Как се процедира след редизайн на сайт ?

v0id

Member
Здравейте, тъй като смених дизайна на сайта ни сега урл адресите вече са различни а има и много ново съдържание искам да изтрия целия кеш на стария сайт и да започне изцяло ново индексиране за да избегна дублирано съдържание и пренасочване към несъществуващи страници. В webmaster tools не открих подобна опция. Бихте ли ме посъветвали какво да направя ?
 
От: Как се процидира след редизайн на сайт ?

Здравей! Приятел ще се опитам най-кратко и най-точно да ти обясня какво да направиш да бъда максимално пълноценен.
1. Влизаш в акаунта си в Google след което влизаш в webmaster tools в ляво имаш едно меню ако е на Български език трябва да пише „Индекс на Google“ след като цъкнеш на тази връзка ще падне менюто и последният линк от падащото меню трябва да има връзка с наименование „Премахване на URL адреси“.
2. След като изпълниш точка 1 в ляво отново в менюто трябва да имаш връзка с наименование „Обхождане“ и след като цъкнеш на връзката ще падне отново едно меню и цъкаш на връзката с наименование „Извличане като Google“.

Също така можеш да си блокираш дадена страница която не желаеш да се обхожда от файла robots.txt ако имаш някакви други въпроси с радост бих ти помогнал. ;)
 
От: Как се процедира след редизайн на сайт ?

Проблема е че в кеша има около 600 урл адреса, не искам да ги премахвам ръчно 1 по 1... относно редиректа, все още се колебая тъй като няма как да го направя за всяка страница по отделно. Вариант е евентуално да пренасоча всички несъществуващи към заглавната и така да задържа рейтинга от линк билдинга но пък така ще се лиша от страница 404 и не мисля че е много правилно ...
 
Ами ако не става автоматик може ръчно да ги пренсочиш като ги опише един по един става и с htaccess и с php и с асп или мета редирект ако мести чист хтмл и нямаш хтаксес

каква е системата няма ли плъгин за WP има

принцип ако някой ти правеше редизайна трябваше да е калкулирано в в цената и да ти го кажат...

с редиректа ще минеш без сътресения в сърч трафика


следващото е редирект към хоума (ще има леки сътресения)
 
От: Как се процедира след редизайн на сайт ?

Решението ти е дадено от nsevimov. Не го умувай толкова, а го послушай, хвани се на работа и го направи, блокирай всички страници. Ще имаш работа най-много за час-два според мен, и после чакаш Гугъл да ги премахне от индекса.

Също така можеш да си блокираш дадена страница която не желаеш да се обхожда от файла robots.txt ако имаш някакви други въпроси с радост бих ти помогнал.
 
От: Как се процедира след редизайн на сайт ?

Ако случайно премахна урл, което в момента съществува в сайта ми то ще се индексира ли наново ?
 
От: Как се процедира след редизайн на сайт ?

Това което ще направиш в robots.txt е точно за това, забраняваш индексацията на премахнатия адрес.
 
От: Re: Как се процедира след редизайн на сайт ?

защо да маха урл адресите да направи редирект 301 на старите адреси към новите и нищо друго да не пипа
Много се извинявам ако съм подвел нещо момчето просто аз винаги по-този начин съм процедирал и според мен си е най-правилния и най-чистия но все пак отново се извинявам ако съм го подвел с нещо.
 
От: Как се процедира след редизайн на сайт ?

v0id, видях че казваш 600 адреса, та това е супер малко, направо детска игра на седянка време за има-няма макс 1 ден, си ОК.
Ние наскоро тая гимнастика я правихме със сайт с 11К адреса, та сега като гледам 600, някак си ми идва забавно. :)
 
От: Как се процедира след редизайн на сайт ?

Аз веднъж имах такъв проблем и тогава редиректнах около 30 адреса, които бяха по-важни. Другото, което направих, беше да вкарам имената на всички статии с актуалните им адреси в сайта в страницата 404... Реших, че който е тръгнал да търси някоя статия, ще си я намери лесно по този начин. Цялата история ми отне към три часа.
 
От: Как се процедира след редизайн на сайт ?

v0id, видях че казваш 600 адреса, та това е супер малко, направо детска игра на седянка време за има-няма макс 1 ден, си ОК.
Ние наскоро тая гимнастика я правихме със сайт с 11К адреса, та сега като гледам 600, някак си ми идва забавно. :)

И аз съм го правил тоя номер, както казва nsevimov, 600 адреса - работа най-много за десетина минутки някъде.
 
Аз неможах да схвана кво общо има дизайна на сайта с url-тата? Виж ако говориш за смяна на структурата на сайта това вече е друга бира :)
 

Горе