Как работи scam-ът с чуждестранните купувачи?

Victor R

Well-Known Member
Услуги мога да продавам, но с физически продукти почти нямам опит.
Дойдоха ми вчера от Китай Хелиум хотспот майнърите и единия го оставям за продажба. В момента, в който го пуснах в маркетплейса на Фейсбук почнаха да ми се включват всякакви чужденци, които не се интересуват от цени на доставки, цена на продукта и тн, а искат да им го пращам едва ли не вчера. Много бързат. Някой наясно ли е къде точно е момента в който изгарям с парите си и със стоката?

ПП, тая стока минава митница задължително, та там го виждам да е първия момент в който купувача казва, че не му е доставено, взима си парите и после отива да си освобождава пратката. Ама така ли е или е нещо друго?
 
Последно редактирано:
Отваряш explorer.helium.com и виждаш в твоя район как се представя стоката последните 30 дни. Аз мойта тепърва ше я монтирам следващата седмица.

@ReminD нещо за скамът ли знаеш, или профилактично ме хейтна, защото е свързано с крипто? :D
 
Това не беше ли актуална тема преди няколко дни тук. За хотспотите? :)
Да, ама аз се интересувам от потенциалния скам от страна на чуждестранни купувачи. Съвсем сериозно питам дали някой има опит/се е опарил, понеже не искам да горя с джаджи и парите за тях. Схемата най-вероятно е еднаква за всякакви джаджи, а и всички потенциални купувачи, които ми шишат от чужбина са от УK. След тоя брекзит съвсем не съм наясно кое как става ако пращаш нещо до там.
 
Да, ама аз се интересувам от потенциалния скам от страна на чуждестранни купувачи. Съвсем сериозно питам дали някой има опит/се е опарил, понеже не искам да горя с джаджи и парите за тях. Схемата най-вероятно е еднаква за всякакви джаджи, а и всички потенциални купувачи, които ми шишат от чужбина са от УK. След тоя брекзит съвсем не съм наясно кое как става ако пращаш нещо до там.
Аз тогава се интересувах дали мога да дам фри нет да една доста девствена зона. Лично аз не съм имал допир, особено след прочетеното от теб в тази тема.
 
Аз тогава се интересувах дали мога да дам фри нет да една доста девствена зона. Лично аз не съм имал допир, особено след прочетеното от теб в тази тема.
Дам, хубаво е да не се рискува там, че самата схема с целия тоя Хилиум на мен не ми вдъхва никакво доверие и не виждам признаци на промяна, нито виждам някой да ме е оборил. Ако имаш хубава локация и си склонен на риск могат да се направят прилични пари, но на това не може да се гледа като никаква сигурна "инвестиция". Аз все пак от чисто любопитство взех няколко хотспота, и едно от устройствата нямам къде да го сложа. И го пуснах за продажба, дойдоха палавите англичани, а с тях идва и тая тема-въпрос.
 
Ако имаш хубава локация и си склонен на риск могат да се направят прилични пари, но на това не може да се гледа като никаква сигурна "инвестиция". Аз все пак от чисто любопитство взех няколко хотспота, и едно от устройствата нямам къде да го сложа. И го пуснах за продажба, дойдоха палавите англичани, а с тях идва и тая тема-въпрос.
Имам хубава локация, но на далечни точки от други, и инвестицията ми бе единствено като идея да успея да снабдя района с интернет, който да обхваща голяма зона. Дори не съм и мислил за някаква възвръщаемост. Но ако има, ще е супер. Отказах се де.
 
Имам хубава локация, но на далечни точки от други, и инвестицията ми бе единствено като идея да успея да снабдя района с интернет, който да обхваща голяма зона. Дори не съм и мислил за някаква възвръщаемост. Но ако има, ще е супер. Отказах се де.
С тези джаджи няма да пуснеш нет на никого. Lorawan, което е тяхната мрежа, изобщо няма капацитета да прави това. Но можеш да вържеш 1000 тротиентки, които да си комуникират локацията, заряда на батерията, евентуално да минават и транзакции от някой ПОС. Съответно идеята е да се даде достъп до интернет на IOT устройства, които имат нужда да комуникират много малко информация и може да се намират навсякъде. Абе както и да е, след като целта ти не е да рискуваш с изкопаването на HNT, правилно си се отказал.
 
Направи ревю как бачка новата стока :)
Така. Дотук гредата е сериозна. Джаджата е зад двоен стъклопакет с UV защита и макар, че ми беше ясно, че това ще повлиае, не очаквах чак такава щета. Да кажем, че джаджата носи по 2 бири на ден (ама от магазина :х ). Поразрових се и се оказа, че е съвсем нормално при тези условия да е толкова зле. Поръчал съм хубава антена, хубави кабели, ще я изкарваме навън като му мине карантината на собственика на имота. Не знам дали да правя отделна тема, май няма нужда, де да знам. Ще ъпдейтна пак след известно време, че не ми се ходи на корона гости.
ПП. Инвестиция дотук: 1189лв без новата антена и кабелите. ROI към тоя момент: ∞
 
явно трябва да е навън. Тя ще дойде много слаба. Ако продължава с това КПД... поне си осигурил бирата за 15-20 год напред докато се избие :p
 

Горе