Как се открива изпозлването на таг Iframe ?

tonib

Member
Как се открива използването на таг Iframe ?

Въпроса е повече от ясен... :D
 
Последно редактирано:
От: Как се открива изпозлването на таг Iframe ?

Това да, но имам предвид без да знам сайта в който е кода - знам сайта за който е кода [въобще дали ме разбра...] дали мога да открия използването на такъв таг.

Пример:
Добавям Iframe таг в сайта си qwerty. com (не е мой сайта просто давам пример). В тага се съдържа линк към abv. bg И се чудя мога ли по някакъв начин да потърся всички Iframe тагове които водят към abv.bgр, без да знам за сайта qwerty. com
По-точно не мога да го обясня.
 
От: Как се открива изпозлването на таг Iframe ?

Да де

View Source

после натискаш CTRL+F

и пишеш <iframe и търсиш и излизат едно по едно всички използвания на <iframe... ако има такива
 
От: Как се открива изпозлването на таг Iframe ?

Хубаво е авторът на темата да си поясни по-добре въпроса и по точно от чия гледна точка се търси този iframe:
1. От гледна точка на обикновен посетител - вече се спомена по-горе как става
2. От гледна точка на външен скрипт, който иска да провери дали не е сложен в iframe - Тук се ползва малко JavaScript:
if (top.location.href==location.href)
{някакви фунции в случай, че всичко си е наред}
3. От гледна точка на сървър, на чийто хост е хостнат сайт с iframe - Тук си нямам идея в момента.
4. От друга гледна точка, която можеш да споделиш.
 
От: Как се открива изпозлването на таг Iframe ?

Доколкото разбрах, човекът иска да разбере колко пъти сайтът му е бил в ифраме, с други думи, колко пъти е бил линкван през ифраме.
 
От: Как се открива изпозлването на таг Iframe ?

Доколкото разбрах, човекът иска да разбере колко пъти сайтът му е бил в ифраме, с други думи, колко пъти е бил линкван през ифраме.

Точно за това говорех ! :D
 
От: Как се открива изпозлването на таг Iframe ?

Едно е да ти слагат сайта в iframe, съвсем друго е да го линкват (т.е. да слагат линк към него) от iframe или аз нещо недоразбирам?
Ако е първото, вече дадох идея (2.)
 
От: Как се открива изпозлването на таг Iframe ?

Така е, аз например разбрах че колегата е лепнал новия троянец. Като мен де - ама се справих. Нарочно поствам тук ако някой го лепне и попадне тук да знае. Троянеца заразява всички сайтове които сте правили. Чистите ги и той пак вътре.
ЛЕЧЕНИЕ - Пускате avast - само той го хваща - след което като го изтриете, чистите сайтовете и пак ги качвате.
 
От: От: Как се открива изпозлването на таг Iframe ?

Едно е да ти слагат сайта в iframe, съвсем друго е да го линкват (т.е. да слагат линк към него) от iframe или аз нещо недоразбирам?
От доста време <embed, img, iframe и прочее src= си е чиста проба линкване. Хубавото (и лошото) е, че няма как да сложиш нофолоу.
 

Горе