Как се прави лесно телефонна измама - 0877-88-12-36

alabalist

New Member
Ето практично ръководство (проверено преди 10 мин.):

1. Купувате си на едро предплатени карти на име на клошар.
2. Набирате пари за звънене чрез звънене и молба за ваучери за зареждане, защото след това ще изпратите скъп телефон (800 лв.)

На тази стъпка може би се притеснявате, че номера ще бъде блокиран (например 0877-88-12-36)? Няма проблем - от Виваком нямат право да блокират номера преди да са минали 24 часа, дори да се оплачат 100 души по едно и също време (проверено).

3. С набраните пари за звънене звъните от другите карти със стандартни подходи за измама.

Лесна работа!
 
От: Как се прави лесно телефонна измама - 0877-88-12-36

Даваш идеи на мангустите или си го тествал?
Този номер който си дал напълно е възможно да си улучил някой съществуващ.
 
От: Как се прави лесно телефонна измама - 0877-88-12-36

Даваш идеи на мангустите или си го тествал?
Този номер който си дал напълно е възможно да си улучил някой съществуващ.

Номера е напълно реален - от него в момента се правят измами - звъняха на всички номера на фирмата ни. Просто ми хареса как Виваком прави пари - за тях това е изгодно (правят им добър оборот с минути) и затова реагират бавно и спокойно на сигналите за измама. Казват, че ескалират проблема, но не дават обратна връзка. Накрая една операторка си призна, че вече са блокирали половината карти на чието име е регистриран измамника, но за всяка по отделно се чака поне 24 часа :)
 
От: Как се прави лесно телефонна измама - 0877-88-12-36

В този ред на мисли... :)

[video=youtube;f9essTTnzhM]https://www.youtube.com/watch?v=f9essTTnzhM#t=970[/video]
 
От: Как се прави лесно телефонна измама - 0877-88-12-36

Само че си пропуснал една подробност, можеш да си купиш предплатени карти колкото си искаш от какви ли не магазини без да ги регистрираш на определено име. Точно тук е слабото звено във веригата, измамниците реално са неоткриваеми като няма на кой да се търси отговорност
 
От: Как се прави лесно телефонна измама - 0877-88-12-36

Аз не схванах измамата.
Може ли да обясните по-подробно от първия пост?
 
От: Как се прави лесно телефонна измама - 0877-88-12-36

Измамата е от две части:

1. Набират се пари за звънене - дават ви CLIP, звънвате и ви казват "Център на Виваком - спечелихте телефон за 800 лв.! Само заредете ваучер за XX лева и ми пратете кода и ви го пращаме!". Хора в емоционално нестабилно състояние (например след погребение) се хващат и купуват ваучерите. После веднага ги молят за още един, защото печелят втори телефон! И така безкрай....

2. С набраните пари се зареждат карти и се почва звънене за мними катастрофи, заболели близки в чужбина и т.н.

Важното е, че оператора (в случая Виваком) не си помръдва пръста, въпреки оплакванията, защото печелят пари за всеки ваучер и за всяко позвъняване после. Елементарна логика и много пари.
 
От: Как се прави лесно телефонна измама - 0877-88-12-36

До тук схемата ясна, а как обръщаш ваучер в пари в тази схема?

Стана ми интересно, защото имаше, може и още да работи преди подобна, но дори не се налагаше да лъжеш някой. Цялата тънкост бе именно в това да извадиш, да ги наречем виртуалните пари, които са във вид на кред по картата във вид на кеш..
 
От: Как се прави лесно телефонна измама - 0877-88-12-36

От ваучерите според мен просто се финансира звъненето за доходоносните измами после.

Нали ги блокират за 24 часа, за толкова време на колко ще звъннат?

Къде къде по-добри начини има да се направи схемата за такава измама, но може би и самите измамници са глупави, все пак ако бяха по-умни щяха вместо с телефонни измами с други по-доходоностни измами да се занимават.
 
От: Как се прави лесно телефонна измама - 0877-88-12-36

До тук схемата ясна, а как обръщаш ваучер в пари в тази схема? Стана ми интересно, защото имаше, може и още да работи преди подобна, но дори не се налагаше да лъжеш някой. Цялата тънкост бе именно в това да извадиш, да ги наречем виртуалните пари, които са във вид на кред по картата във вид на кеш..
това им е кяра, ако не могат да изкопчат реални пари, издояват ги до край с ваучери, 10-20 лева заредят минути и пробват с друг, а и не са капо...
 
От: Как се прави лесно телефонна измама - 0877-88-12-36

Нали ги блокират за 24 часа, за толкова време на колко ще звъннат?

Къде къде по-добри начини има да се направи схемата за такава измама, но може би и самите измамници са глупави, все пак ако бяха по-умни щяха вместо с телефонни измами с други по-доходоностни измами да се занимават.

Ако бяха умни, нямаше въобще да се занимават с измами, ако питаш мен ;)
 
От: Как се прави лесно телефонна измама - 0877-88-12-36

Ако бяха умни, нямаше въобще да се занимават с измами, ако питаш мен ;)

Правилно! Но пък в българския манталитет си го има желанието да мамиш системата попринцип.
 
От: Как се прави лесно телефонна измама - 0877-88-12-36

Само че си пропуснал една подробност, можеш да си купиш предплатени карти колкото си искаш от какви ли не магазини без да ги регистрираш на определено име. Точно тук е слабото звено във веригата, измамниците реално са неоткриваеми като няма на кой да се търси отговорност

Къде ги има тези предплатени карти без да ти взимат личните данни? За да започнеш да ги ползваш не трябва ли да си дадеш личните данни? Доколкото знам може да си купиш само ваучери (или да си платиш сметката) без да даваш лични данни. Преди няколко години се шумеше в медиите по въпроса. Да не би да има някаква промяна в закона, която да позволява да се купуват и активират сим карти без даване на лични данни?
 
От: Как се прави лесно телефонна измама - 0877-88-12-36

Можеш да си вземеш карта на ваучер , без да я регистрираш на момента.. Когато решат да я ползват , отива някой клошар и регистрирва 2-3 в офис... и така обикаля всички офиси... може до безкрай да го прави.
 
От: Как се прави лесно телефонна измама - 0877-88-12-36

Нали ги блокират за 24 часа, за толкова време на колко ще звъннат?

За 24 часа ще звъннат на 230-240 души. А и 24 часа е минималният срок, може изобщо да не ги блокират, защото оператора няма никакъв интерес да го прави. Все пак да не забравяме, че милионите на операторите се дължат предимно на излъгани пенсионери и лабилни хора с двугодишни автоматично продължаващи се договори :)

Изобщо чудесна държава сме в момента - може да оправиш президента на площада и я получиш мъмрене, я платиш глоба 20 лв. :)
 
От: Как се прави лесно телефонна измама - 0877-88-12-36

Във Виваком можеш да имаш до 3 карти предплатени на свое име.
 
От: Как се прави лесно телефонна измама - 0877-88-12-36

То има много други пинизи... хващаш някой циганин, импулсен телефон, готини обяви в джобс, профил във фейсбук на яка мацка с много приятели и оставяш хората да ти звънят, пращат смс-и и т.н.

С две думи, който иска да направи пари с измама може да действа без никой да го безпокои!
 
От: Как се прави лесно телефонна измама - 0877-88-12-36

Правят измами заради ваучери и после тези пари ги използват за други измами? wtf?
на загуба ли правят другите измами, че да не могат да си покрият парите за говорене?

няма логика според мен..никой който прави големи измами не се нуждае от ваучери, защото една предплатена карта от 5-6 лв е със 100 мин..това са си 10 опита за измама
 

Горе