Как се прави бизнес онлайн?

Frik

Active Member
Как се прави бизнес онлайн? Това е описанието на този страхотен форум, но никъде не открих тема с подобно заглавие! Мисля, че ще е особено полезно някой да разясни начините за он-лайн бизнес от самото начало. Към какво да се насочи един обикновен интернет потребител, решил да създаде свой собствен он-лайн бизнес. Обяснения на много от термините като: таргетирането на трафика или трафик сърфове. Считам, че хора като мен, те първа навлизащи в тази среда, ще искат първо това да узнаят!? Примерно аз имам сайт вече повече от година и сумата която ми е донесъл е едва 50 лв. (частен рекламодател); Явно стратегията ми не е добра, но защо?

Благодаря Ви предварително!
 
Здравеи и добре дошъл при нас Frik надявам се да си изкараш добре тук

Относно онлайн бизнеса най-лесният начин да започнеш е като се запишеш за някоя афилиеит програма. Те се делят на два типа такива които дават темплеити и такива към които линкваш. Най близо до истински бизнес е програма която дава темплеити - твоят сайт изглежда като магазин а техният сайт е пригоден да изглежда като сайт които обработва :)

В случая с банерите и с адсенс си говорим за монетизиране на сайт обикновено информационен по дадена тематика но също трябва да се разглежда като бизнес поне според мен :)

Иначе винаги можеш да си направиш хостинг бизнесче или да продаваш собствен продук но тук трябва да се уточнят допълнителни неща като начини на плащане, доставка (ако има), поддръжка и тнт ...

Формулата при всички слчаи е:

Правиш си сайта избираш си техниката за промоция разучаваш и си я следваш :)


Трагетиран трафик означава посетители които търсят това което имаш на саита (информация или продукти) при Pay Per Click рекламата колкото по голямо съвпадение има толкова е по вероятно някои да купи :) buy нещоси е много по таргетиран киурд отколкото нещоси ама тези неща сме ги писали по форума но не е лошо да се припомнят

трафик сърфовете не се сърфира за пари а само за трафик с две думи разменяте си посещения с други уебмстъри :)


относно твоят саит можеш да потърсиш други начини за монетизиране

Пробвал ли си адсенс ?
 
От добре описаното по-горе разбрах, че при афилиеит програмите работиш за някого. Всъщност продаваш техния продукт и получаваш процент от продажбите (съответно уникални кликания)!? За този вид бизнес най-вероятно ни е нужен много добър английски език?
На няколко места из форума прочетох, че може да създадем собствен сайт и да започнем от 0-та.

Аз имам сoбствен сайт: www.Velingrad24.com и от скоро (вече седмица) съм поставил Google AdSense полета. Определено моята AdSense политика не е за пример, защото не получавам почти никакви приходи! Разположил съм рекламни полета във вътрепните страници на новините, както и при форума и галерията.

Също така искам да попитам, защо е толкова важно да имам блог?
 
От добре описаното по-горе разбрах, че при афилиеит програмите работиш за някого. Всъщност продаваш техния продукт и получаваш процент от продажбите (съответно уникални кликания)!?

Да аз по скоро бих го нарекъл работиш с някои и си развиваш сайт по някоя тематика в случая продажбата на продукт :) Ако афилиеит програмата се държи некоректно с теб винаги може да я смениш с конкурентна....

За този вид бизнес най-вероятно ни е нужен много добър английски език?

Добрият англииски е желателен но не задължителен а и нивото му винаги се вдига в процеса на работата. Четеш нови неща усмисляш и си тенираш мозъка :)


На няколко места из форума прочетох, че може да създадем собствен сайт и да започнем от 0-та.

Да но много по лесно е да се ползва темплеит или блог. Когато платформата е готова услилията могат да се концентрират в марктинга. Например забелязах че доста добри девелопъри са си написали собсвени CMSи и ако имат желание може и тях да си ползват. Важно е сайта да се промотира правилно и ще има резултат


Относно адсенса незнам Може да пробваш да го поставиш някаде другаде аз отскоро се интерсувам и от адсенс ... по принцип няшият екип е концетриран в афилиейт програмите.

А блогът е важен наи малкото като непрекъсното ъпдеиваш се контент и посетителите които носят
 
ПРАВИ ПАРИ

Приятелю, не се занимавай с кокошкарски истории. Като Affiliate или Adsence. Имай собствен бизнес а не продавай за някой друг. Другите да правят Affiliate за твой сайт а не ти да работиш за хората за жълти стотинки. Хората пари направиха вие с Affiliate и Adsence се занимавате.
 
Re: ПРАВИ ПАРИ

limoeg каза:
Приятелю, не се занимавай с кокошкарски истории. Като Affiliate или Adsence. Имай собствен бизнес а не продавай за някой друг. Другите да правят Affiliate за твой сайт а не ти да работиш за хората за жълти стотинки. Хората пари направиха вие с Affiliate и Adsence се занимавате.

ОК това е идея! Има ли български Affiliate разпространител? Въпреки че българите са много консервативни и няма да купуват много много, все пак може да се направи един подобен?

Друго искам да попитам! Ти както казваш: "Приятелю, не се занимавай с кокошкарски истории, като Affiliate или Adsence!" Предложи други вариянти да изкараш пари от един сайт? Аз смятам да започна собствена реклама и въпрекиче трудно се намират рекламодатели в днешно време, мисля че ще е по-добре?
 
Re: ПРАВИ ПАРИ

limoeg каза:
Приятелю, не се занимавай с кокошкарски истории. Като Affiliate или Adsence. Имай собствен бизнес а не продавай за някой друг. Другите да правят Affiliate за твой сайт а не ти да работиш за хората за жълти стотинки. Хората пари направиха вие с Affiliate и Adsence се занимавате.
Жълти стотинки? Извинявай, шефче, ама има маркетьори, които изкарват над $20 000 на месец от афилиейт програми. Едно комисионна на скъп продукт жълти стотинки ли е? :D

Ама хайде, всеки с мнението си...
 
Re: ПРАВИ ПАРИ

Ужааааасно си прав. Сам стигаш до първия извод и закон в интернетбизнеса. ПАЗАРА. Българина е консервативен - точно така. ВЪпрос на Манталитет. В БГ интернет търговия няма да има още около 100-150 години. Други са пазарите - досети се кой са.
 
Re: Относно тези $20 000 на мсесц

Задай си въпроса колко ли пък е спечелил пича на който са продавали продуктите за да вземат малката комисионна. Нали се сещаш че ако някой е изкарал 20000 от комисионна - друг е изкарал 100 000 $ на негов гръб. Защо да не си ти този със 100 000 а другите да работят за тебе.
 
Re: ПРАВИ ПАРИ

limoeg каза:
Ужааааасно си прав. Сам стигаш до първия извод и закон в интернетбизнеса. ПАЗАРА. Българина е консервативен - точно така. ВЪпрос на Манталитет. В БГ интернет търговия няма да има още около 100-150 години. Други са пазарите - досети се кой са.
Проблемът е частично в закона за защита на потребителите и липсата на информация. Наскоро ipo.bg бяха направили анкета, в която 11% не знаеха как да купуват през интернет (дори от български магазини), а над 20% от знаещите нямат доверие на магазините.

limoeg каза:
Задай си въпроса колко ли пък е спечелил пича на който са продавали продуктите за да вземат малката комисионна. Нали се сещаш че ако някой е изкарал 20000 от комисионна - друг е изкарал 100 000 $ на негов гръб. Защо да не си ти този със 100 000 а другите да работят за тебе.
Все отнякъде трябва да почнеш :wink: Не мога да посъветвам новатор в онлайн бизнеса да направи продукт и фирма, нали се сещаш? Трябва първо да се натрупат знания и умения, пък после може да се премине към създаването, продаването и афилиейт програмите за твой продукт.
 
Re: ПРАВИ ПАРИ

като говорим за интернет търговия думата България я заябравяме. Сам си отговори защо. И по добре директно в USA пазара. Започнеш ли тука ще си умираш от кеф като изкараш 1000-2000$ на месец и няма да знаеш колко много повече може да изкаращ. И не е нужно да правиш продукт. Те продуктите вече са направени - продавай ги
 
Re: Относно тези $20 000 на мсесц

limoeg каза:
Задай си въпроса колко ли пък е спечелил пича на който са продавали продуктите за да вземат малката комисионна. Нали се сещаш че ако някой е изкарал 20000 от комисионна - друг е изкарал 100 000 $ на негов гръб. Защо да не си ти този със 100 000 а другите да работят за тебе.

я изкарали 5 пъти повече от афилиейта я не и не чак толкова много ами горе долу по равно (като те са поели риска по продажбата) - перфектно за начинаещи и не само :mrgreen:

Не казвам че е да кое от двете е по добро то е ясно че ще имаш повече конторoл като програмата си е твоя обаче не винаги си заслужава нашата фирма си го е калкулирала за някои продукти :D

limoeg каза:
Започнеш ли тука ще си умираш от кеф като изкараш 1000-2000$ на месец и няма да знаеш колко много повече може да изкаращ.

Мдам тук има много фирми които правят някакви пари и не се осещат какво изпускат ... а имат нужният ресурс да се справят....
 
Re: Относно тези $20 000 на мсесц

Аз работя сам. Печеля доста. Знам че мога и повече номи трябват поне 3-4 човека. Въпроса е че нямам доверие на никой. На ръба на възможностите си съм. Работя 3-та година по 18 часа на ден и знам че няма да изкарам така дълго. Но трябва да се бачка яко.
 
Ако се умориш много можеш да да продадеш бинзнеса си... и определено трябва да помислиш как да се разтовариш от задачи... Ако нямаш доверие на външни хора можеш да научиш някои роднина :) В карина сметка няма смисъл да ходи да си губи 8часа +2 път при някои обикновен български работодател за 500-700 лева месечно

И задължително направи една почивка без компютър и аз от три години не бях почивал и бях почнал да се сривам, а съм стигал само до 16 часа на ден. След почивката бях като нов - зареден с енергия за нови бизнес начинания :)

П.П. Ползваш ли достатъчно автоматизацията на бизнес процесите ? И ако не помисли какво къде може да се направи (след почивката :D )
 
Frik каза:
аз имам сайт вече повече от година и сумата която ми е донесъл е едва 50 лв. (частен рекламодател); Явно стратегията ми не е добра, но защо?
Здрасти Frik и аз от една година се занимавам със сайтове изкарал съм малко повече пари ( от афилейт програма) но съм пробвал доста неща и програми.Съвета ми към теб е продължавай да пробваш различни програми и за начало започни с някои афилейт..
 
Искам почивка

преди време минах на половин работен ден за да си върша онлайн работата. Сега вече напуснах работа и пак не ми стига времето. За почивка не мога да помисля. Ако не си проверявам меила пред наи малко 15-тина минути - гибя пари. Естествено като спя губя най много. Ама трябва да се спи по 4-5 часа все пак. Жена ми много ми помага. Редуваме се. Но времето никога не стига. Искам почивкаааааааааааааааааааааааааааааааааааа
 
И нещо точно по темата на поста. Как се правят пари онлайн ли? имам точния отговор - с много много яко бачкане ( и много четене - ако някой не смята четенето за бачкане)
 
limoeg каза:
И нещо точно по темата на поста. Как се правят пари онлайн ли? имам точния отговор - с много много яко бачкане ( и много четене - ако някой не смята четенето за бачкане)

Моя съвет за онлайн бизнес - знания > проучване > инвестиция > разработване > оптимизация за търсачки > печалба :)
 
Митака каза:
limoeg каза:
И нещо точно по темата на поста. Как се правят пари онлайн ли? имам точния отговор - с много много яко бачкане ( и много четене - ако някой не смята четенето за бачкане)

Моя съвет за онлайн бизнес - знания > проучване > инвестиция > разработване > оптимизация за търсачки > печалба :)

Ехо? Извинявайте? Мисля, че ПРЕДПРИЕМАЧ.com е български форум или съм останал с грешно впечатление? От всички изказвания разбрах че един човек ако не знае английски език няма начин да спечели пари? Искате да ми кажете, че в България няма онлайн бизнес? Аз (както и много други хора) не зная английски език? Следователно как да се заема с Affiliate. Искате да ми кажете, че за такива като мен няма хляб в интернет и да се изнасяме? На няколко пъти ви попитах какъв друг онлайн бизнес може да се развива (като изключим Affiliate и Adsence)?
 
Винаги можеш да стартираш блог на български. Започни с намирането на публика и постави Google AdSense. Ако пишеш отсърце и наистина отделиш достатъчно време, ще привлечеш спонсори и рекламодатели.
 

Горе