Как работи Пропагандата, при нас!

blackout8

Well-Known Member
Реших да направя тема от поста на Владко, защото е просто показно:
Нещо интересно:
Руските спец части, които от 1 седмица са в Сирия се справиха с лекота с една от задачите поставени им от президента Владимир Путин.
Те само за 6 минути успяха да изпепелят три блока в покрайнините на столицата Дамаск, пълни с ислямисти, съобщиха от сайта asialive.info.
Системата за изхвърляне на втечнен триплазмен огън бе предшестван от силен обстрел с тресиращи снаряди на артилерията по позициите на ИД. Нито един от джихадистите не е успял да се спаси, преброихме 64 трупа, 29 от тях овъглени.
Целта на Башар Асад е да сложи край на бойните действия от страна на черните знамена, допълват от медията. / 7plus7.net/

[video=youtube;LQOd6J4tB28]https://www.youtube.com/watch?v=LQOd6J4tB28[/video]


Не казвам, че Владко е пропангатор на руското величие и мощ, но казвам, че пейства съдържание, което е чиста пропаганда.

Защо го я писах темата ли щото от няколко места познати споделят - за новото оръжие а у, дори и във фейса го мернах.

Та виждаме от някакви Мики Маус сайтчета, какъв хайпс става - втечнен триплазмен огрън, изпепелини трупове, спец части, а у и отдолу видео с линк към новото руското оръжие - с една дума целят всички русофили да се изхвърлят от кеф колко са напред и велики руснаците!

Сантираният минимум на съмнение на всеки трезво мислещ човек трябва да вдени - че това са прости трасиращи патрони от различни модифицирани оръжия стъпващи на Gatling - в случаят Mini Gun. Аз не видях блокове, нито какво и да е урбанистично - отново трябва се включи съмнението. След това при справка излиза това.

Че това е просто мега яко стрелбище в Щатите и пичовете си ползват каквото искат.

Ето го оригинала на новото Руско Мощно Оръжие:

[video=youtube;tOgk1zHVpuo]https://www.youtube.com/watch?v=tOgk1zHVpuo[/video]


Ето го и само стрелбище:

https://www.youtube.com/watch?v=DZH_9mhLAZ0


 
От: Как работи Пропагандата, при нас!

Това не е пропаганда, а просто някой си е направил майтап.
 
От: Как работи Пропагандата, при нас!

Това не е пропаганда, а просто някой си е направил майтап.

Не съм убеден дават го като референция към съдържанието - поне мернах няколко постава във фейса така структурирани. Затова реших да напиша темата!
 
От: От: Как работи Пропагандата, при нас!

Приятелю, ти от марс ли падаш!? Това е типичен пример за жалък опит за привличане на евтин фейсбук трафик. То по тоя начин всеки ден се вадят какви ли не сензации и скандали.

Примерно: Извънземни ли са руснаците??? Вижте какво представлява един руски снайперист!




Не съм убеден дават го като референция към съдържанието - поне мернах няколко постава във фейса така структурирани. Затова реших да напиша темата!
 
От: Как работи Пропагандата, при нас!

Не нападам, просто същият канал и начин се ползва, за други цели. Просто пуснах темата.
Иначе да сензацията винаги прави $$$ от трафики във фейса!
 
От: Как работи Пропагандата, при нас!

Това, че някой сътворява вайръл простотии, не значи че подобен тип видеа трябва да се приемат насериозно. Може да го е направил всеки с цел печелене на трафик. Това, че някои хора обичащи Русия до плашещи нива, намират нещо в нета и му вярват не е кой знае каква новина. По-лошо е когато пропагандата е на държавно ниво и в сериозни медии, като нашата Дневник например ;) За тамошната пропаганда какво ще кажеш, добре ли работи?
 
От: Как работи Пропагандата, при нас!

Това, че някой сътворява вайръл простотии, не значи че подобен тип видеа трябва да се приемат насериозно. Може да го е направил всеки с цел печелене на трафик. Това, че някои хора обичащи Русия до плашещи нива, намират нещо в нета и му вярват не е кой знае каква новина. По-лошо е когато пропагандата е на държавно ниво и в сериозни медии, като нашата Дневник например ;) За тамошната пропаганда какво ще кажеш, добре ли работи?

Какво визираш за дневник? Днес не съм чел нищо от там.

Пак казвам провокиран от поста на Владко и фейса ми го написах - кой каква цел имал, просто изпозлват вайръл похватите към маргинализираните слоеве русофили.
 
От: Как работи Пропагандата, при нас!

Нещо конкретно от Дневник ли искаш? Не са едно или две неща.
 
От: Как работи Пропагандата, при нас!

Нещо конкретно от Дневник ли искаш? Не са едно или две неща.

Дай нещо, което лесно може го оборим - последно, четох неща от архивите, но не беше потвърдено от другата страна и беше повече спекулация на автора с архиви от колкото пропаганда. Признавам си не го чета много дневник-а!

Ако може нещо толкова очевадно като темата - вадиш стрелба от полигон, като кървава баня на джихадисти или мини гън като плазмено оръжие - некви чудовищни контрасти, където си казваш wtf кой балък ще се върже или ще го сподели ...
 
От: Как работи Пропагандата, при нас!

Някой намерил подходящ клип, отрязал находчиво скрапа и оставил примамливата към днешния ден част, написал привличащ текст - не виждам никаква пропаганда.
По тая логика, 60 % от сайтовете са пропагандатори на какво ли не. А всъщност бичат на гатера глупости за тълпата.
 
От: Как работи Пропагандата, при нас!

Всичко е пропаганда,,, само язе си исказвам мнението за без пари
 
От: Как работи Пропагандата, при нас!

Помолих администрацията да изтрие засягащите ме постове, но явно са преценили, че не трябва да се трият. По темата: Клипа го взех от руски, сайт, имаше цитати като източници от няколко други сайта пак с този клип, както и да е. Явно, че е менте, но истинското събитие съвпадна с излизането на клипа. В деня в който постнах клипа, излизе потвърдена информация, за над 300 убити аллах-акбаровци, при опит да спасят няколкостотин обсадени свои приятелчета в покрайнините на Дамаск, около които обръча с всеки ден се затяга и всеки ден сирийската армия думка по няколко десетки. Та въпросната вечер 300 Идиловци тръгнали да пробиват обръча, за да измъкнат аверчетата си, посред нощ разбира се, но... попаднали в минно поле и половината останали в него, а другите се разбягали и били застигнати и разстреляни 1 по 1 от сирийската армия. Та това е новината, а клипа е за та6ак, то е ясно. Дали е Гатлинг или ГШ, все тая. Дали ще изстреля 1500 или 1800 куршума в минута, пак е все тая, и едните и другите имат такива оръжия. :)
По повод пропагандата. Темата е отворена от човек, който от бг интернет пространството се позовава на "достоверни" и "обективни" медии като Капитал, Дневник и тем подобни, никога не е казал лоша дума за Прокопи и гротескна мрежа и определено разбира от пропаганда.
Аз пък ще цитирам медията на омразния Шишко- ДП, защото новините му се едни от най-обективните в момента в БГ. (Смятай щом неговата медия е критерий за обективност, къде са другите). Та каквито и да са драскачи, пиараджии и пропагандатори, явно не се оливат като другите уж по-големи и национални.
Ето цитат от тяхна статия излязла току що"
"Тактиката на „добрите медийни бухалки“

Тактиката на „добрите медийни бухалки“ е да се препечатват един друг, но преди това да препират източниците си. За целта говорителите им - като политолозите Даниел Смилов и Огнян Минчев, юридическият съветник на президента Кристиан Таков, приближената на президента Мария Стоянова от СЕМ, или прехранващите се като писачи на статуси активисти от "Протестна мрежа", се изповядват първо като активни граждани във Facebook. От там постовете им мигновено получават публичност и се завъртат без редакция и с почти идентични заглавия в „Капитал“, „Дневник“, „Медиапул“ и „Club Z“.

Според хора от редакциите – отговорните редактори имат общ чат в мрежата, където се разменят опорните точки. Бухалките са си свършили работата особено добре, ако успеят да пласират говорителите си в сутрeшните блокове на телевизиите, където вече тезите им няма да бъдат прочетени от шепа хора, а ще влязат в домовете на хиляди. На линия за подобни инициативи винаги са сутрешните блокове на БТВ и Нова, където сайтовете се четат заедно с прегледа на вестниците, нищо че повечето от тях са с бутиков тираж или посещения."

Ето я и цялата статия.

Та човек, цитиращ и не казал нищо лошо за хората от статията за 2 и нещо години откакто съм във форума аз, едва ли е има най-малко моралното право да отваря тема за пропагандата и то, цитирайки и анализирайки мен като еди какъв си!
 
От: Как работи Пропагандата, при нас!

blackout8, бегай с Боко да сваляте руски самолети
Това русофобията у БГ е сериозна диагноза
Дори Боко не вярвам да е русофоб, той просто изпълнява нарежданията от САЩ за да не му бутнат набързо столчето
 
От: Как работи Пропагандата, при нас!

Някой намерил подходящ клип, отрязал находчиво скрапа и оставил примамливата към днешния ден част, написал привличащ текст - не виждам никаква пропаганда.
По тая логика, 60 % от сайтовете са пропагандатори на какво ли не. А всъщност бичат на гатера глупости за тълпата.

Принципно си прав - само където когато говорим за политика, леко се променят нещата - едно е вестник ШОК или простотиите във феса - друго е да пишеш колко големи са руснаците - спецназ, джихадисти под ножа, джедайски оръжия а у. Не казвам нищо към Владко, говоря към съдържанието - а то си е чиста пропаганда.

За теб какво е пропагандата - за мен това е послание, което иска да повлияе на определени групи винаги се цели емоцията, а в други случаи се спестява истината или силно се изопачава за целите на посланието. Първо източник е към воените по линия морал, след това почва гаврата с истината по линия на политика!

Всичко, което го виждаш в тази тема е такова! Дали 1 ще се вържи или 10000001 няма разлика - едно е базик между авери, друго е да четеш в инфо сайтовете!
 
Последно редактирано:
От: От: Как работи Пропагандата, при нас!

Помолих администрацията да изтрие засягащите ме постове, но явно са преценили, че не трябва да се трият. По темата: Клипа го взех от руски, сайт, имаше цитати като източници от няколко други сайта пак с този клип, както и да е. Явно, че е менте, но истинското събитие съвпадна с излизането на клипа. В деня в който постнах клипа, излизе потвърдена информация, за над 300 убити аллах-акбаровци, при опит да спасят няколкостотин обсадени свои приятелчета в покрайнините на Дамаск, около които обръча с всеки ден се затяга и всеки ден сирийската армия думка по няколко десетки. Та въпросната вечер 300 Идиловци тръгнали да пробиват обръча, за да измъкнат аверчетата си, посред нощ разбира се, но... попаднали в минно поле и половината останали в него, а другите се разбягали и били застигнати и разстреляни 1 по 1 от сирийската армия. Та това е новината, а клипа е за та6ак, то е ясно. Дали е Гатлинг или ГШ, все тая. Дали ще изстреля 1500 или 1800 куршума в минута, пак е все тая, и едните и другите имат такива оръжия. :)
По повод пропагандата. Темата е отворена от човек, който от бг интернет пространството се позовава на "достоверни" и "обективни" медии като Капитал, Дневник и тем подобни, никога не е казал лоша дума за Прокопи и гротескна мрежа и определено разбира от пропаганда.
Аз пък ще цитирам медията на омразния Шишко- ДП, защото новините му се едни от най-обективните в момента в БГ. (Смятай щом неговата медия е критерий за обективност, къде са другите). Та каквито и да са драскачи, пиараджии и пропагандатори, явно не се оливат като другите уж по-големи и национални.
Та човек, цитиращ и не казал нищо лошо за хората от статията за 2 и нещо години откакто съм във форума аз, едва ли е има най-малко моралното право да отваря тема за пропагандата и то, цитирайки и анализирайки мен като еди какъв си!

Харесваш ми казваш сам, че е менте - но все още не си махнал линковете и съдържанието към видеото?
Значи сам си признаваш за липсата на обективност и правиш индукция към мен след като съм чел само капитал? Така или не разбра, че се занимавам с финанси и инвестиции и освен капитал, чета и инвестор.бг както и инфосток и още няколко, ако искам се сдобия с инфо по линия БГ - а за геополотически план и в голямата си част са алтернативни медии - но както виждаме, ти само от некви измислени руски сайтчете трупаш материал. Не знам какво общо има финансовите неща, които ги чета с константото ти влечение към политиката на Путин.

Аз директно ти показвам, че пускаш отрковенна пропаганда, сам казваш, че е така и за капак ме обвиняваш щом не съм критикувал Капитал и сега ново 20 Протестна мрежа.
Дай ми пример където съм защитавал нещо.

А иначе точно от капитал съм имал негативити и то доста сериозно по линия на компаниите от БФБ, които съм купувал - имаше жестока атаката по линия групата в която инвестирах, така че хайде не ми говори врели не кипери, какво съм защитавал или не. Ако нямаш точни примери с мои цитати по дадени въпроси в моя защита или каквото и да е искам да се извиниш и да спреш да правиш индукции - това, че ти имаш такъв подход с нулев санитарен стандарт за съмнение, не значи че аз съм такъв. В тази тема сам си го призна и в добавка мажеш. Много ми харесва пълното ти двуличие хванат в крачка, вместо да се извини мажеш и за капак спекулираш по-линия другият човек без да имаш на какво да стъпиш!

А и не знам какво са ти виновни админите на онзи пост го селектираш целият и слагаш ------------------
 
Последно редактирано:
От: Как работи Пропагандата, при нас!

blackout8, бегай с Боко да сваляте руски самолети
Това русофобията у БГ е сериозна диагноза
Дори Боко не вярвам да е русофоб, той просто изпълнява нарежданията от САЩ за да не му бутнат набързо столчето

И що трябва да ги свалям? Какво са ми направили и от къде имам такава власт?
 
От: Как работи Пропагандата, при нас!

Поредната измислена тема от тоя смешник

Нали съм ти казвал мисленето не ти се одава праскай си там шаблоните по блекхата - а колко е измислена, ами самият Владко си призна, че чете "менте" инфо канали!
 

Горе