Как се прави 2-ра страница..

djkoev

New Member
Значи в началната страница имам около 5-6 статии искам 7-мата примерно и следващите да са на 2-ра страница и така 3-та страница четватрта, блоггер.ком автоматично ли ще го направи на 2-ра страница или аз трябва да си го направя, смисал старите стати да отиват на 2-рата страница а новите на първата за да не разтяга страницата
 
От: Как се прави 2-ра страница..

Ти ли си пишеш статиите?:)
 
От: Как се прави 2-ра страница..

Автоматично си ги страницира. Като отидеш на Design ->Публикации в блога -> edit -> Number of posts on main page си избираш колко публикации да има на една страница. Ако му зададеш 5, 6-та ще е на втора страница. :)
 
От: Как се прави 2-ра страница..

Да, но .. Виж как ми седят публикаците това става защото другата е написано по-рано от 24 часа..

prikachi. com/ images/ 352/ 3363352i. png

А ето на тази са минали 24 часа и седи различо е аз искам така да ми седи публикацията ..

prikachi. com/ images/ 360/ 3363360g. png
 
От: Как се прави 2-ра страница..

Темплейта явно ти е такъв слива публикациите, които са от един и същи ден, смени на по-старата статия дата и ще ги раздели предполагам.:)
 
От: Как се прави 2-ра страница..

Как да сменя датата на определана статия това не го знам.. ?
 
От: От: Как се прави 2-ра страница..

Как да сменя датата на определана статия това не го знам.. ?

Като цъкнеш на редактиране на статията най-долу в ляво има Post options. :)
 
От: Как се прави 2-ра страница..

Да.. Ясно .. А имам 1 друго въпросче, значи сега пише "Вижте стари публикаци" демек нещо като 2-ра странциа но неможе ли да се направи вместо "Вижте стари публикаци" да си пише 2 страница, 3 страница, 4 страница и т.н ?
 
От: Как се прави 2-ра страница..

Код:
http://www.blogsmonetize.com/2010/11/paging-navigation-system-for-blogger.html
http://www.bloggertricks.com/2010/08/numbered-page-nagivation-hack-for.html
 
От: Как се прави 2-ра страница..

'data:label.url + "?&max-results=5"'

Това къде да го сложа понеже в шаблона няма: 'data:label.url' ,че да заместя с 'data:label.url + "?&max-results=5"'
 
От: Как се прави 2-ра страница..

Слагаш отметката тук:



и пак търсиш. :)
 
От: Как се прави 2-ра страница..

Пич, не падам от марс, по-напреднал съм.. Няма такова нещо..
 
От: Как се прави 2-ра страница..

Като си толкова напреднал, не се ли сети, да търсиш само : data и като си толкован напред, да се сетиш точно кое да raplace от намерените "data" форми?
 
От: Как се прави 2-ра страница..

Пич, не падам от марс, по-напреднал съм.. Няма такова нещо..
ЕЕ стига бе,Гангстера толкова ти съдейства,какъв е този тон....
 
От: Как се прави 2-ра страница..

AlanFort всичко пробвах бе.. data всичко.. НЯМА ..
naix Да съм казал нещо за тебе?.. НЕ, еми казвам на човека, че няма такова нещо, ДА помогна ми много наистина!
 
От: Как се прави 2-ра страница..

AlanFort всичко пробвах бе.. data всичко.. НЯМА ..
naix Да съм казал нещо за тебе?.. НЕ, еми казвам на човека, че няма такова нещо, ДА помогна ми много наистина!

Момче,вървиш с ''рогата напред'',а това ще ти донесе само негативи в живота.Казвам ти го( за съжаление) от собствен опит.
 

Горе