Как картинка за $0.05 ми струваше $234.05 в сайт за Stock Images

get_peace

Member
Рейтинг - 100%
1   0   0
Здравейте колеги, искам да ви разкажа една история, която по-скоро може да послужи за поука от колкото някакъв вид оплакване... Споделих я във фейсбук профила си и ме посъветваха да я публикувам и тук :)... ето я:

Как закупих тази картинка за $234.05!
Да – правилно разбрахте... тази картинка ми струваше $234.05 и не допускам грешка в броя на цифрите и във влутния символ!
И не – не съм я закупил от някой музей за модерни изкуства в Париж или Дубай, нито съм участвал на търг за нея с тесен кръг от ексцентрични джентълмени – каймака на хай лайфа.

Вчера, докато си проверявах профилактично акаунта в PayPal, ми направи впечатление, че последната транзакция е от преди няколко часа, на стойност $39, към сайт за stock photos /продажба на картинки/. /До сега достатъчно съм инвестирал в него, за да си позволя и да мунаправя реклама, като го спомена в този пост/. Та въпросната транзакция ми се стори съмнителна, защото в близките дни не бях си използвал пейпала и още повече за покупка на карнтинки.
В следващите няколко секунди през главата ми преминаха неопределен брой мисли и ако бях успял да уловя всичките, вероятно сега можеше да съм следващият Марк Зукербърг и то с успешен опит да изстрелям сателита си в космоса, с който да осигуря достъп до интернет от всички точки на света.

Както и да е... спрях се на 3 варианта...
1. Наистина съм си купил нещо от този сайт за $39
2. Някой друг си е купил нещо от този сайт за $39 от моя профил
3. АЗ СЪМ ЖЕРТВА НА ИЗМАМА

След кратък анализ, ровене в хисторита, няколко телефонни разговора, няколко кичура оскубана коса от и без това липсващата ми такава и 10 изгризани нокти на ръцете ми, успях да сведа 3-те възможнисценария, само до един... а именно... АЗ СЪМ ЖЕРТВА НА ИЗМАМА!

Веднага взех чукчет скрито в шкафа ми, протегнах се през бюрото и счупих стъклото на малка червена кутийка със стъклена вратичка с надпис /Счупи при спешен случай/, от него извадих лист с живото спасяващи емейли като тези на Счетоводителката ми, адвоката ми, FBI, CIA, КЗП, ГДБОП, Бойко Борисов, Динко от Ямбол и към тях прибавих емейла за оплаквания на Paypal и този на въпросния сайт за Stock Photos. За миг си помислих, че едва ли някой щеше да ме вземе на сериозно и да се опита да ми помогне и затова, бях на крачка от товада изтрия другите мейли и да оставя само този на Динко от ямбол, но така и така не губя нищо ако го пратя на всички...

Докато писах оплакването си, реших да направя последна проверка и да видя дали текущата транзакция е единствената към този сайт от моя пейпал акаунт... Копирах името на сайта и го поставих във филтъра за активности. В този миг пред мен се яви листа на прозрението. Това е нещо като дървото на живота, но е само един лист от него и носи само прозрение. Шегувам се... това е листа със всички транзакции към този сайт и хронологията им, която ми помогна да разнищя тази мистерия.

На 02.04.2016г съм си закупил тази картинка на стойност $0.05 от въпросния сайт, като при регистрацията за покупка съм активирал някакъв месечен абонамент за $39 на месец и от този момент, въпросния сайт ме чарджи по $39 всеки месец, като съм пропускал всички предишни транзакции, защото са били из между периодичните транзакции към фейсбук за рекламите ми... и така до вчера, докато забелязах въпросната транзакция... която се яви последната ми вноска от кредита с който си закупих тази картинка на изплащане за 234.05 долара с 5 цента първоначална вноска и 6 вноски по 39 долара!

Ето и картинката:
dreamstime_xl_39315849.jpg
 
Последно редактирано:
От: Как картинка за $0.05 ми струваше $234.05 в сайт за Stock Images

Здравейте колеги, искам да ви разкажа една история, която по скороможеда послужи за поука от клкотонякакъв видоплакване... Споделих я във фейсбук профиласи и ме посъветваха да я публикувам и тук :)... ето я:

Как закупих тази картинка за $234.05!
Да – правилно разбрахте... тази картинка ми струваше $234.05 и не допускам грешка в броя на цифрите и във влутния символ!
И не – не съм я закупил от някой музей за модерни изкуства в Париж или Дубай, нито съм участвал на търг за нея с тесен кръг от ексцентрични джентълмени – каймака на хай лайфа.

Вчера, докато си проверявах профилактично акаунта в PayPal, ми направи впечатление, че последната транзакция е от преди няколко часа, на стойност $39, към сайт за stock photos /продажба на картинки/. /До сега достатъчно съм инвестирал в него, за да си позволя и да мунаправя реклама, като го спомена в този пост/. Та въпросната транзакция ми се стори съмнителна, защото в близките дни не бях си използвал пейпала и още повече за покупка на карнтинки.
В следващите няколко секунди през главата ми преминаха неопределен брой мисли и ако бях успял да уловя всичките, вероятно сега можеше да съм следващият Марк Зукербърг и то с успешен опит да изстрелям сателита си в космоса, с който да осигуря достъп до интернет от всички точки на света.

Както и да е... спрях се на 3 варианта...
1. Наистина съм си купил нещо от този сайт за $39
2. Някой друг си е купил нещо от този сайт за $39 от моя профил
3. АЗ СЪМ ЖЕРТВА НА ИЗМАМА

След кратък анализ, ровене в хисторита, няколко телефонни разговора, няколко кичура оскубана коса от и без това липсващата ми такава и 10 изгризани нокти на ръцете ми, успях да сведа 3-те възможнисценария, само до един... а именно... АЗ СЪМ ЖЕРТВА НА ИЗМАМА!

Веднага взех чукчет скрито в шкафа ми, протегнах се през бюрото и счупих стъклото на малка червена кутийка със стъклена вратичка с надпис /Счупи при спешен случай/, от него извадих лист с живото спасяващи емейли като тези на Счетоводителката ми, адвоката ми, FBI, CIA, КЗП, ГДБОП, Бойко Борисов, Динко от Ямбол и към тях прибавих емейла за оплаквания на Paypal и този на въпросния сайт за Stock Photos. За миг си помислих, че едва ли някой щеше да ме вземе на сериозно и да се опита да ми помогне и затова, бях на крачка от товада изтрия другите мейли и да оставя само този на Динко от ямбол, но така и така не губя нищо ако го пратя на всички...

Докато писах оплакването си, реших да направя последна проверка и да видя дали текущата транзакция е единствената към този сайт от моя пейпал акаунт... Копирах името на сайта и го поставих във филтъра за активности. В този миг пред мен се яви листа на прозрението. Това е нещо като дървото на живота, но е само един лист от него и носи само прозрение. Шегувам се... това е листа със всички транзакции към този сайт и хронологията им, която ми помогна да разнищя тази мистерия.

На 02.04.2016г съм си закупил тази картинка на стойност $0.05 от въпросния сайт, като при регистрацията за покупка съм активирал някакъв месечен абонамент за $39 на месец и от този момент, въпросния сайт ме чарджи по $39 всеки месец, като съм пропускал всички предишни транзакции, защото са били из между периодичните транзакции към фейсбук за рекламите ми... и така до вчера, докато забелязах въпросната транзакция... която се яви последната ми вноска от кредита с който си закупих тази картинка на изплащане за 234.05 долара с 5 цента първоначална вноска и 6 вноски по 39 долара!

Ето и картинката:
Виж файлът 14066

По-добре не го споделяй, че само се излагаш.
Трий всичко което си пускал, че голям резил.
 
От: Как картинка за $0.05 ми струваше $234.05 в сайт за Stock Images

:D :lol: знаем, че се увличаш да пишеш статии ама по едно време се оля. В таз червена кутиика нямаше ли поне едно патронче с евтин алкохол?
 
От: Как картинка за $0.05 ми струваше $234.05 в сайт за Stock Images

За хора , които плащат в интернет интересно как се абонираш за месечна услуга и разбираш 6 месеца по късно , че си те точат без да ползваш услуга.
Все пак сумата не е отвратително голяма , предполагам може да се приеме като необходим опит. Вече при пазаруване ще внимаваш :)
Иначе текста е поднесен много хумуристично и ми беше забавно да го прочета въпреки големината .
 
От: Как картинка за $0.05 ми струваше $234.05 в сайт за Stock Images

Колега, с този сценарии може и филм даже да направиш, много си словоохотлив :D
Иначе случката е доста неприятна, но аз друго нещо се замислих - щом не си ги усетил даже тези 230$ че са ти в минус от сметката, значи цифрата ти в акаунта е прекалено голяма, за да си избелваш косата още на младини. :beer:
 
От: Как картинка за $0.05 ми струваше $234.05 в сайт за Stock Images

От мен също дръпна абонамент. След 2 бързи мейла ми върнаха парите и се извиниха. Какви глупости дрънкаш? Динко, Минко и баба му розовата пантера от долни богров.... Малко се оля ( извинявай, не съм хейтърка ама.. ).

Хареса ми как смести 4 думи в 2 "клкотонякакъв видоплакване" :) Имаш чувство за пестеливост :D :D :D

Като цяло темата ти не е на правилното място, приказката ти няма ама нищо общо със Скриптове-Дизайни, нито пък с уебмастърския пазар :D

ПС: Пусни си обява че предлагаш копирайтърски услуги, отдава ти се да пишеш фантасмагории :D
 
От: Как картинка за $0.05 ми струваше $234.05 в сайт за Stock Images

Мисля, че НЕ си прав! Подценяваш стоката която си закупил - както е ясно на всички - в тази "картинка" (както я наричаш) има десетки други. Т.е. ако разделим парите на броя картинки в картината ще се окаже, че си направил много добра сделка!
Няма как да купиш такова ценно нещо за 5 цента. Това е трябвало да ти бъде ясно.
:lol:
п.п. Ако трябва да бъда по-точен, задължително се споменава за потенциала който има тази "картинка". Благодарение на нея може да изкараш МИЛИОНИ! Така че тези 240 долара ще ти се видят пари за семки :beer:
 
От: Как картинка за $0.05 ми струваше $234.05 в сайт за Stock Images

Е нямам милиони... въпроса е че в пейпала постоянно имам някакви транзакции и фейсбук по няколко пъти на месец ме чалджат за рекламите е тизи от този сайт са някъде сред тях и катоне съм очаквал такова нещо не съм ги и следял до толкова... особено летните месеци сега почти не съм си влизал и в пейпала... само като очаквам превод влизам да проверя. Вера съвсем сучайно го засякох, защото въпросната транзакция еше последна в списъка :)
 
От: Как картинка за $0.05 ми струваше $234.05 в сайт за Stock Images

Мейли нямаш ли? Иначе написаното не ми хареса, дори бих го сложил в графа fail
 
От: Как картинка за $0.05 ми струваше $234.05 в сайт за Stock Images

Сега можеш да пуснеш картинката на търг с начална цена 0.05$ и стъпка 39$ :lol:
 
От: Как картинка за $0.05 ми струваше $234.05 в сайт за Stock Images

Тази тема е предназначена за идиотите, които се регват наляво надясно по разни фри траяли, без да четат условията:)
 
От: Как картинка за $0.05 ми струваше $234.05 в сайт за Stock Images

Всичко е ок според мен. Проблема е при теб, не си чел достатъчно или не си знаел точно къде се намираш.
Има редица такива сайтове, където ако плащаш абонамент, можеш да ползваш доста на брой картинки на изключително ниска цена. Нещо като алтернатива на сайтовете, където пък си ги купуваш на доста по-висока цена "поединично". Това е изгодно за тези, които ползват по много картинки, за тях 39$ на месец излиза изгодно, вместо да ползват една за по 10$ и доста нагоре $.
 
От: Как картинка за $0.05 ми струваше $234.05 в сайт за Stock Images

Грешка е , че не си прочел условията. Освен това в paypal има раздел абонаменти и от там можеш да прекратиш абонамента по всяко време.
 
От: Как картинка за $0.05 ми струваше $234.05 в сайт за Stock Images

Тъпите американци много си падат по абонаментите. Може в началото да е евтино, но това е 100% признак че върви с абонамент.
Когато пазарувате от американци, трябва да знаете, че ще си платите всичко на нормална цена - ако не сега, то след време.
 
От: Как картинка за $0.05 ми струваше $234.05 в сайт за Stock Images

Тъпите американци много си падат по абонаментите. Може в началото да е евтино, но това е 100% признак че върви с абонамент.
Когато пазарувате от американци, трябва да знаете, че ще си платите всичко на нормална цена - ако не сега, то след време.

Защо да са тъпи? Това си е доказан модел, който работи
 
От: Как картинка за $0.05 ми струваше $234.05 в сайт за Stock Images

Обикновено сайтовете за Stock Photos са с абонаменти, а и не само те, както подсеща ReminD (доказан бизнес-модел от хамериканци). https://www.bigstockphoto.com/subscribe/ & http://depositphotos.com/subscribe.html . Къде избожда очите, къде не, е друг въпрос. Щом не е изболо очите, значи навярно е било забутано нейде някъде си. Но всеки случай при самият абонамент пренасочва към PP стр., където ако е бил направен гафът да се абонира човек без да знае това, то на ВТОРО МЯСТО съвсем ясно му пише на EN, че „Вие се абонирате и давате permission на X сайт да има достъп до Вашият PP Balance, теглийки от него“. Т.е. втори признак за „аз съм шаран“.

Ако и това не стига, то е добре тогава да се bookmark-нат следните страници и да се проверяват регулярно:

organic_right_arrow_e0.gif
paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_manage-paylist (Merchant, Description, Start, Expires, Last billed amount, Status, Details);
organic_right_arrow_e0.gif
paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_ap-manage-preapprovals (My Preapproved Payments).​

OP-ска грешка в сл., напълно оторизиран абонамент, без хакване/измама, съгласяване с (непрочетен, както винаги) ToS/UA/EULA/Privacy. Нормално.


След като сме на ниво „абонаменти“, може да се упомене, че и банките през е-банкиранията също предлагат такова – директно дебитиране (къде и кои charge-ват такса за това, кои не, е друг въпрос) се нарича, където ежемесечно на опр. число сe „чори“ от сметката сумата за покриване на опр. задължение (bill) към предварително АБОНИРАНА и ОТОРИЗИРАНА услуга от страна на ползвателя. Direct Debit/Lastschrift – a payment system whereby creditors are authorized to debit a customer's bank account directly at regular intervals.

еPay също предоставят подобна опция (ePay.bg/pay/bills), но разликата е, че не вземат авт., а се появява известие на е-поща за логване и плащане в профилът ръчно всеки месец, което е удобно принципно.
 
От: Как картинка за $0.05 ми струваше $234.05 в сайт за Stock Images

Защо да са тъпи? Това си е доказан модел, който работи

Не казвам, че не работи. Според мен този модел се издържа на именно такъв принцип за какъвто е отворена тази тема. Ако не се събират толкова агресивно пари, няма да могат да съберат и половината (т.е. доброволно и напълно осъзнато плащане от страна на потребителя).
 
От: Как картинка за $0.05 ми струваше $234.05 в сайт за Stock Images

@nortrant, аз пък не мисля така, според мен такива като автора на темата са много малко.
 
От: Как картинка за $0.05 ми струваше $234.05 в сайт за Stock Images

В интеес на истината съм сигурен, че наистина това е рядък случай... просто в момента когато я купувах, бързах... очевидно не съм гледал какво кликам, което си е моя грешка. Реално аз ако не бързах, можех и да си направя сам дизайна, от който имах нужда :) Въпроса е, че едва ли съм единствения случай, тъй като този вид абонамент им е по подразбиране в сайта... и то вероятно не случайно.
Това е и имейла който ми върнаха, който ми дава надежда, че може и да ми върнат парите :D

Hello Stanimir,

Thank you for contacting Dreamstime.

I have forwarded a refund request to the accounting department and will confirm once this has been processed.
In order to ensure our clients enjoy our services and downloads without interruption, the automatic charge is usually defaulted as ON. This is mentioned after each purchase you make and you can change this setting at any time from your Account/payment profile:
http://www.dreamstime.com/card_management.php
If you do not want the plan to renew or you do not need images on a regular basis, please ensure you turn this off after each transaction, credits or subscriptions.

Let me know if you have other questions or require further assistance.
 

Горе