Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

purpleseo

New Member
Разполагам със страница с 3м фена и имам нужда от съвети как да я монетайзна максимално и в същото време да не губя реача към потребителите. От около 3-4 месеца поствам по няколко поста на ден (5-6, което е много, знам) линкнати към сайт с адсенс. В началото реача на тези постовете беше около 400к, но в последно време падна на 20-30к, като понякога стигат до към 100-150к ако поста е хубав. При толкова много фена на самата страница смятам, че реача е ужасно малко. В момента спрях да пускам постове към сайта. През цялото време феновете на страницата се увеличаваха, дали повече - дали по-малко, но не са падали. Трафика основно е от щатите, индия, мексико и т.н. Ако някой има повече опит съм съгласен да го наема за да може менаджирането да стане по професионално, но като цяло исках да отворя нова тема в която да се обсъжда менаджирането на по-големи страници, а и да е актуална, тъй като фб също променя алгоритми постоянно. Не съм пробвал да боостна някой пост, но там ми дава, че за $50 поста ще достигне до 25-50к потребители, което не знам дали ще избие тези пари, а и на потребителите ще им излиза спонсорирана връзка. Забравих да кажа, че не съм ползвал някакви услуги да добавям фалшиви профили, така че много голяма част от тях трябва да са актуални, просто фб ми спира реача към постовете.
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

пробвай fiverr

не съм сигурен дали там може да предлагаш пускане на пост срещу заплащане
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

Fiverr не става. Какво, да пускам пост за $4 печалба? Феновете са ми реални, освен ботовете дето се закачат от време на време и се опитвам да ги трия колкото мога.
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

Прати ми ако обчаш на ЛС демогравски данни за феновете -държави, градове, пол, възраст и тематика на страницата ако не искаш самата нея да показваш. Имам нещо предвид.
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

Каква е тематиката на сайта?
Пробвал ли си mylikes com?
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

Mylikes не ме устройва, защото искам само линкове, които са ми по темата.
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

Писах ти, пиши ми на лично.
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

Пиши ми нa ЛС със стaтистикa и сaмaтa стрaницa, имaм някои идеи. Поздрaви!
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

монетайзва
да я монетайзна
???
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

Прати и на мен ако обичаш малко информация за страницата - на каква тематика и с какви фенове

Имам опит и може би бих ти бил полезен
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

Може ли и на мен инфо?
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

Постни тук статистиката иначе няма как да ти отговорим. Държави, пол, рийч и т.н.
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

От голямо значение е в кой ден пускаш поста, в какъв час пускаш поста, дали поста е със една снимка или повече, дали има външен линк към поста, дали слагаш #тагове. Комуникираш ли със потребители,които коментират, дали споделяш този пост някъде другаде. Има много неща от което зависи рийча.
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

От голямо значение е в кой ден пускаш поста, в какъв час пускаш поста, дали поста е със една снимка или повече, дали има външен линк към поста, дали слагаш #тагове. Комуникираш ли със потребители,които коментират, дали споделяш този пост някъде другаде. Има много неща от което зависи рийча.

Рядко влизам в предприемача, затова и не съм писал отдавна. Този пост беше най-кратък и точен и започнах да работя така. Стабилизирах страницата, пускам само по един пост на ден към външен сайт, сътрешно щатско време, тъй като от там са ми най-много потребители, само с една снимка, не слагам #тагове, с потребителите комуникирам много рядко, но им харесвам коментарите, което май също даде отражение. През последния месец феновете се увеличават с по 40-50к на седмица, а достигнатите потребители са по 200-300к на пост, а понякога и над 500к. Със сигурност все още не съм доволен от печалбите, защото дневните кликове върху страницата са само около 7-8к (около 25-30к прегледани страници) и имам чуството че адсенс прави някакви номера.

Ако някой има повече опит да ми пише на лично за да обсъждаме, а аз ще гледам поствам тук инфо за да може и други хора да се учат от нашия опит.

Не продавам постове и самата страница.
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

Не се занимавай с глупости , а спами през половин час. Интересните постовете така или иначе ще имат хубав рийч.
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

Не се занимавай с глупости , а спами през половин час. Интересните постовете така или иначе ще имат хубав рийч.

Прав е между другото, пускай колкото можеш, като гледай публикациите да имат поне половин час разлика, а кой пост ще удари голям рийч си е божа работа :D

Но аз съм забелязал, че външните връзки имат по-малък рийч от примерно картинка с линк в описанието, но пък в този случай не кликат много на линка..
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

В крайна сметка в каква ниша е страницата. Ако не ти се пише в темата, може да ми драснеш ЛС
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

Прав е между другото, пускай колкото можеш, като гледай публикациите да имат поне половин час разлика, а кой пост ще удари голям рийч си е божа работа :D

Но аз съм забелязал, че външните връзки имат по-малък рийч от примерно картинка с линк в описанието, но пък в този случай не кликат много на линка..

Картинките и клипчетата е нормално да ловят повече рийч , те се постват отвреме на време точно за вдигане активността на страницата , защото само линкове през 30 мин естествено намаляват рийча.
 
От: Как се монетайзва правилно страница с 3 000 000 фена

Не се занимавай с глупости , а спами през половин час. Интересните постовете така или иначе ще имат хубав рийч.

Това няма как да стане, фб отдавна не е както преди. Ако го направя има голяма вероятност да баннат цялата страница. На един познат със същатата тема (модели, почти всички фенове са мъже) го баннаха за един месец по същата причина.
 

Горе