Как се прави - пример за предприемачи

SmartBusiness

Active Member
От: Как се прави - пример за предприемачи

Telerik вече са голяма риба :)

ето и един коментар под тази статия в един новинарски сайт:

Having been a part of the Joint Bulgaria-American Force Modernization Program for Defense Reform and NATO integration (2002-2005), I told all of my contacts in the US how incredibly advanced was Bulgaria in IT capabilities (due to the excellent educational system) and how ivestment in Bulgarian technology companies and outsourcing to BG (due to the lower labor costs) was in the best interest of American companies. So it is nice to see some of that coming to fruition.

:p
 
От: Как се прави - пример за предприемачи

Ето на това видео можете да им видите историята. Готини са пичовете.


[video=youtube;8Mu-sMZtYEo]http://www.youtube.com/watch?v=8Mu-sMZtYEo&feature=share&list=PLc7GJ6RcjZbqixH6W8uuwpU9SaHH8ah1M[/video]
 
Една от малкото теми, които са позитивни напоследък.

Благодаря ти, че посочи новината. Аз искам да обърна обаче внимание на нещо друго. От NY Times са пропуснали да сложат линк към Telerik и това според мен не е редно за ранга на такава медия.

Въпреки това се радвам, че българска фирма е успяла да влезе в полезрението на медия от ранга на NYT и че са отделили цяла статия за тях.
 
От: Как се прави - пример за предприемачи

Поздрави за темата! Такава новина е наистина мотивираща...
 
От: Как се прави - пример за предприемачи

Можем само да се учим от такива хора. На тях не им е попречил нито Бойко, нито Сергей, нито Дянков, нито средата, нито това, че са българи.

Bulgarian Company Homes In on Technological Niche

http://www.nytimes.com/2012/10/31/b...dxnnlx=1351610048-vpHFiiW/WfPPBn0Tkj8MPg&_r=0
По-лесно е да се цъка Адсенс, да направиш някоя социалка и да се възхищаваш от културата на новия Спасител на Отечеството.
Който ще Отвее като плява настоящите Унищожители на Отечеството!
 
От: Как се прави - пример за предприемачи

Браво на хората, шапка им свалям, наистина правя нещо и най-важното - опитват се и да помагат на хората. Искрено им пожелавам някой ден идеята им за университет да стане реалност :)
 
От: Как се прави - пример за предприемачи

И аз се учудвам какъв растеж постигат и какви възможности имат щом правят и академии и колко други неща... Това са предприемачи за пример, дано и ние тук в някой момент станем толкова умни :)
 
От: Как се прави - пример за предприемачи

Мен ме радват, че образоват безплатно българите в една абсолютно практична и печеливша област. Онлайн курсовете им, книгите за свободно сваляне... всичко, което съм видял от тях ме радва и мисля, че те са едни от хората, които наистина дават едно от най-ценните неща за България.

И мисля, че трябва да го образоваме тоя народ кой с каквото може. Науката и мисленето са което дърпа една нация напред.
 
Re: От: Как се прави - пример за предприемачи

И аз се учудвам какъв растеж постигат и какви възможности имат щом правят и академии и колко други неща... Това са предприемачи за пример, дано и ние тук в някой момент станем толкова умни :)

Въпросът не е толкова до ум, а по-скоро до начин на мислене. Тези хора не са тръгнали да се оплакват, както правят повечето българи, и резултатът е видим. Само че да се работи и просперира е трудно, далеч по-лесно е да се плюе и псува наред. Пък и нали трябва да има тема за разговор на масата с комшията - "Заради Бойко съм нещастник, заради Игнатов съм тъп, заради Дянков съм беден. Ако не бяха те, сега щях да съм богат. Само не знам заради кого съм мързелив, обаче на утрешния запой ще ти кажа със сигурност... А днес едни катаджии не ми искаха рушвета и ми писаха акт, да им таковам майките! И между другото депутатите и съдиите са пед*расти.".
 

Горе