Как се сменя логото на phpBB форум

charka

Member
Здравейте, от няколко дни се мъча да сменя дразнещото лого на темплейта prosilver на phpBB и изчетох на доста места, че във файла imageset.cfg трябва да има ред img_site_logo.gif*52*139, само че при мен такъв ред не съществува... :( . Версията на форума е 3.1.4 !

Дали има значение това, че си инсталирах BG Pack Language или просто търся не на правилното място ?
Извинявам се ако има такава тема, но аз не открих в този форум. :)
 
От: Как се сменя логото на phpBB форум

Дай линк към форума
 
От: Как се сменя логото на phpBB форум

Би ли ми обяснил как се извършва методът , понеже не мога да вдяна как да го направя. От къде трябва да сменя логото :(
 
От: Как се сменя логото на phpBB форум

Новото лого в какъв формат е? Преполагам .png или .jpeg?
 
От: Как се сменя логото на phpBB форум

Новото лого в какъв формат е? Преполагам .png или .jpeg?
Ако ще му казваш как се прави му кажи, не му губи времето с излишни приказки! Ето виж как се прави ;)


Самата картинка се намира на: forum/styles/prosilver/theme/images/
и се казва: site_logo.gif

За да смениш картинката или трябва да замениш сегашната с друга, но със същото име и същото разширение, което в случая е gif или да сложиш новата снимка в същата папка и да редактираш CSS файла.

Най - вероятно ще използваш снимка в png формат или ако си про, то ще ползваш вектор и в двата случая ще трябва да промениш CSS-a.

Как да промениш CSS-a:
1 - Файла който трябва да промениш се казва: imageset.css
2 - Намира се на: ..../forum/styles/prosilver/theme/
3 - След като вече си намерил файла, добавил си новата снимка е време да редактираме файла. Това става като го отвориш с някои редактор или просто чрез notepad или който и да е друг текстов редокар.
4 - След като вече си отворил файла е време да намериш редовете за редактиране, а те са следните:

Търсиш за класа:

Код:
.imageset.site_logo

Този клас се пада на ред 13-ти (най - ветоятно заради числото не си успял да се справиш ;) )

Трябва да редактираш специално този ред в класа:

Код:
background-image: url("./images/site_logo.gif");

Като единственото което трябва да редактираш е :

Код:
site_logo.gif

Трябва да го промениш на името на снимката, която си избрал за лого. Важно е да промениш и разширението, ако то е png, променяш gif на png :) Също така е много важно картинката, която ще използваш за лого да я поставиш във същата папка в която се намира и сегашното лого, по - горе съм ти казал коя е папката.
 
От: От: Как се сменя логото на phpBB форум

Хахо, това и по-горе съм го написал?!?
Ако ще му казваш как се прави му кажи, не му губи времето с излишни приказки! Ето виж как се прави ;)



Самата картинка се намира на: forum/styles/prosilver/theme/images/
и се казва: site_logo.gif

За да смениш картинката или трябва да замениш сегашната с друга, но със същото име и същото разширение, което в случая е gif или да сложиш новата снимка в същата папка и да редактираш CSS файла.

Най - вероятно ще използваш снимка в png формат или ако си про, то ще ползваш вектор и в двата случая ще трябва да промениш CSS-a.

Как да промениш CSS-a:
1 - Файла който трябва да промениш се казва: imageset.css
2 - Намира се на: ..../forum/styles/prosilver/theme/
3 - След като вече си намерил файла, добавил си новата снимка е време да редактираме файла. Това става като го отвориш с някои редактор или просто чрез notepad или който и да е друг текстов редокар.
4 - След като вече си отворил файла е време да намериш редовете за редактиране, а те са следните:

Търсиш за класа:

Код:
.imageset.site_logo

Този клас се пада на ред 13-ти (най - ветоятно заради числото не си успял да се справиш ;) )

Трябва да редактираш специално този ред в класа:

Код:
background-image: url("./images/site_logo.gif");

Като единственото което трябва да редактираш е :

Код:
site_logo.gif

Трябва да го промениш на името на снимката, която си избрал за лого. Важно е да промениш и разширението, ако то е png, променяш gif на png :) Също така е много важно картинката, която ще използваш за лого да я поставиш във същата папка в която се намира и сегашното лого, по - горе съм ти казал коя е папката.
 
От: Как се сменя логото на phpBB форум

Хаховец, много благодаря за изчерпателната информация, не ми беше ясен самият метод как да свърша нещата. Сега ще направя едно лого с нужните размери и мисля, че ще се справя.

Отново Благодаря много ! :beer:
 
От: От: Как се сменя логото на phpBB форум

Хахо, това и по-горе съм го написал?!?

Ха интересно, що не ти благодарят на теб, уж беше казал същото? Имаш ли обяснение?
 
От: От: Как се сменя логото на phpBB форум

Ха интересно, що не ти благодарят на теб, уж беше казал същото? Имаш ли обяснение?
Мързи го да прочете малко и чака всичко наготово?
 
От: От: Как се сменя логото на phpBB форум

Мързи го да прочете малко и чака всичко наготово?

Съжалявам, но от това което беше казал, ако може човек да се оправи, то той ще има достатъчно познание да го направи без да пита първоначално.
 
От: Как се сменя логото на phpBB форум

Искам да отбележа, че преди да направя темата пробвах какви ли не начини и четох къде ли не за този проблем и истината е, че имаше обяснения как се оправя това нещо, но при мен не се получаваше. Да, нямам вашите познания, това което за вас е лесно за мен се явява трудност, но все пак за това е този форум, нали ? От многото изчетени теми тук съм наясно, че никой не обича да се публикуват обсъждани теми, затова винаги когато публикувам тема предварително проверявам дали не е обсъждана преди време.

uphero , моите уважения пич, ама определено не съм от хората, които ги мързи и чака всичко наготово, кофти е да даваш етикети без дори да си виждал човека!
 
От: Как се сменя логото на phpBB форум

Трябва да може и от админ панела, отиваш на стилове, imageset, "промени" на темата която ползваш и го сменяш. По горе ти пише в коя папка са картинките, трябва да качиш новото лого там предварително.
 
От: Как се сменя логото на phpBB форум

Не става от там, може би на по-старите версии е имало и този вариант, но при мен като отида на стилове и ми показва наличен само prosilver и като цъкна на детайли не мога да правя никакви промени
 
От: Как се сменя логото на phpBB форум

Като отидеш на стилове, след това от лявата колона избираш imageset, след това на prosilver- промени.
 
От: Как се сменя логото на phpBB форум

На версия 3.0.10 го има. Тогава ти остава начина, който ти описват по горе.
 
От: Как се сменя логото на phpBB форум

Мда и аз това установих, сега след като съм инсталирал българският език, забелязвам, че примерно на полето където се пиша ник нейма и паролата пишe "Потребителско имеCOLON..."
Това дали е грешка в превода ?
 

Горе