Как работи АДВЕГО и до колко е надежден?

eINFO.BG

Active Member
Някой може ли да каже как работи АДВЕГО и до колко е надежден?
Един и същи текст първата проверка я дава под 90 %, втората я дава над 90 %, третата проверка пак под 90 %
Какво значат синият и жълтият цвят? Кое се гледа? Слова или фрази? Ако словата са ми над 90, а фразите под 80, статията уникална ли е?
В друг сайт за проверка на текст ми дава, че няма съвпадения, само с АДВЕГО стават тези бъзици.
Този сайт https://webavtor.com/unique/ винаги е показвал, когато има съвпадение с други сайтове.
използвам по старата версия на АДВЕГО, защото ме увериха, че по новата дава бъгове.
 
Няма ли по як тул? Имаше едно копискейп май. Не се сещам. Беше добро, скоро не съм ползвал такива тулове, направо пускам в търсачката фразата.
Адвего от тук го научих, а другият сайт случайно го намерих и ми се струва, че е много по достоверен. Адвего всяка проверка дава различно, а с другия сайт директно показва и статията в, която има съвпадения и показва колко процента са.
 
Адвего от тук го научих, а другият сайт случайно го намерих и ми се струва, че е много по достоверен. Адвего всяка проверка дава различно, а с другия сайт директно показва и статията в, която има съвпадения и показва колко процента са.
Да. Добър е. Много ми харесва и на мен, направо ти изсипва всички красавци. ;)
 
И кои търсачки трябва да отмента в опциите на АДВЕГО за търсене? Само яхо,гугъл и бинг или и някоя от другите търсачки в опциите?
 
Адвего търси в индекса на търсачките и сравнява, а ти можеш да избереш кои търсачки те интересуват. Можеш да избереш само гугъл, а можеш и bing, duckduckgo например. Доста години съм се занимавал със статии и до сега по-добро от адвегото не съм видял, макар че е много бъгаво и понякога вади различни резултати. Става въпрос за български език, за английски не знам - там може да има и по-добър инструмент. Има също един руски сайт за онлайн проверка: https://text.ru - също работи горе-долу добре, но съм имал много случаи адвегото да "хване" даден сайт, че не е уникален, а в същото време text.ru да го изкара със 100% уникалност.
 
Адвего търси в индекса на търсачките и сравнява, а ти можеш да избереш кои търсачки те интересуват. Можеш да избереш само гугъл, а можеш и bing, duckduckgo например. Доста години съм се занимавал със статии и до сега по-добро от адвегото не съм видял, макар че е много бъгаво и понякога вади различни резултати. Става въпрос за български език, за английски не знам - там може да има и по-добър инструмент. Има също един руски сайт за онлайн проверка: https://text.ru - също работи горе-долу добре, но съм имал много случаи адвегото да "хване" даден сайт, че не е уникален, а в същото време text.ru да го изкара със 100% уникалност.
Но за български сайт на български език , кои търсачки трябва да отметна. С яндекса дава нон-стоп въвеждане на кодове, говоря за по старата версия 3,1
 
Истината е, както винаги при разминаването е, че е нужно да се използва повече от един тул за уникалност. Което е и не лоша практика, ако наистина търсиш истината до край. Преди време го правих както с copyscape.com, така и сърч по фрази. Което горе долу ми даваше идея за общата картинка.
 

Горе