Как оценявате стойността на вашия онлайн бизнес?

bentos

Active Member
Гледах на разни места когато продаваш пресмятат 2 -5 години оборота - печалбата и аз не знам, но мисълта ми е че е много странно примерно недвижим имот който изкарва 500 лв на месец да се продава за 100к а онлайн бизнес който изкарва пак 500 лв да се продава за 15-25к. какво мислите защо е толкова странно?
 
Различен тип бизнеси са, все едно да сравняваш акциите на Кока Кола с биткойнт. Да и от двете може да направиш пари, но едните са идея по-сигурни. Няма как да сравним недвижимо имущество с бизнес.
Дали можем да разгадаем формулата на Кока-Кола? Доколкото знам Оригиналната рецепта е била променена преди години заради... политкоректност. Но и да я разгадаем какво ще правим с нея?
 
Дали можем да разгадаем формулата на Кока-Кола? Доколкото знам Оригиналната рецепта е била променена преди години заради... политкоректност. Но и да я разгадаем какво ще правим с нея?
пица
 
Защото имота си е имот, а онлайн бизнеса утре може да го няма. Това е елементарно расъждение.
не говорим за имот като място за живеене единствен дом, а като инвестиция която за 100к да прави възвръщаемост 500 лв на месец, като е много вероятно от време на време да няма наематели и от време на време да се прави ремонт. А сайта как да го няма, някой да дойде да затрие сайта ли? по интересното е тези които се съгласяват да продават сайта си на тази цена не го ли оценяват като имот който струва 100к след като носи 500 лв.
 
Не, много ясно че не го оценяват като апартамент.

Продаваш сайта на мен. Аз не разбирам нищо, прецаквам рекламите, прецаквам ценообразуването, прецаквам си склада и от 500 на другия месец изкарвам 5лв. Набивам пари да го вдигна на крака, писва ми и накрая го продавам. Но няма да го продам за 100к (колкото съм го взел) със сигурност.

От недвижимо имущество не разбирам, но ако купя апартамент за 100к които прави по 500лв на месец не виждам как ще объркам нещата. Колкото и да не го ремонтирам и да се не грижа за него, 99.9% ще му взема парите които съм дал първоначално
 
Не, много ясно че не го оценяват като апартамент.

Продаваш сайта на мен. Аз не разбирам нищо, прецаквам рекламите, прецаквам ценообразуването, прецаквам си склада и от 500 на другия месец изкарвам 5лв. Набивам пари да го вдигна на крака, писва ми и накрая го продавам. Но няма да го продам за 100к (колкото съм го взел) със сигурност.

От недвижимо имущество не разбирам, но ако купя апартамент за 100к които прави по 500лв на месец не виждам как ще объркам нещата. Колкото и да не го ремонтирам и да се не грижа за него, 99.9% ще му взема парите които съм дал първоначално
има някаква логика да.
 

Горе