Как си намирате Affiliate партньори?

red

Active Member
Здравейте колеги, в момента разработвам Bundle ( пакет ) от няколко онлайн курса, като целевия пазар е основно САЩ. Всички курсове са на английски език. Темата на курсовете е опознаване и борба с различни зависимости - алкохол, ххх, социални мрежи и т.н. Основно смятам да продавам курсовете чрез affiliate партньори.



Малко информация за самия Пакет:

В пакета има 20 отделни онлайн курса, като в момента курс 1 е завършен напълно, а останалите са в процес на разработка. Всеки, клиент, който закупи пакета, получава доживотен достъп до сайта и до всички налични и предстоящи курсове, когато са на лице + периодично за потребителите ще се пуска допълнително и по някои безплатен мини курс.

Сайта е готов. Пакета е готов за продажба. Affiliate програмата ми е настроена. Плащанията към affiliate партньорите ще се извършват по сметка в PayPal, като процеса е изцяло автоматизиран - самата платформа, която използвам автоматично прави плащанията към affiliate партньорите, издава им данъчни декларации, смята данъци и т.н. Цената на пакета е 747 долара, а комисионната, която получават affiliate партньорите е 50%. Курсовете няма да се продават по отделно, а само в този пакет.



И така, предстои ми намиране на партньори. Те трябва да са основно от САЩ или Европа, или да имат англоезични канали с англоезична аудитория ( ако разполагате с такива канали, то вие също отговаряте на изискванията ), като големината на каналите, през които ще се промотира продукта ( социални мрежи, сайтове и т.н. ) не е от значение. Affiliate програмата е отворена както за малки, така и за големи канали.

Та въпроса ми е - имате ли опит с чуждестранни affiliate партньори, има ли определени специализирани канали ( сайтове, форуми ) където мога да намеря такива и ако имате опит, бихте ли споделили как се сработвате с партньорите си, как им предлагате офертата си, какви очаквания имат те като проценти от продажбата, какви проблеми могат да възникнат и т.н.


Знам, че е много специфично, защото има продукти за 5$, има и продукти за 500$, но всяка информация по темата би ми била страшно полезна!
Ще се радвам да споделите вашия опит.

Благодаря предварително на всички, които ще се включат в темата!
 
Една от най-популярните афилиейт мрежи е Clickbank, там съм срещал подобни неща да се предлагат.
Но пък от гледна точка на рекламодател пак ще имаш голяма борба, трябва да предложиш конкурентни условия, които да привличат афилиейтите да рекламират точно теб.
 
Една от най-популярните афилиейт мрежи е Clickbank, там съм срещал подобни неща да се предлагат.
Но пък от гледна точка на рекламодател пак ще имаш голяма борба, трябва да предложиш конкурентни условия, които да привличат афилиейтите да рекламират точно теб.
Благодаря за отговора! Опитвам се да избегна големите компании, защото там нещата са доста усложнени, има много допълнителни такси, конкуренцията е голяма и т.н. По-скоро съм се насочил към намиране на единици хора ( "инфлуенсъри", собственици на сайтове, прирежатели на акаунти със солидна аудитория в социалните мрежи ) и т.н. Иначе съм ги разглеждал почти всички големи сайтове като Clickbank, но мисля че това не е точното място за моя продукт.

А иначе относно привлекателните услови - мисля, че са на лице:

Продукта се продава за 747$, affiliate партрньора взима половината - 50% от всяка продажба е за него, системата автоматично му смята данъци и такси и си му ги плаща всеки месец. И тъй като цената на продукта е висока, не са необходими огромно количество продажби, за да се генерира приличен доход. Примерно ако affiliate партньор продава по 10 курса на месец, това ще му генерира приход от над 5к ( сметнато в лева ), което мисля, че е добра оферта. Поне според мен. Може и да греша разбира се. И за това отворих тази тема, за да събера повече мнения по въпроса, от хора с опит.

Благодаря отново!
 
Направо направи сайт и си му направи голям фокус върху именно афилиейт програмата. Така определено ще имаш шанс да привлечеш хора, които имат трафик, който би бил заинтересуван в продукта ти. От толкова мижави адсенс и други приходи, сигурно биха пробвали. 50% си е супер за дигитален продукт, и то с информационна цел. Какво точно имаш като въпроси, защото схемата е ясна. А къде да го продаваш - определено си търси топ сайтове, социални канали и най-вече хора с добре събирани и чисти мейл листи.
 
Ти хубаво предлагаш разни условия, ни как ще става проследяването ако не си в някоя от мрежите и как афлилиейтите ще ти имат доверие, за да работят с теб?
Аз като афилиейт предпочитам да работя с голяма и доказала се мрежа, точно заради защитата.
А ако търсиш инфлуенсъри и хора с трафик, то тогава си плащай за реклама, а не на %-тен принцип.
 
Като човек с огромен опит в афф маркетинг бих казал следното:

1. цената е умопомрачително висока. Такива неща не се продават със сайт а с фуния. Трябва да има кукичка да се хванат и да се дърпат по фунията. 67 долара е по ок ама 747.... как го измисли това? Аз съм купувал курсове по 997$ и мога да ти покажа какво е - енциклопедия 10ГБ и нагоре, 100 урока + тулове и съпорт и това е нещо от което се изкарват пари а не да ме учи как да не дремя във фейса.
2. не смятам, че пияница или секс манияк ще си купи курс за 700 долара вместо да ги изпие. Това не работи. Тези курсове са измама. Ти би ли си купил курс за 700 кинта как да спреж да лъскаш бастуна? Едва ли.
3. Те трябва да са основно от САЩ или Европа - какво му пречи на индиец да продава в САЩ?
4. Всички продукти, които съм рекламирал са през утвърдени посредници където знам, че има контрол някакъв + гаранция че ще си получа парите. ShareaSale и ClickBank са две от местата, но има и нишови мрежи - например MoreNiche, които 10 пъти си смениха тракинга системите и продуктите и сега са бутикова агенция и продават само техни продукти, но това което съм видял при тях го няма никъде - можеш да им отидеш на гости в УК да си говориш с тях, имат 100% гаранция за плащане и тракинга им е супер (не хваща 100% и няма как да хване но поне не лъжат както markethealth примерно). Отделно са пичове и помагат супер.

Не знам как си тествал този продукт дали ще се продава, дано да имаш план, че мн хора отделят години да правят не продаваеми продукти....

Успех ти пожелавам с търсене на инфлуенсъри ама в тази ниша ще е трудно доста.
 
Освен това зад курс на такава цена трябва да седи световноизвестно (в съответната сфера) име.
За тая цена ако няма примерно един Дж. Питърсън плеснат като автор, нема да стане. Ама всъщност той си продава книгите за по 10-20 долара, а пък къде са 750...

Борбата със зависимости е една от най-трудните ниши.

В тоя ценови сегмент ляб има само ако можеш даубедиш хората че ще избият 20 пъти и нагоре инвестицията си, т.е. нещо свързано с moneymaking трябва да е.
 
Последно редактирано:
Направо направи сайт и си му направи голям фокус върху именно афилиейт програмата. Така определено ще имаш шанс да привлечеш хора, които имат трафик, който би бил заинтересуван в продукта ти. От толкова мижави адсенс и други приходи, сигурно биха пробвали. 50% си е супер за дигитален продукт, и то с информационна цел. Какво точно имаш като въпроси, защото схемата е ясна. А къде да го продаваш - определено си търси топ сайтове, социални канали и най-вече хора с добре събирани и чисти мейл листи.

Благодаря за отговора! Сайт имам. Няма фокус върху affiliate програмата ( affiliate страницата е във футъра ), но може да се направи без проблем да я има и в началната страница. Сайта не се популяризира в момента. Реално още не развива никаква дейност. Направих го за да може, когато си говорим и обсъждаме темата, да има нещо като завършен продукт, макар и базово, за да се добие по-обща представа за какъв продукт става въпрос.


Ето и сайта ако на някой му е интересно: ТУК


А иначе като въпроси - основно дали някой знае за специализирани форуми за контакт с affiliate партньори, където да си представиш продукта, условията и т.н., или по-скоро да се свързвам лично с "инфлуенсъри" по мейл или със съобщения в социалните мрежи.

Никога до сега не съм се занимавал с affiliate и наистина не знам как се случват нещата. Намерих няколко форума чуждестранни, подобни на този, но не съм писал в тях все още. Знам, че тук има много хора с опит и то на световно ниво и съм по-склонен да се доверя на мнението и насоките на хората тук във форума, от колкото на англо-езичните ни "братя".
Ти хубаво предлагаш разни условия, ни как ще става проследяването ако не си в някоя от мрежите и как афлилиейтите ще ти имат доверие, за да работят с теб?
Аз като афилиейт предпочитам да работя с голяма и доказала се мрежа, точно заради защитата.
А ако търсиш инфлуенсъри и хора с трафик, то тогава си плащай за реклама, а не на %-тен принцип.
Платформата, която използвам е teachable. Когато някой иска да стане affiliate партньор, създава профил, парола и т.н., има си дашборд и си следи нещата там, а платформата се разплаща автоматично с него, когато има продажба. Като сигурност не знам какво повече се изисква. В смисъл - наистина не знам. Нов съм във всичко това и ще се радвам на съвети и насоки.

Благодаря!
Като човек с огромен опит в афф маркетинг бих казал следното:

1. цената е умопомрачително висока. Такива неща не се продават със сайт а с фуния. Трябва да има кукичка да се хванат и да се дърпат по фунията. 67 долара е по ок ама 747.... как го измисли това? Аз съм купувал курсове по 997$ и мога да ти покажа какво е - енциклопедия 10ГБ и нагоре, 100 урока + тулове и съпорт и това е нещо от което се изкарват пари а не да ме учи как да не дремя във фейса.
2. не смятам, че пияница или секс манияк ще си купи курс за 700 долара вместо да ги изпие. Това не работи. Тези курсове са измама. Ти би ли си купил курс за 700 кинта как да спреж да лъскаш бастуна? Едва ли.
3. Те трябва да са основно от САЩ или Европа - какво му пречи на индиец да продава в САЩ?
4. Всички продукти, които съм рекламирал са през утвърдени посредници където знам, че има контрол някакъв + гаранция че ще си получа парите. ShareaSale и ClickBank са две от местата, но има и нишови мрежи - например MoreNiche, които 10 пъти си смениха тракинга системите и продуктите и сега са бутикова агенция и продават само техни продукти, но това което съм видял при тях го няма никъде - можеш да им отидеш на гости в УК да си говориш с тях, имат 100% гаранция за плащане и тракинга им е супер (не хваща 100% и няма как да хване но поне не лъжат както markethealth примерно). Отделно са пичове и помагат супер.

Не знам как си тествал този продукт дали ще се продава, дано да имаш план, че мн хора отделят години да правят не продаваеми продукти....

Успех ти пожелавам с търсене на инфлуенсъри ама в тази ниша ще е трудно доста.
1. 747$ е цената на целия пакет. Той включва 20 курса. Тоест цената за всеки отделен курс е 37$. Една от идеите да ги продавам само в пакет е по този начин да стимулирам потенциалните affiliate партньори да станат от потенциали - реални, и да има добра печалба за тях. Дали това е добра стратегия - не знам. Мислиш ли, че начинанието ще има по-голям успех, ако продавам курсовете както в пакет, така и по отделно?


2. Дали пияница или секс маниак ще си купи курс за 700 долара вместо да ги изпие? Ако му харесва да е пияния и секс маниак и ако е млад ерген - най-вероятно не. Но ако е човек със семейство и тези пороци оказват негативно влияние на живота му и отношенията с хората около него и на бизнеса му - може би да. Особено ако живее в САЩ. Там са малко по други хора... Но аз всъщност съм решил да продавам курсовете в пакет, защото идеята на цялото нещо е не да се справиш с определена зависимост, а със всички наведнъж. Или поне да разбереш, че ако се опитваш да се справиш само с една от зависимостите си, така само подсилваш останалите и накрая ефекта е 0. Идеята е всеки курс да е свързан с предходния и да "нарисува" една голяма картина, описваща най-разпространените зависимости на нашето време, как ни влияят и как можем да ги преборим. И то наведнъж. Според мен идеята има потенциал. И ще се радвам на всеки споделен опит и критика.


3. Какво му пречи на индиец да продава в САЩ? - нищо. Просто нямам опит с индийци и не знам как се случват нещата там.


4. Тоест според твоя опит е по-добре да се регистрирам в големите платформи и да продавам през тях, защото иначе няма да успея да предизвикам доверие и да намеря потенциални партньори?



"Не знам как си тествал този продукт дали ще се продава, дано да имаш план, че мн хора отделят години да правят не продаваеми продукти...."

Продукта не е тестван и никога до сега не се е продавал. Аз съм нов във всичко това. За това първо търся мнение - за да разбера има ли потенциал и какво трябва да променя и подобря. Вложените средства са близки до нула, като изключим отделено лично време. Едно от нещата, които се опитвам да избегна е точно това - прекарване на месеци или дори години в развиване на непродаваем продукт.


"Успех ти пожелавам с търсене на инфлуенсъри ама в тази ниша ще е трудно доста." - Защо?

И благодаря за изчерпателния отговор!
Освен това зад курс на такава цена трябва да седи световноизвестно (в съответната сфера) име.
За тая цена ако няма примерно един Дж. Питърсън плеснат като автор, нема да стане. Ама всъщност той си продава книгите за по 10-20 долара, а пък къде са 750...

Борбата със зависимости е една от най-трудните ниши.

В тоя ценови сегмент ляб има само ако можеш даубедиш хората че ще избият 20 пъти и нагоре инвестицията си, т.е. нещо свързано с moneymaking трябва да е.
В цената от 747$ са включени 20 курса. Или по 37$ за курс. Идеята ми е да намеря достатъчно влиятелни хора или собственици на сайтове, които да продават курса, както го прави споменатия от теб Дж. Питърсън. Той разбира се си има какво да продава, но предполагам има много хора с голяма аудитория, които се прехранват с продажба на чужди продукти, а не на свой. Не знам дали това е правилно като мисъл и ще се радвам да чуя твоето мнение.


"Борбата със зависимости е една от най-трудните ниши." - Защо?



"В тоя ценови сегмент ляб има само ако можеш даубедиш хората че ще избият 20 пъти и нагоре инвестицията си, т.е. нещо свързано с moneymaking трябва да е."

По мои наблюдения има адски много заможни хора, чийто цел не е да правят повече пари, просто защото вече ги имат и продължават да правят още и още. Имат предостатъчно. Но имат други проблеми, които парите не могат да решат. Това естествено е мое лично мнение и наблюдение.

Благодаря за отговора!

Благодаря на всички за споделените мнения. Те наистина са много ценни и полезни за мен!
 
Сайта ти не става, сори ама не се прави така. 747 е смотана цена, 697 по става ако искаш да е в този сегмент. Не си се занимавал с афилиейт - еми вземи първо да продаваш някой продукт да видиш къв зор е и тогава мн лесно ще ти е да преценяш кои продукти се продават лесно и кои не се продават. Ще видиш и как изглежда един добре направен дигитален продукт. Не си тествал дали има търсене - ми пусни си една кампания да се пробваш първо ти да го продаваш да видиш кое как е и после да търсиш хора които ще имат въпроси и как ще им помагаш ако не си наясно? Вземи си курса на Боян и Мария или поне им изгледай виедата в тубата безплатно и ще разбереш какво говоря или няма смисъл да се дискутира.
 
Сайта ти не става, сори ама не се прави така.
Какво точно имаш в предвид? Бих се радвал на градивна критика и съвети, а не просто на "става" или "не става".
747 е смотана цена, 697 по става ако искаш да е в този сегмент.
Защо?
Не си се занимавал с афилиейт - еми вземи първо да продаваш някой продукт да видиш къв зор е и тогава мн лесно ще ти е да преценяш кои продукти се продават лесно и кои не се продават. Ще видиш и как изглежда един добре направен дигитален продукт. Не си тествал дали има търсене - ми пусни си една кампания да се пробваш първо ти да го продаваш да видиш кое как е и после да търсиш хора които ще имат въпроси и как ще им помагаш ако не си наясно?
Това не ми е от силните страни. Знам колко специфики има в създаването на успешна кампания. Опитвам се да се фокусирам върху неща, от които разбирам и мога да правя добре, а не обратното.
Именно за това търся affiliate партньори, които разбират от това, което правят и с това си изкарват хляба. Аз не съм търговец. И именно за това съм решил нещата да са 50 на 50 в отношенията ми с партньорите - 50 за създателя на курса и 50 за този, който го продава. Мисля, че това е справедливо. Поне според мен. А дали продукта ще се продава или не - мисля, че зависи от визията, съдържанието, ползата, отзивите и уменията на продавача. Аз мога да се погрижа единствено за съдържанието, ползата и визията. Ако имаш някакви съвети, които биха ми били полезни в тази насока, ще се радвам да ги чуя. Аз за това и не съм пуснал продукта в продажба. Може дори и да не го пусна, ако се окаже, че каузата е обречена. Пак казвам - сайта и няколкото видеа в него ги направих с цел да се добие по-добра представа за какво става въпрос и да може да се дискутира. За това първо се консултирам с хората тук за да получа съвети как може да се подобри цялото нещо и кое куца.
Вземи си курса на Боян и Мария или поне им изгледай виедата в тубата
Непременно ще го направя, благодаря!
 
@red, горещо ти препоръчвам да прочетеш книгата на Alex Hormozi - $100M Offers. Той е описал стъпка по стъпка как се прави оферта, за да печелиш доверието на клиентите. За такова нещо задължително, ама задължително трябва да имаш money-back guarantee, за да снемеш риска от клиента и да премахнеш бариерите за покупка.
Продаването на такива неща в bundle е обречено на неуспех. Разбира се, че искаш да печелиш и да има пари за твоите афилиейти, но само помисли как ще се адресират тези потребители? Аз имам проблеми с алкохола и ти ми говориш общи приказки как ще си променя живота с твоя курс. Няма да ме конвертираш, гарантирано. Трябват ти отделни лендинг страници за всеки продукт без изобщо да споменаваш, че имаш други книги и на всяка страница да адресираш конкретните болки на твоя идеален потребител с неговите думи, проблеми и желания.

И не на последно място ще кажа, че е в пъти по-лесно да продаваш в ниша, чийто потребители са 1000 в световен мащаб, отколкото в такава, където има 1 000 000 потребители.
 
@red, горещо ти препоръчвам да прочетеш книгата на Alex Hormozi - $100M Offers. Той е описал стъпка по стъпка как се прави оферта, за да печелиш доверието на клиентите. За такова нещо задължително, ама задължително трябва да имаш money-back guarantee, за да снемеш риска от клиента и да премахнеш бариерите за покупка.
Продаването на такива неща в bundle е обречено на неуспех. Разбира се, че искаш да печелиш и да има пари за твоите афилиейти, но само помисли как ще се адресират тези потребители? Аз имам проблеми с алкохола и ти ми говориш общи приказки как ще си променя живота с твоя курс. Няма да ме конвертираш, гарантирано. Трябват ти отделни лендинг страници за всеки продукт без изобщо да споменаваш, че имаш други книги и на всяка страница да адресираш конкретните болки на твоя идеален потребител с неговите думи, проблеми и желания.

И не на последно място ще кажа, че е в пъти по-лесно да продаваш в ниша, чийто потребители са 1000 в световен мащаб, отколкото в такава, където има 1 000 000 потребители.
Ще прочета книгата и благодаря за съветите!
 
Не виждам причина афф. програмата ти да не и се даде някакъв акцент, малко по-силен. Все пак това не е ли по-добре? Да имаш както продажба на продукта на самия сайт, така и силно да презентираш възможността хората да изкарват пари с продажбата на продуктите / услугите ти.
 
Не виждам причина афф. програмата ти да не и се даде някакъв акцент, малко по-силен. Все пак това не е ли по-добре? Да имаш както продажба на продукта на самия сайт, така и силно да презентираш възможността хората да изкарват пари с продажбата на продуктите / услугите ти.

Направо МЛМ да го направи.
 

Горе