Как мога да проверя дали едно лого е уникално?

От: Как мога да проверя дали едно лого е уникално?

Потърси в гугъл изображения, опцията за търсене на снимки.
 
Виж какво наподобява и всичко, което може да извлечеш от него като тестови послания. Ако на мен ми се случи да проверя, че видя какво представлява, както и областта, в което съм, защото дизайнера, ако ще е крал и леко преправял, то той ще е гледал да е нещо от моята област или приходяща на нея. Факт. Ако не стане така, може да се провери, като се напише нещо, което е доста креативно от самото лого и не било възможно да е плод на въображението на човека, които го е предоставил + logo. И винаги се използва, или почти винаги logo. За по точни резултати. Ако не се дават, минавате без и така, защото може да в взаимствано и от някой лейаут или хедър, или друг графичен елемент, който да не е лого. Какво точно те интересува? По-конкретно?
 
От: Как мога да проверя дали едно лого е уникално?

Аз да поясня какво Странникът имаше предвид, понеже аз това го открих наскоро, а доста хора не го знаят. Отиди на гугъл имидж сърч и провлачи някоя снимка от компютъра си в полето за търсене. Така Гугъл започва да търси сходни изображения и ти дава всичко, което се доближава до оригинала.
 
От: Как мога да проверя дали едно лого е уникално?

Има опция и чрез Патентното ведомство, но ще ти отнеме години и доста пари. ;)

Не е ли малко крайно решението ... Както казаха по-горе колегите гогъл имидж сърч и става за секунди !
 

Горе