Как процедирате след направените счетоводни промени в Ъпуорк?

yachtingbg

New Member
Здравейте,

От доста време наемам фрийлансери от сайта Ъпуорк. До сега те издаваха фактури от тяхно име. Проблеми немаше.

Да, но от скоро започнаха да пишат имената на фрийлансерите. Според счетоводителя ми това е договор с физически лица директно. Доста неприятно ....

Едно че се плаща данък 10/100, но и това не е всичко. Трябва да се изискат и лично данни на лицата, да се вефирицират, и дори и осугуровки да се плащат.

Сигурен съм че има доста хора тук, които ползват този сайт. Сега кво правим?
 
От: Как процедирате след направените счетоводни промени в Ъпуорк?

Upwork е най-нелепата фрийланс палтформа.
Защо не ползваш Fiverr?
 
От: Как процедирате след направените счетоводни промени в Ъпуорк?

А някой случайно да знае за фрийлансер сайт, който да има представителство в бг? Имам впредвид по-голям сайт. Едва ли, но все пак да попитам ...

Просто предпочитам да ме фактурират от бг фирми.
 
От: Как процедирате след направените счетоводни промени в Ъпуорк?

Алтернативата на fiverr e http://seoclerk.com.
Има гигове за по 1$ и са почти всъщите , който предлагат за 5$ във Fiverr..даже някой копират гиговете от seoclerk за 1$ и си постват гиг във файвър за 5$... така излизат на печалба над 300% и нищо не правят.
 
Пичове,

търся алтернатива на upwork с time tracker и разбира се най - ниски такси, по възможност да предлагат различни методи на плащане освен paypal?

Благодаря.
 
Здравей
Аз освен в upwork имам профил и в freelancer,com
Доста повечко азиатци има като конкуренция, но пък таксата си стой на 10% от време оно,
Имат и time tracker, както и различни методи на плащане - Paypal, Skrill, Freelancer Debit Card и банков превод (прави се задължителна верификация преди първи превод). Първите три са бе такса за теглене, за банков превод има някакви,но не съм ползвал до сега, До преди няколко месеца банков превод беше възможен само до американска сметка и за това,
Аз ползвам Paypal или Skrill. Тегленията се потвърждават 2 пъти седмично, не е както в upwork- тегленето да се осъществи почти веднага,
 
Като си намерите читав фрийленсър - минете на директно договаряне и се разплащайте както ви е удобно. Аз лично имам 2 акаунта там - фрийленсърски и клиентски. Като фрийленсър работя с американци, но вече с 2-ма клиента минахме на директно разплашане. Издадена "фактура" от пейпал като физическо лице им върши работа.
 

Горе