Как се оспамва форум?

Ivo94

Well-Known Member
Преди малко попаднах на един форум, който жестоко са го оспамили http://bgtatko.bg/forums/ . Ако собственика му е потребител тук дано си го види :)
 
От: Как се оспамва форум?

БГ Таткото ще се препоти докато ги изтрие :D
 
От: Как се оспамва форум?

Преди години имах случай в един форум леко 30к спам коментара а последните месеци не бях правил Бекъп :) познай, наех човек да ги трие, за да направим някакъв що годе свестен бекъп. Излезе ми около 200 лева пропуска :)
 
От: Как се оспамва форум?

Еее без бекъп не си е работа. Аз даже си бях направил автоматично да ми прави бекъп и на файловете всяка седмица а на базата всеки ден.
Предполагам след случката и ти правиш редовно бекъп :)
 
От: Как се оспамва форум?

От тогава на няколко дена се прави пълен бекъп на всичко ;)
 
От: Как се оспамва форум?

Триете потребителите с все мненията им и те така става най-бързо от всичко "ръчно" иначе със сигурност, ако познаваш базата данни с 1-2 команди и си готов, ама...
 
Според мен трябва да го продадат този сайт. Нещо са спрели да го поддържат. Ето нещо, което би им помогнало: http://vanillaforums.org/discussion/20260/how-do-you-deal-with-your-spam-woes

Като имаше Ванила форум на един WP сайт ботовете го налазиха точно за има няма седмица. Голяма напаст са. Тогава се три ръчно, но се следеше. Но при изпуснат форум, нещата изглеждат по друг начин. :)

Сайтът е хубав и определен заслужава да съществува, друг е момента с какво се издържа. Иначе не е никак лоша идеята. :)
 
От: Как се оспамва форум?

Аз наскоро направих грешката да си инстална форум към единия сайт. Така го оспамиха само за ден, че го изтрих направо целия - не беше загуба. Но последствията си стоят.

Питайте ме как ще чистя 700 спам домейна. :X
 
От: Как се оспамва форум?

Вечните проблеми на готовите системи. Особено, ако си нямаш и на идея от програмиране.
 
От: Как се оспамва форум?

Вечните проблеми на готовите системи. Особено, ако си нямаш и на идея от програмиране.

Проблемите си имат решение. :) Но като не се вземат мерки на време, става мазало. :X
 
От: Как се оспамва форум?

Душа на сайта ми за филмите го бяха омазали, преди да му обърна внимание само с няколко клика всичко изчезна и спамарите бяха банирани :)
Просто когато ти си си писал нещо независимо дали е перфектно или не някак е много по-добро от готовото, и можеш да реагираш всеки един момент когато пожелаеш.
Иначе, трябва да изучаваш да кажем кода и базата на другия или другите програмисти които са правили системата. :)
Проблемите си имат решение. :) Но като не се вземат мерки на време, става мазало. :X
 

Горе