Как се подписва документ на Word?

dekemvri

Well-Known Member
Изпратиха ми днес един документ по мейла, който е написан на Уорд и трябва да го подпиша. Как да стане това, като вмъкна картинка с подписа ми ли или има и друг начин, че нещо не мога да се сетя?

Ето скрийншот:

7945818G.jpg
 
От: Как се подписва документ на Word?

да не би с електронен подпис? ако имаш , десен бутон подписваш и изпращаш където трябва
 
От: Как се подписва документ на Word?

С вмъкване на картинка става, както е тук, но интерестно, дали има други начини.
 
От: Как се подписва документ на Word?

Веднъж вмъкнах картинка с подписа ми, ама по-логично ми се струва наистина да принтирам и подпиша и после да сканирам, както колегата vladko82 каза.
 
От: Как се подписва документ на Word?

И аз това се чудя, какво точно се иска...

Ако е БГ институция-начина, който ти казах(друг може и да не ти признаят).Ако е извън БГ, не знам.
 
От: Как се подписва документ на Word?

Ако е БГ институция-начина, който ти казах(друг може и да не ти признаят).Ако е извън БГ, не знам.

За чужбина става дума, едни общи условия да подпиша... и направо се чудя как да стане това.
 
От: Как се подписва документ на Word?

Какво толкова се чудиш. Печаташ, пишеш, подписваш, сканираш и пращаш.

Ако им сложиш един сканиран подпис в документа директно ще те отрежат или ще ти се смеят.

За електронен подпис изобщо не си мечтай.
 
От: От: Как се подписва документ на Word?

Какво толкова се чудиш. Печаташ, пишеш, подписваш, сканираш и пращаш.

Ако им сложиш един сканиран подпис в документа директно ще те отрежат или ще ти се смеят.

глупости :mrgreen: като искат картинки, ще им направя скрийншоти на документа :oops:
 
От: Как се подписва документ на Word?

Само не пиши върху монитора с химикала :D

mdr.gif.pagespeed.ce.dCk_j6CF62.gif
идеята е да не се налага принтиране
бет365афф преди искаха да се подписват листовете със сумите за изплащане
аз сканирах моя подпис и сега го имам на картинка - само го поставям на новите документи и готово
 
От: Как се подписва документ на Word?

Някои фирми правят експертиза на сканираните документи, които им пращате. Ако са създадени без хартия не ги признават. Опитните професионалисти само с поглед разпознават, че документа е скийншот, а не сканирана бумага. А фотомонтажа (с Photoshop, Gimp или друг подобен софтуер за обработка на растерна графика) го разпознават, ако не на око (при аматьорско изпълнение), то с подходящ софтуер.

Например не признават сметките за ток/вода/парно, които с ви изпратили електронно. Обаче ако сте ги получили по пощата на хартия и ги сканирате - признават ги (това във връзка с доказване на самоличност заради законите против пране на пари и финансиране на тероризма, както и борбата срещу глобалното затопляне и насилието над малки котенца).

(Глобалното затопляне и малките котенца си ги измислих за по-драматичен ефект, но останалото е вярно.)

Ако подписът е копи/пейстнат така, че да не си личи (или служителят не обърне внимание какво точно му пращат) може и да мине номера просто да сканирате подписа и да го добавите в електронния документ. Напълно е възможно служителят да няма представа какво се иска. Обичайна практика е в големите корпорации (а и по-малки фирми) последните дупки на кавала да не знаят къде са и защо са там и да не им е ясно какво искат шефовете от тях.
 
От: Как се подписва документ на Word?

А какво е това TITLE... знам английски доста добре, ама не мога да разбера дали да напиша CEO или MR там...
 
От: Как се подписва документ на Word?

@happyslacker, не разтегляй локуми :wink: Дадох пример който минава при бет365. И те искаха да принтирам и сканирам, но минаха и без това.
 
От: Как се подписва документ на Word?

Американците не знаят какво е това електронен подпис, няма надежда и да разберат какво им казваш като ги питаш за техния публичен PGP ключ.

Ако е достатъчно глупав служителя (или не е наясно защо са го наели или просто не му пука) ще приеме и нарисуван в Paint подпис, пейстнат в документа.
 

Горе