)
 
От: Как да увеличим малко Bounce Rate!

Ето целия код директно. Слага се между хеад таговете. Да се счита като добавка към горния пост !
PHP:
<script src="http: // code.jquery. com/jquery-latest.min.js" type="text/javascript"></script>
<script src="jquery.qtip-1.0.0-rc3.min.js" type="text/javascript"></script>
<script type="text/javascript">
$(document).ready(function(){
    var timer = 60;
    var auto_refresh= setInterval(function(){
        if(timer>=0){
            $(window).bind('beforeunload', function(){
              return 'Наистина ли искате да напуснете страницата?';
            });
        timer--;
        }else{
            $(window).unbind('beforeunload');
        }
    },1000);
});  
</script>

В първия линк има празно място, която трябва да махнете !
 
От: Как да увеличим малко Bounce Rate!

Това е хитро само незнам дали ако удариш 0 Боунс няма да бъде подозрително

Също така не мисля че Г. му отдава вече толкова значение - имам поне два сайта които боунса им е над 80% и си държат първите места без проблем - Освен конкуренцията да е с 90% :)
 
От: Как да увеличим малко Bounce Rate!

Това е хитро само незнам дали ако удариш 0 Боунс няма да бъде подозрително

Също така не мисля че Г. му отдава вече толкова значение - имам поне два сайта които боунса им е над 80% и си държат първите места без проблем - Освен конкуренцията да е с 90% :)

Е то целта е малко да се покачи до нула не мисля, че ще може да се свали, аз го сглобих за проба сега съм го пуснал на 2 сайта ще тествам дали ще има подобрение. :)

Като при единия ако си си в акаунта времето му го слагам на 5 секунди, ако не си на минута. :)
 
От: Как да увеличим малко Bounce Rate!

Искаш да кажеш да намалим баунс рейта, не да го увеличим :).
И това не бих си го сложил защото ще ядоса потребителите и никога няма да се върнат.
 
От: Как да увеличим малко Bounce Rate!

На мен лично кода ми харесва като идея, просто се чудя къде да го набутам, че да работи в prestashopa.
 
От: Как да увеличим малко Bounce Rate!

Искаш да кажеш да намалим баунс рейта, не да го увеличим :).
И това не бих си го сложил защото ще ядоса потребителите и никога няма да се върнат.

Дам това исках да кажа даже го бях описал и помолил да се промени заглавието.

А относно това, дали ще ги ядоса ще се разбере след време, аз лично го слагам щото гледам, че има посещения дето са с по по-малко от 5 секунди престой на сайта, и реших да тествам. Ще споделя какъв е резултата след известно време. :)
 
От: Как да увеличим малко Bounce Rate!

И това не бих си го сложил защото ще ядоса потребителите и никога няма да се върнат.

Точно така! Съдя по мене си и моите познати - никога не се връщам в сайт, в който има разни номера и изскачащи прозорци които ме карат я да остана в сайта, че да съм гледал още, я да гласувам първо някъде си или да харесам сайта/страницата за да видя съдържанието... .Колкото и да е хубава статията - ще си я намеря в друг, читав сайт. Ако не я намеря - значи няма да я прочета никога, следователно - никога не е трябвало да я чета.

Дай си сметка за друго - откъде идват посетителите ти, как намират сайта ти и колко време стоят в него, кои и колко са разглежданите страници.
Когато направиш сайта си хубав, съдържанието привлекателно, когато оправиш дизайна на сайта си - да не е натрапващ се, да не дразни очите, когато проследиш посетителите коя статия/секция от сайта ти разглеждат най-много или най-малко, когато проследиш тяхното движение в сайта си, и след това оправиш съдържанието на страниците на които се стои малко, когато си оправиш навигацията... гарантирам ти, че ще си намалиш бонус рейта.
Иначе забележката на KISS е правилна - целта трябва да бъде да се намали, не да се увеличава. Или може би наистина искаш да се покачи бонус рейта - тогава не ти трябват скриптове с чиято помощ да ядосваш посетителите си. Сложи глупаво съдържание, направи тъп сайт и ти гарантирам, че ще го увеличиш на максимум.
Говориш ми за някакви секунди, минутка... . Ми в моите сайтове посетителите ми стоят над 3 мин. и разглеждат над 3 страници на посещение. И то без да ползвам такива скриптове и номера.
 
От: Как да увеличим малко Bounce Rate!

Това е хитро само незнам дали ако удариш 0 Боунс няма да бъде подозрително

Също така не мисля че Г. му отдава вече толкова значение - имам поне два сайта които боунса им е над 80% и си държат първите места без проблем - Освен конкуренцията да е с 90% :)

Баунс рейта е от голяма важност след последните ъпдейти на Г. За БГ нишата може да нямаш достатъчно конкуренция, но в ЕН голямият баунс рейт веднага те смъква в СЕРП-а
 
От: Как да увеличим малко Bounce Rate!

Точно така! Съдя по мене си и моите познати - никога не се връщам в сайт, в който има разни номера и изскачащи прозорци които ме карат я да остана в сайта, че да съм гледал още, я да гласувам първо някъде си или да харесам сайта/страницата за да видя съдържанието... .Колкото и да е хубава статията - ще си я намеря в друг, читав сайт. Ако не я намеря - значи няма да я прочета никога, следователно - никога не е трябвало да я чета.

Дай си сметка за друго - откъде идват посетителите ти, как намират сайта ти и колко време стоят в него, кои и колко са разглежданите страници.
Когато направиш сайта си хубав, съдържанието привлекателно, когато оправиш дизайна на сайта си - да не е натрапващ се, да не дразни очите, когато проследиш посетителите коя статия/секция от сайта ти разглеждат най-много или най-малко, когато проследиш тяхното движение в сайта си, и след това оправиш съдържанието на страниците на които се стои малко, когато си оправиш навигацията... гарантирам ти, че ще си намалиш бонус рейта.
Иначе забележката на KISS е правилна - целта трябва да бъде да се намали, не да се увеличава. Или може би наистина искаш да се покачи бонус рейта - тогава не ти трябват скриптове с чиято помощ да ядосваш посетителите си. Сложи глупаво съдържание, направи тъп сайт и ти гарантирам, че ще го увеличиш на максимум.
Говориш ми за някакви секунди, минутка... . Ми в моите сайтове посетителите ми стоят над 3 мин. и разглеждат над 3 страници на посещение. И то без да ползвам такива скриптове и номера.

Виж никой не оспорва това, че когато хората знаят сайта и всичко му е наред (въпреки, че няма как винаги всичко да е наред) ще постоят да прочетат или видят това което е написано. За това е сложен този таймер за да се избегнат потребителите влезнали от г. които просто само кликват даже не обръщат внимание на по-горе посочените неща и затварят страницата. :)

А точно те покачват Bounce Rate, и за това реших да пробвам, а при мен както казах при влезнал в акаунта си потребител времето е на 5 секунди. А имам посещения от гугъл които са с 0.02 времетраене на сайта за тях е направено това, защото не смятам, че някой дори може да прочете за две секунди какво пише в страницата, а това на колко време ще го нагласи този който иска да го ползва може да си прецени сам. :)
 
От: Как да увеличим малко Bounce Rate!

При мен нещо не работи тоя код. Слагам го в header-а на темата и нищо не се получава. Излизам веднага или сменям друга страница, напускам със затваряне на таба или просто отивам на друга страница. Няма предупреждения, освен че ми бави зареждането на страницата с десета от секундата. Добавих го и към края и преди друг скрипт, който си работи, за по-сигурно, но разлика няма.
 
От: Как да увеличим малко Bounce Rate!

Просто не използвайте GWT и няма да има голямо значение bounce rate-а за SERP-а ;)

Вероятно имаш в предвид аналитикс - Обаче бъдете сигурни че Г. може да ви следи боунсрейта дори и да не сте качили УМТ или Аналитикс.

Странник - това може да дразни потребителите но си е въпрос на администратора дали иска да му падне боунсрейта и да му е през оная работа какво мислят посетителите по въпроса - В крайна сметка защо трябва да го брига за малоумни крави дето не знаят ни на къде са тръгнали ни какво им трябва и само му дигат боунса.

Болард - Единият сайт прави около 2000 посещения на ден не мисля че има лесна ниша с толкова посещения.

Аз друго се чудя дали бота не засича подобни изскачащи страници и да порязва сайтове ползващи такава техники
 
Абе стига с тези филми, аналитикса това, GMT онова - и да не ги ползвате разлика няма да има. Истината е, че ако ползвате каквато и да е било услуга на гугъл ви следят. Следят чрез браузера (Хром), следят чрез рекламите (Адсенс), следят чрез аналитик-а. Защо го казвам?

dryn.png

Това е току що отворена 404 страница, т.е. няма нищо. От къде гугъл бота разбра за нея? От рекламите които са на страница. Та нима мислите, че метриките от бота за рекламите, не се ползват за това да се определя какво се случва и в самият сайт? ;)
 
От: Re: Как да увеличим малко Bounce Rate!

Абе стига с тези филми, аналитикса това, GMT онова - и да не ги ползвате разлика няма да има. Истината е, че ако ползвате каквато и да е било услуга на гугъл ви следят. Следят чрез браузера (Хром), следят чрез рекламите (Адсенс), следят чрез аналитик-а. Защо го казвам?

Виж файлът 3925

Това е току що отворена 404 страница, т.е. няма нищо. От къде гугъл бота разбра за нея? От рекламите които са на страница. Та нима мислите, че метриките от бота за рекламите, не се ползват за това да се определя какво се случва и в самият сайт? ;)

То това е ясно. Аз затова не ползвам Хром. Относно адсенса - който го има, няма да му е проблем да има GWT. Неслучайно, за да направиш reconsideration request искат да си направиш акаунт в GWT - застраховат се, ако нямаш адсенсе. А не всички сайтове имат адсенсе.
 
От: Как да увеличим малко Bounce Rate!

Аз друго се чудя дали бота не засича подобни изскачащи страници и да порязва сайтове ползващи такава техники

Преди ползвах изкачащ прозорец цял месец за друга цел и не повлия негативно през това време. Месеци по-късно ме поряза леко пандата и още трудно и бавно се възстановявам.

По-скоро може би някои антивирусни биха се залъгали, че поп-ъп-а вреди и така предупредения потребител може да не се върне повече и да си го набием без да искаме, но от друга страна защо да не рискуваме. При мен нещата са зле откъм баунсрейт, тъй като 90% от Г, от които 78 % са нови и само 22 % завърнали се и тези от 0 до 10 секунди са ми 80 % от всички. Та отново питам, кой код да сложа от горните и къде, за да работи при мен на wp.
 
От: Как да увеличим малко Bounce Rate!

Томов специално за боунсрейта не е необходимо да имаш какъвто и да е продукт на Г. за да го следят - дори и да нямаш адсенс, УМТ, Аналитикс - Когато потребителят влезе през Г. и след малко набие бек бутона и се върне в търсачката на него му е ясно колко време е прекарал потребителя на сайта.
 
От: Как да увеличим малко Bounce Rate!

Данните от аналитикса НЕ са SEO фактор. Такива данни се използват анонимно (не се знае от кой сайт идват) и се гледат като цяло (а не отделно за всеки сайт) с цел подобряване на алгоритъма. Bounce rate може да се види конкретно за вашата страница когато потребителя бързо се върне от нея в сайта на гугъл чрез back бутона например. Това не е чрез аналитикса ви. Но дори и това не винаги е лош знак, защото при някои търсения това е нормално. При други не е.
 
От: Как да увеличим малко Bounce Rate!

Понеже темата тръгна в посока как "по принцип" да понижим баунса, а не конкретно по предложения код да се изкажа и аз :) Преди две седмици само с промяна на дизайна буанса на един от сайтовете ми се понижи от 70-73% на 5%. Мисля, че това е по-работещ вариант отколкото предлагания в темата.
 
От: Как да увеличим малко Bounce Rate!

Разбира се че от дизайна може да падне боунса но 5% боунс е подозрително нисък и вероятно имаш пробелем с поставянето и действието на кода
 

Горе