Как се облича предприемача.

stranen

Member
Важен ли е за вас начина на обличане?Какви дрехи харесвате да носите?Как трябва да се облича един предприемач?Задължително ли е предприемача да носи костюм?Вие сте :)
 
От: Как се облича предприемача.

Аз лично съм против костюмите (не съм предприемач) , всеки да си носи това което му харесва.
 
От: Как се облича предприемача.

за всеки повод си има стил на обличане
и костюмите не са само за "предприемачи" :wink:
 
От: Как се облича предприемача.

за всеки повод си има стил на обличане

определено е така, самия аз наблягам повече на официалните и елегантните облекла и изобщо не ми харесват хората който ги виждам постоянно из Варна винаги облечени с анцузи и маратонки по барчетата
 
От: Как се облича предприемача.

Зависи от това къде отива предприемача. Ако е на фитнес няма как да е к костюм. Ако отива в офиса си при максимум 2-3-5 служители може да си облече панталон(може и спортен) + риза или изчистен пуловер за зимата и панталон(дълъг отново, може и дпортен) + тениска или риза с къс ръкав за по топлите дни. Ако има по-важна среща костюмът е наложителен, тъй като вдъхва респект и класа. Ако пък имате много подчинени също се изисква да всявате респект, следователно костюмът е вашата дреха.

Ако си работите вкъщи или сам в офисче може да си ходите по дънки и тениска цяла година.
 
Последно редактирано:
Оф, имаше една тема тук как се носят младите предприемачи - абсолютни неглижета. Моите представи за млад предприемач са в 2 направления - спортен и малко по-официален. Като намеря темата, ще я пусна, но общо взето за спортния тип - кецове, дънки тениска / суичър, придружено с раница за лаптопа, таблета и някои помощни средства, както и документи. Придвижва се най-често с колело и е яко еко. Това според мен трябва да бъде.

По-официалният тип - Кецове или спорни обувки, дънки / панталон, риза или тениска и сако. Това е. Пак върви с раница или чанта за лаптоп или таблет. Всичко в момента гледа да е практично. Освен когато не говорим за някакви директори и шефове на големи корпорации на по не знам си каква възраст. ;)
 
Може да се вземе пример поне от IT милионерите. Говорим за младите. Дори и не чак толкова. Марк, Стив Джобс, пичовете от Снапчат и така нататък. Просто зависи кой с какво се занимава. Не може да правиш IT Startup-и да ходиш с фрак. :) Както и не може да си изпълнителен директор на Кока Кола и да си с тениска. :) Има си ситуации и разбира се разбирания кой как да изглежда според позицията си. Изглеждането на цървул не е опция за която и да е обстановка и сфера на работа. :)
 
От: Как се облича предприемача.

Зукърбърг до скоро носеше суитчър, за което го критикуваха и наричаха най - зле облеченият мъж в света. Черното поло на Джобс всички го знаят. Според мен всеки има право да се облича така както му харесва и както му е удобно. Естествено има поводи, при които няма как да пропуснете вратовръзката и сакото. Също считам, че облеклото зависи от динамиката на деня-.

Едит: Дублирал съм Блинки, без да искам. :)
 
От: Как се облича предприемача.

Истинските предприемачи ходят с пижама (разбира се докато са у дома - където всъщност „работят“).

Носенето на костюм е признак за бедност. Който не се чувства беден - се облича както му е удобно.
 
От: Re: Как се облича предприемача.

Оф, имаше една тема тук как се носят младите предприемачи - абсолютни неглижета. Моите представи за млад предприемач са в 2 направления - спортен и малко по-официален. Като намеря темата, ще я пусна, но общо взето за спортния тип - кецове, дънки тениска / суичър, придружено с раница за лаптопа, таблета и някои помощни средства, както и документи. Придвижва се най-често с колело и е яко еко. Това според мен трябва да бъде.

По-официалният тип - Кецове или спорни обувки, дънки / панталон, риза или тениска и сако. Това е. Пак върви с раница или чанта за лаптоп или таблет. Всичко в момента гледа да е практично. Освен когато не говорим за някакви директори и шефове на големи корпорации на по не знам си каква възраст. ;)

Аз съм напълно съгласен с това което си написал. Доста е близко до това как аз се обличам * като млад меринджей - предприемач *
При мен е така
Шапка - рядко, но последно време разнасям едно бомбе с мен по центъра или в къщи с снапбака
Топ - суитчар и само при случай вадя саката. Отдолу задължително риза или тениска като е топло.
Ботъм - Дънки / панталон. Анцуг само в къщи.
Обувки - Кецове / спортно елегантни.
Аксесоари - Часовник, гривна , запомнящо се голяма и тежка катарама на колана и един джобен часовник който ми виси на врата. * пръстените ги чакам да долетят от е-Бей *.

Общо взето аз спазвам принципа:
" Обличай се за така, че да ти е удобно и да показваш кой си ".

Това с хората като Зукербърг и Джобс ... те са направили толкова много че могат да си позволят каквото искат.

Имам двама приятели който работят в София като програмисти и нека опиша гледката от преди две седмици като им бях на гости:
Ставам аз правя си кафе и се обличам с дънките и ризката да ходя до магазина, а те двамата отиват на работа с някакви обикновени тениски и къси гащи но не гледах с какви обувки. * това са хора работещи за 2500 ++ * Та може би това не е най-значителното нещо.
 
От: Re: Как се облича предприемача.

При мен е така
Шапка - рядко, но последно време разнасям едно бомбе с мен по центъра или в къщи с снапбака
Топ - суитчар и само при случай вадя саката. Отдолу задължително риза или тениска като е топло.
Ботъм - Дънки / панталон. Анцуг само в къщи.
Обувки - Кецове / спортно елегантни.
Аксесоари - Часовник, гривна , запомнящо се голяма и тежка катарама на колана и един джобен часовник който ми виси на врата. * пръстените ги чакам да долетят от е-Бей *.
Тоя стайлинг в някое хипстърско списание ли го видя? :)
 
От: Как се облича предприемача.

Много харесвам мъже в костюми и с вратовръзка.
Дори да не са задължително с вратовръзка, а със спортно сако и дънки и кецове пак е ... привлекателно.

Но в крайна сметка, на всеки както му харесва и както му е удобно.

А за "бритиш" стайлинг просто... умирам! 8)

10489875_679192245467529_7769823839344344975_n.jpg
 
От: От: Re: Как се облича предприемача.

Тоя стайлинг в някое хипстърско списание ли го видя? :)

Да е аз само там стоя ... по-цял ден...
Ставам сутрин отварям си " Хипстербоок " и гледам в Хиптубе " How to be Hipster "

Пс: Този " хипстерски стайлинг " е светлинни годинки по-добре от анцуг и маратонки с полегнали котки по тях ;)
 
От: Как се облича предприемача.

чанта адидас, тениска, къси гащи адидас, маратонки адидас, ножка в чантичката и шапка адидас.

сега малко по-сериозно - ризи харесвам да нося също.
 
От: Как се облича предприемача.

Как се облича предприемача?
Докато няма пари - както може
Като забогатее - както иска
:)
 
От: Как се облича предприемача.

чанта адидас, тениска, къси гащи адидас, маратонки адидас, ножка в чантичката и шапка адидас.

сега малко по-сериозно - ризи харесвам да нося също.

Хахах, колега ти сигурно си от Пловдив - Адидас феновете там са най-много :)

Ризите са ми много удобни и на мен и са предпочитани и за ежедневно носене.
 
От: Как се облича предприемача.

Хахах, колега ти сигурно си от Пловдив - Адидас феновете там са най-много :)

Ризите са ми много удобни и на мен и са предпочитани и за ежедневно носене.

Не бяха ли най-много феновете в Бургас :D
 

Горе