Как да успея...?

genesis2202

New Member
Здравейте... Знам, че заглавието на малко объркващо, но да Ви разкажа положението накратко.

Притежавам онлайн магазин от началото на 2012г. Доста усилия и труд съм положил за да популяризирам магазина от началото на годината за линк билдинг, сео и т.н. Обаче досега работех без регистрирана фирма, защото исках да видя дали ще тръгне бизнеса в началото. Всичко засега е ОК, продажби имам и нямам недоволни клиенти. Разбрах, че НАП започнали масови проверки по интернет за онлайн магазини без фирма зад гърба си. Този факт ме стряска, защото знам, че глобите са солидни и в един момент може да се наложи да им дам всичките пари, които съм се мъчил да спечеля досега. В момента фирма не мога да регистрирам, понеже остават още 8 месеца докато навърша 18г. Никой от семейството и родата не иска да поеме такава отговорност, че да регистрира ЕООД или ЕТ върху себе си. Нямам идеи как да заобиколя закона, че да мога да продавам още 8 месеца. След като навърша 18 веднага ще си регистирам фирма и ще продължа дейността, обаче засега ръцете са ми вързани. Единственият начин е да затворя сайта и да продължавам да си продавам в Продавалник, но не искам толкова положен труд за изграждането на магазина да отиде на вятъра.

Затова реших, да се допитам до Вас. Ако някой има опит или идея, как да не "загубя" онлайн магазина ми, може да сподели.

Благодаря Ви за евентуални отговори и затова, че си направихте труда да прочетете моите драсканици.
 
Кофти сотуация реално. Опит точно с такъв казус малко имат, но за сметка на това се надявам някой все пак да има някакво решение. Това, че никой не иска да поеме поне за 8 месеца фирмата е много лошо. Виж баба, дядо, някой пенсионер, кажи им, че само 8 месеца са ти нужни; че ти се разправяш, а те са само с 1-2 подписа някъде; че това е нещо, което ще умре, ако не намериш съдействие. Обясни им го добре, защото на тази възраст някой си мислят, че е поредната игра, и не е смешно. :) Повярвай ми виждал съм го това. Майка и баща не вярват, че сина им на 15 години прави повече от тях взети заедно и то само по 2 аса на ден пред компа. :) Излез им даже с бизнес предложение, не на родителите, а на баба ти или дядо ти. Пък и пенсионери ползват преференции, да знаеш. ;)

Или си намери партньор, но малко ще е грубо на вече изграден бизнес да вкараш някой друг. ;) Все пак реално те спира нещо много незначително. А не е като да имаш нужда от помощ или друго, поне на сегашното му ниво. Както казах излез с добър бизнес план и статистики, абе направи си презентация, за да видят, че това е сериозен бизнес. Не е да им го подметнеш 2-3 пъти на вечеря. Начинът, по който се отнасяш към него ще им подскаже, че не само си сериозен, но и вярваш, че това ще е бъдещето ти. ;)
 
От: Как да успея...?

Много си прав. Приходите от магазина покриват всички мои нужди от пари. Вече даже се чувствам доста по-добре, защото не "тежа" на родителите ми с излишни разходи от пари. Шанс със баби и дядовци нямам реално. Всички знаят, че се насочих да уча маркетинг като завърша гимназията, обаче реално никой не иска да подпомага бизнеса. Просто хората ги е страх да не си докарат главоболия с "лапешки работи". За бизнес партньор не съм се замислял, но аз лично не обичам да деля и по-добре за мен е да не печеля изобщо, отколкото да разделям 50/50 с някой друг човек. Даже съм готов да науча счетоводните работи и да спестявам пари и от там, стига някой да ми услужи със фирма. Но засега няма светлина в тунела...
 
От: Как да успея...?

Така е, благодарение на герб всеки човек, го изкарват престъпник и като те хванат и те изкарат едва ли не, че ти си ощетил държавата и че си най-големия престъпник, оправия няма. Именно ГЕРБ се хвалят с тая практика - масови проверки навсякъде - сиреч дебнене на дребните и измъчване на малките, целта е да държат всички в страх и да те карат да им даваш всякакви пари под формата на данъци, глоби, нап и т.н..
 
Еми кажи им, че ще започнеш да им искаш пари за твоите нужди, защото ще спрат тези от магазина. Кофти мислене като цяло. Всеки, който е по-оправен и смел успява. Тези, които не са - съдбата си ги подмята. Зле звучи, но си е истина. Ако не е някой роднина, ще ти е тегаво. Може някой приятел да хелпне. Но все пак си разграфи това, което имаш. Всеки е страхлив и не иска да се занимава, но друго виждане има като види цифри статистики, планове, разработки и прочие. ;)

Даже отиди в НАП и се консултирай, като даваш нечии друг за пример. Какво се прави в този случай, как се процедира. Все нещо ще измънкат. И те имат интерес да ти взимат пари, а ако НЕ, всички ще загубят от това. ;)
 
От: Как да успея...?

Много си прав. Приходите от магазина покриват всички мои нужди от пари. Вече даже се чувствам доста по-добре, защото не "тежа" на родителите ми с излишни разходи от пари. Шанс със баби и дядовци нямам реално. Всички знаят, че се насочих да уча маркетинг като завърша гимназията, обаче реално никой не иска да подпомага бизнеса. Просто хората ги е страх да не си докарат главоболия с "лапешки работи". За бизнес партньор не съм се замислял, но аз лично не обичам да деля и по-добре за мен е да не печеля изобщо, отколкото да разделям 50/50 с някой друг човек. Даже съм готов да науча счетоводните работи и да спестявам пари и от там, стига някой да ми услужи със фирма. Но засега няма светлина в тунела...

А нямаш ли някой по-големичък приятел с фирма да прекарваш всичко за осем месеца през него. Иначе браво и ти желая и още успехи, както и много се радвам че има амбициозни младежи като теб!
 
От: Как да успея...?

Консултирай се със счетоводител, задължително. Да не се окаже, че имаш да даваш на държавата повече отколкото изкарваш. Осигуровки, данъци и това което продаваш имали фактури.
 
От: От: Как да успея...?

Така е, благодарение на герб всеки човек, го изкарват престъпник и като те хванат и те изкарат едва ли не, че ти си ощетил държавата и че си най-големия престъпник, оправия няма. Именно ГЕРБ се хвалят с тая практика - масови проверки навсякъде - сиреч дебнене на дребните и измъчване на малките, целта е да държат всички в страх и да те карат да им даваш всякакви пари под формата на данъци, глоби, нап и т.н..

You must spread some Reputation around before giving it to AlanFort again.

Напълно съм съгласен тея от как се появиха сринаха всичко, но да не обръщаме на политика темата. :)
 
От: Как да успея...?

За сега месечно приходите ми са около 400лв. и продължават да растат, но нямам информация колко ще са ми разходите. Реално съм готов да поемам цялата работа на фирмата, като започнем от счетоводството и т.н. Изключваме този вариант с приятели, роднини, познати, гаджета и т.н. Допитвал съм се чак дори до и "клошаря" - просто няма желаещи и това е...
 
От: От: Как да успея...?

You must spread some Reputation around before giving it to AlanFort again.

Напълно съм съгласен тея от как се появиха сринаха всичко, но да не обръщаме на политика темата. :)

Как да не обръщаме на политика, като именно от там тръгват нещата?
 
От: Как да успея...?

Приятел, как продаваш стоки без фирма? Нещо фискални бонове, фактури за плащане по банков път?
Или затваряш магазина и чакаш да станеш на 18 г., след което отиваш и се консултираш колко ще ти струва месечно една фирма и чак тогава, ако прецениш, че си заслужава започваш да правиш нещо. Това което си написал в момента е напълно незаконно, дори и да си на 52 години.
Тук няма място за политически пристрастия.
Откъде да знам, че ти не продаваш това, което и аз продавам, но ти можеш да си позволиш да държиш 20% по-ниски цени от мен, защото аз трябва да плащам всеки месец ДДС?
Дори да оставим всички други разходи, които трябва да прави легалния търговец vs. нелегалния.
Започни да четеш кое как се прави - целият форум тук+стотици други полезни интернет страници.

P.S. Пък даже има и форумци, които те поощряват...
P.P.S. Опаа, щях да забравя още по-голямата пре*бавка - какви са тия потребители, които купуват от някого дето изобщо не знаят фирма ли е, терорист ли е, лунатик ли е...
 
  • Like
Реакции: ioio
Re: От: Как да успея...?

За сега месечно приходите ми са около 400лв. и продължават да растат, но нямам информация колко ще са ми разходите. Реално съм готов да поемам цялата работа на фирмата, като започнем от счетоводството и т.н. Изключваме този вариант с приятели, роднини, познати, гаджета и т.н. Допитвал съм се чак дори до и "клошаря" - просто няма желаещи и това е...
Много кофти новини тогава имам за теб щом никой не иска. А да караш без 8 месеца си е чисто ходеше по тънък лед. ;)

Мен не ми го ражда мозъка, тъй като бизнеса като цяло е и тим уъркинг. Последния човек, който ми каза, че се занимава с всичко в бизнеса си още не може да намери време да се срещне с нови клиенти. :)
 
От: Как да успея...?

ivok - имам над 100 продажби досега и при нито едната продажба не са ме питали дали издавам касови бонове или защо не съм посочил фирма в сайта ми и т.н. Реално никой не гледа това дали имаш фирма или нямаш, важното е продуктите да са качествени и цените им да са ниски. Но нали трябва да вървим и по пътя на закона, затова след 5-месечният "демо" период реших, че трябва да си намеря фирма, но май ще си остана само с решението.
 
От: Как да успея...?

Откъде да знам, че ти не продаваш това, което и аз продавам, но ти можеш да си позволиш да държиш 20% по-ниски цени от мен, защото аз трябва да плащам всеки месец ДДС?
Ето го типичния глупец, който си мисли, че търговците са му виновни, а не държавата, и някой друг ми бил виновен, че той бил избрал да спонсорира ГЕРБ ( ГРОБ ) с пари от джоба си.
 
От: Как да успея...?

@genesis2202, в момента може би се чувстваш в задънена улица, но не трябва да се отчайваш и отказваш. Трябва да мислиш позитивно и да вярваш, решението ще дойде само. Знам, че звучи налудничаво, но когато много искаш нещо, Вселената ще ти съдейства и решението ще дойде само :) Просто не преставай да преследваш желанията си :)
 
От: Как да успея...?

@Alanfort - спести си епитетите, така само показваш нивото си, а то явно е доста по-ниско от колкото смятах. Нямам отношение към политиката на ГЕРБ - законите са за всички.
@genesis - това, че никой не те е питал, не значи, че не е задължително. Мен никой не ме пита дали искам да карам със 150 км/ч в квартала, но ако го правя си нося последствията. При теб е същото.

P.S. @Alanfort - мерси за червената ряпа, дано ти помогне малко с комплексите :)
 
От: Как да успея...?

rossipel просто четеш мислите ми. По натура съм оптимист човек и винаги виждам най-хубавата страна на живота. Пък този цитат за вселената ми стана като мото, след като изгледах филма "The secret". Искрено се надявам всичко да се оправи и да намеря решение, което ще е добро за всички. Ако не намеря начин за фирма, мога и така да продължавам без фирма, което си е доста рискован ход, но и хостинг фирмата постоянно ми изпраща писма и ме притискат, че се налага да посочвам данните на фирмата в сайта ми.
 
От: Как да успея...?

Откъде да знам, че ти не продаваш това, което и аз продавам, но ти можеш да си позволиш да държиш 20% по-ниски цени от мен, защото аз трябва да плащам всеки месец ДДС?

Ми да...я го натопи бързо! Те повечето проверки така стават... "По сигнал".

"Че си запалим къщата, да изгори на Вуте плевнята"

Иначе моя съвет към автора е - трай си и рискувай. Щом си под 18 нищо няма да ти направят. Като станеш... веднага оправяй документите... после и да те проверяват все тая.
 
От: От: Как да успея...?

@genesis2202, в момента може би се чувстваш в задънена улица, но не трябва да се отчайваш и отказваш. Трябва да мислиш позитивно и да вярваш, решението ще дойде само. Знам, че звучи налудничаво, но когато много искаш нещо, Вселената ще ти съдейства и решението ще дойде само :) Просто не преставай да преследваш желанията си :)

Офтопик:

Говориш като психиатър.

Скоро, ако гугъл продължава ми дига нервите ми прати цена за сеанс на лс!
 
От: Как да успея...?

rombeca - Нищо, че не съм пълнолетен, пак могат да ме бутнат спокойно. Проформите за домейн и хостинг са на името на баща ми, телефонните номера посочени в сайта също. Реално мен няма да ме докоснат, обаче ако се усетят ще хакнат глобите на "шефа"...
 

Горе